Sayfa 762/1027 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 6,089 - 6,096 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Borsa ağırlıklı tutup son 1 senedir doviz tahvil ağırlıkliya gecen çok kazanmıştır
    Bunu beceren varsa niye BES te kalsın dışarıda olsun yine daha fazla kazanırdı %100 eminim. Neyse BES te olup ben mutlu ve huzurluyum diyenlere bol kazançlar. Af buyrunuz ama bu biraz şuna da benzer, falanca hisseyi en dipten alıp en tepeden satıp sonra başka bir hisseye geçip yine en dipten alıp en tepeden satmaya. Yahu kendimi avcı hikayesi anlatıyor gibi hissettim birden.
    Öte yandan bir insan kolayına saplantılarında kurtulamaz. Örneğin Tl mevduatçısı bir kişi Dövize dönemez hele BORSA ya asla vede kata para koymaz. Yani demem o ki bunları yapma becerisine sahip bir yatırımcının BES te işi ne ?

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Dövizciler ve dahi TL ciler ile altıncılar elinizdekilere mukayyet olun.
    Ülkede ekonomik durum iyi olmayabilir ama tl’ciler dahi elinizdekilere mukayyet olun derseniz bu yaptığınıza felaket tellallığı denir ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ülkede ekonomik durum iyi olmayabilir ama tl’ciler dahi elinizdekilere mukayyet olun derseniz bu yaptığınıza felaket tellallığı denir ..
    O kısmı öyle de, CB seçimden sonra şu konjonktürde ben o faizcilerle dolarcılarla seçimden sonra hesaplaşacağım, derse bu hesaplaşma ne minvalde olabilir bir fikriniz var mı.

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ben demiyorum ki , ekranlarda en yetkili insanlar söylüyor. Atsana bir twıt onlara ! ne oluyor , piyasalar yatıştıkça siz neden körüklüyorsunuz diye sorsana .

5. Sn. derinlikler ve sn. umutabi , dxy yükselirken dolar / tl neden düşer ? bize öğretilen dxy yükseldiğinde dünyada dolar güçlenir şeklindeydi. Son 1 yılda dikkatimi çekiyor euro yükseldikçe dolar paralel yükseliyor.

Mb `OHA` faiz artırdıktan sonra Dolar 4.40 lara gelsinde tüm paramla Dolar alıp yastık altına koyayım diyen o kadar ciğerci kedisi kişi vardı ki etrafımda . Hatta bunlardan bazıları bana gecenin bir yarısında Dolar 4.54 lere geldiğinde Doların beli kırıldı, Dolar alanın eli yanar gibisinden biraz espri, biraz , kızgınlık, biraz kin ile mesajlar atıyordu. Bende kısa ve öz, `ERKEN ÖTEN HORUZU keserler` diye cevap yazıyordum. Neyse zaten Dolar 4.40 olsaydı bile bu güruh yine dolar alamaz 4 olacak diye beklerdi. Kısacası işler pek kişilerin İYİ niyeti beklentisi doğrultusunda olmuyor, çünkü ipin ucu fazlasıyla kaçmış görünüyor, durum cidden pek hoş değil , felaket tellallığı yapmayalım tamam bunun bize faydası olmaz ama gemi batarken erken filikaya binmemişsek te boğulanlar arasında oluruz . Sonuçta o gemi battığı yerden eni sonu çıkar yani ÜLKELER asla batmaz içindeki insanlar batar ve boğulur. Benim demek istemem boğulmayı hiç hak etmiyorsak niye filikaya binmeyelim !

Alıntı Originally Posted by hisar06 Yazıyı Oku
    Sn. derinlikler ve sn. umutabi , dxy yükselirken dolar / tl neden düşer ? bize öğretilen dxy yükseldiğinde dünyada dolar güçlenir şeklindeydi. Son 1 yılda dikkatimi çekiyor euro yükseldikçe dolar paralel yükseliyor.
    Manipülasyon ,daha fazla para kazanma hırsı, suyunun suyundan faydalanma, keriz silkeleme vs. Ben bunları diyorum benim bildiğim başka bir şey yok.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    O kısmı öyle de, CB seçimden sonra şu konjonktürde ben o faizcilerle dolarcılarla seçimden sonra hesaplaşacağım, derse bu hesaplaşma ne minvalde olabilir bir fikriniz var mı.
    Sermaye kontrolü şeklinde bir hamle olursa bir hesaplaşmadan bahsedebiliriz onun dışındaki her seçenekte sermaye lehine asimetrik güç oluşacağı için bir hesaplaşma mümkün olamaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 762/1027 İlkİlk ... 262662712752760761762763764772812862 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •