Sayfa 58/1027 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 457 - 464 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ibrhmsny Yazıyı Oku
    Günlük haftalık aylık hareketleri öngörmek,bunlar üzerinden tahminler ve/veya işlemler yapmak trader denilen kişilerin işi.
    Toplumda milyonda biri temsil eden grubun işi. Onların bile usdtry paritesine hedef koymakta zorlandıklarına eminim.
    Çünkü grafik, hedef belirleyebilirliğinin ötesinde bir hızla hareket ediyor.
    Çoğunluk yani bizler, kısa vadeli hedefleri bir kenara bırakırsak orta ve uzun vadede her şey ortada.
    Birazdan yazacaklarımı eminim buradaki çoğu kişi biliyor. Sadece parçaları birleştiremiyoruz. E bunda MEB in eğitim politikasının da rolü var. Kavramak yerine ezberlemek üzerine kurulu sistem.

Şimdi; abilerim ablalarım kardeşlerim halalarım teyzelerim...
    Biz usdtry paritesi üzerinden baktığımızda son 10 20 30 yıla..
    Yıllık ortalama kayıplarımız %20 ve üzerinde olmuyor mu?
    Ve maalesef bu yüzdeler dönem dönem şişip artmıyor mu?
    Yakın tarihe gelindiğinde; birçok gerçek ekonomist sadece tüik ve mb verilerine dayanarak ortaya koydukları gerçeklerde; son 5 yılda artan bir şekilde bozulduğumuzu söylemiyor mu?
    Usdtry paritesinin düzeltme yaptığı geri çekilme yaptığı dönemlerde eurotl paritesi sağolsun o eksiği kapatarak sepet kurumuzu her daim diri ve iri tutmuyor mu?
    Bugün olan ve olmakta olanlar neden süpriz olsun?
    Bu konuda mesaj yazan birçok kişi piyasada benden daha fazla süre kalmıştır. Sizler 'bugün olanların geçmişin sonucu' olduğunu bilmiyor musunuz?
    Altcoin mi koca ülkenin para birimi, bir günlük artışı bir olaya bir gruba bağlayalım?
    Veya 5 kuruş 5 kuruş artınca problem yok da 15 kuruş artınca mı problem oluyor?
    Bazen bazı anne babalara söylediğim bir şey var; bana çocuklarının bir problemleriyle geldiklerinde çocukları 14 yaşında problem de 10 yıldır yaşanmakta oluyor. Benden çözüm istiyorlar. Ben de diyorum problem bugüne ait değil. Ama anne babalar bunu görmek istemiyor. Bugüne ait olmalı diyor. Ve dahası hemen bugün kısa vadeli çözüm istiyor.
    E düşünüyorum da halkın geneli de böyle. Hem geçmiş hafızası uzun değil hem de geleceğe dair sabrı.
    Haliyle seçilmiş ve seçilecek siyastçiler de halkın bu özelliğine göre hareket ediyor.
    Örnek vermek gerekirse;seçilmiş bir siyasetçi şuan ülkede var olan gidişata gerçekçi yaklaşması için ilk etapta büyümeyi yavaşlatmak zorunda. Faizi artırmak zorunda. Kamuda kısıtlamalara gitmek tasarruf yapmak zorunda. Ancak bu sırada bunları yaparken halk müthiş rahatsızlık duyar. Çünkü hem yiyici tayfa aç kalır hem de sıradan vatandaşlar arasında büyüme yavaşlayacağı için işsizlik artar hem de artan faizle alış veriş azalır. Bir süre sancı çekilmelidir yani. Ama olmaz işte. Olmadığı için de seçilen siyasetçi en popülist söylemleri benimser. En yapamayacağı şeyi söyler,tebaası memnun olsun diye. Birilerinin yardımıyla gelen birilerine yardım etmeye devam etmek zorundadır. Uzar gider bu..

Döviz kuruna dönersek;
    Madem işler kötüye gidiyor, seçim sonuçları da çok değiştiremez bu gidişatı. Biliyoruz bunu. Hele ki devlet başkanı ve meclis farklı görüşten olsun değmeyin keyfimize.. Denklik sağlanana kadar seçim ha seçim...
    Sonuç olarak yıllık %25 yerine %50 eklerseniz 2018 sonuna ve 2019 ve 2020 için de %100 eklerseniz 3 yıl sonra usdtry ile ilgili tahmni bir hedefiniz olur.
    Ben hesaplamayayım siz hesaplayın. Heralde 5 6 liraların birbiriyle çarpımlarını görüp geçeriz gibi...
    Artık çıkışlar geometrik olur.

4.90 üzerinde satış geliyor .. Bakalım 4.90 üzerinde tutunabilecek mi ?

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Freni patlamış kamyon gibi ülkenin nereye gittiği belli değil.YTD

Şu borsada hala utanmadan işlem gören Hırsızın firmasına taktım. Beter olmazlarsa sinirleneceğim. Hırsızların yaşama hakkı olmamalı.

5. Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulu, "Türkiye'deki Finansmana Kapsayıcı Erişim Projesi"ne yönelik 400 milyon dolar tutarındaki bir krediyi onayladı.

Dünya Bankası tarafından yapılan basın açıklamasına göre, banka finansmanı Türkiye'nin kadınları ve korunmasız grupların finansmana erişim ve iş gücü piyasalarına katılımlarını artırıyor.

Projede kadınları kapsayıcı işletmeler ve Geçici Koruma Sağlanan Suriyeli akışından etkilenen daha az gelişmiş alt bölgelerdeki işletmeler için daha uzun vadeli finansmana erişimin artırılması amaçlanıyor.

Proje, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin garantörlüğü altında, borçlu ve uygulayıcı kuruluş sıfatı ile Türkiye Sınai Kalkınma Bakası (TSKB) aracılığı ile uygulanacak.

Toplam Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) kredi tutarının yüzde 60'ı münhasıran 250'den az çalışanı olan şirketler olarak tanımlanan KOBİ'lere kullandırılacak.

Kaynakların iki hedef faydalanıcı grup arasında dengeli tahsis edilmesini sağlamak için toplam IBRD kredi tutarının en az yüzde 30'u kadınları kapsayıcı şirketlere ve en az yüzde 30'u daha az gelişmiş alt bölgelerde faaliyet gösteren şirketlere tahsis edilecek.

- "İstihdam fırsatlarını artırmayı amaçlamaktadır"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Johannes Zutt, Dünya Bankası'nın Türkiye'de uzun vadeli finansmana erişimi artırmak amacıyla çeşitli kanallar yoluyla çalışmalar yaptığını belirterek, "Kadınların yönettiği işletmeler finansmana erişimde kısıtlarla karşı karşıya kalmaktadır ve bu projenin katılımcı bankaların bu işletmelere daha geniş şekilde ulaşmalarına yardımcı olması beklenmektedir." ifadesini kullandı.

Zutt, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda, Türkiye savaş sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalan 3 milyondan fazla Suriyeliye ev sahipliği yapmaktadır ve Suriyeli sığınmacıların birçoğu Türkiye'nin zaten daha az gelişmiş yerlerinde yaşamakta. Bu proje kadınları kapsayıcı işletmelere yardımcı olmanın yanı sıra sığınmacı nüfusunun yüksek olduğu yerlerde faaliyet gösteren işletmelerin finansmana daha iyi bir şekilde erişmelerine yardımcı olmayı ve böylelikle hem sığınmacılar için hem de onlara ev sahipliği yapan Türkler için istihdam fırsatlarını arttırmayı amaçlamaktadır."

2018-2021 mali yıl dönemini kapsayan Türkiye Ülke İşbirliği Çerçevesi (CPF) ile tamamen uyumlu olan proje, CPF'de belirtilen "yetersiz hizmet alan kesimler için finansmana erişimin arttırılması" ile "kadınlar ve kırılgan gruplar arasında iş gücüne katılımın artırılması" stratejik amaçlarını doğrudan destekliyor.

Projeye yönelik sağlanan finansman aracı, ilk altı yılı geri ödemesiz olmak üzere 29 yıl vadeli, değişken marjlı, eşit anapara geri ödemeli bir IBRD Esnek Kredisi olup, taahhüde bağlı bir geri ödeme programına sahip.

AA

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Benzini 1,5 dolarda sabitledi. ÖTV'yi devlet ödeyecek. Seçimden sonra vazgeçseler dolarda 6 TL olsa Benzin 9 TL olur. Bu gidişle kontak bile çeviremeyeceğiz.YTD

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    4.90 üzerinde satış geliyor .. Bakalım 4.90 üzerinde tutunabilecek mi ?
    https://www.zerohedge.com/news/2018-...-flash-crashes
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 58/1027 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •