Sayfa 802/1027 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    reel buyume oraninin uzerine %1-1.5 kadar daha eklemeniz gerekir 7.4 + 1.6 dersek kabaca 9 olur ayrica ilk 2018- ilk 6 aylik buyumede dahil olursa parasal genisleme problemli gozukmuyor gibi

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!
    Aslında şöyle bir problem var %27,5 luk artışın yarısına yakını döviz kısmından. Bu kısım tcmb kontrolünde değil. %12 enflasyon +%7.4 reel büyüme +%1.5 ta marj koyarsak ancak %20'yi buluyor. Ama artış %27,5 zira tcmb kontrolü dışındaki kısım çok ciddi genişliyor. Tcmb'de işin TL kısmında büyüme verilerinden dolayı kısıntıya gidemeyeceğinden para arzındaki genişleme olması gerekenden zorunlu olarak fazla oluyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşlar evet evds2 sisteminden baktığım kadarıyla Haziran sonunda ekstra banknot basılmış ve piyasaya sürülmüş.

]

Bayram sebebiyle ve birde emeklilere verilen ek 1000 tl sebebiyle bu artış olmuştur( maaşların erken ödenmesinde etkendir ) Geçen yılda Ramazan ve kurban bayramında bu şekilde bir artış oluyordu üstüne 1000er TL’de gelince bu artış yaşanmıştır .
    Son düzenleme : MedwiG; 22-06-2018 saat: 00:36.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bayram sebebiyle ve birde emeklilere verilen ek 1000 tl sebebiyle bu artış olmuştur.. Geçen yılda Ramazan ve kurban bayramında bu şekilde bir artış oluyordu üstüne 1000er TL’de gelince bu artış yaşanmıştır .
    Emisyona bakıldığında da bayram haftası artışın olduğu bayram sonrasıda her gün düşüşe geçtiği görülmektedir .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    İzmir izmir olalı böyle kalabalık görmedi.
    Ya bu izmir reise tav olmuş yada ince ye aşık.
    İnce bu rüzgarla 2. TURDA ALIR BENCE.

Anketler yalan olacak bu sefer galiba.
    Birde Tek aday cikarabilselirdi kafa kafaya olurdu (49/51) hile falan olmazsa 2. Tur Garanti.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by senersen Yazıyı Oku
    3 gündür qnb atm sinden dolar çekiyorum hep 50 lik gıcır gıcır veriyor. önceleri de çekerdim banknotlar eski, kaşeli, sümüklü bile çıkardı. ama artık yepisyeni. günlük çekme limitim 7500 tl. müşteri hizmetlerini arayıp limiti bir günlüğüne 15000 tl ye çıkarılabilir ama ben aramadım.
    Anlamiyorum neden subeye gidip toptan cekmiyorsun

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Bayram sebebiyle ve birde emeklilere verilen ek 1000 tl sebebiyle bu artış olmuştur( maaşların erken ödenmesinde etkendir ) Geçen yılda Ramazan ve kurban bayramında bu şekilde bir artış oluyordu üstüne 1000er TL’de gelince bu artış yaşanmıştır .
    Sebebi burada aciklanmis

https://eksisozluk.com/merkez-bankas...smasi--5697396

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Sebebi dediğim gibi bayram öncesi maaş ödemeleri ayrıca insanların bayram öncesi para ihtiyacları ve ek verilen 1000 tl . Geçici olduğunuzda yukarıda yazdım emisyon bayram sonrası son 3 gündür belirgin düşüşte . Her bayram öncesi bunlar olur .

8. Gün aralığı max. 4,8410 min. 4,6520.
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Sayfa 802/1027 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •