Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
Arama sonucu : 120 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Adanalı Borsacılar..

1. Arkadaşlar listeye beni de eklerseniz sevinirim. Damat olarak sonradan Adanalı sayılırım . Severim Adana'yi Adanalilari da elbette.

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,760
    Adana sıçaklamış. ANINDA ÇÖZÜM GELMİŞ
    https://twitter.com/ensonhaber/statu...98913605107712

3.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    Adana sıçaklamış. ANINDA ÇÖZÜM GELMİŞ
    https://twitter.com/ensonhaber/statu...98913605107712
    Aynıştayn yanımızda halt etmiş
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

4.  Alıntı Originally Posted by Sirenama Yazıyı Oku
    Arkadaşlar listeye beni de eklerseniz sevinirim. Damat olarak sonradan Adanalı sayılırım . Severim Adana'yi Adanalilari da elbette.

Hisse konusunda kesinlikle ytd. Kendi kararınızı kendiniz verin. Kendi paranızı kendiniz harcayıp mutlu olun.
    Biz de seni severiz sn Sirenama, Adana'da eğer toplantı düzenlersek bekleriz!

1. latino
    2. lunatic
    3. SAW
    4. alenichev
    5. human01
    6. temur
    7. Sirenama (kontenjandan enişte)
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku

1. latino
    2. lunatic
    3. SAW
    4. alenichev
    5. human01
    6. temur
    Listeye olmasa da, Adana toplantısına kontenjandan yer bulunur mu acep?

6.  Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku

1. latino
    2. lunatic
    3. SAW
    4. alenichev
    5. human01
    6. temur
    Eyvallah, onur duyarım.

7.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Listeye olmasa da, Adana toplantısına kontenjandan yer bulunur mu acep?
    Başımızın tacı olursunuz sn alyel,

Ama bir şartla; mutlaka otobüs ile geleceksiniz, memleketin selameti için bütün umudumuz bu.

Orhan KEMAL (Mehmet Raşit ÖĞÜTÇÜ)
    15 Eylül 1914 Ceyhan -2 Haziran 1970

Orhan Kemal'in bütün eserleri yoksullar, emekçiler onların acıları, aşkları, yaşam kavgaları üzerinedir. Yapıtlarının kahramanları çoğunlukla işçilerdir. Sömürülenlerin, ezilenlerin, yoksul halkın yaşamını kaleme alan Kemal, sadece Adana'daki fabrika ve tarım emekçilerini değil, küçük memuru, esnafı, işçiyi, kendi bildiği köylüyü de konu edinir.

Orhan Kemal, Arka Sokak adlı öykü kitabı nedeniyle yargılanır ve çıkarıldığı mahkemede eserlerinin kahramanlarını nasıl seçtiğini şöyle anlatır: "Hakim, iddia makamına uyarak, konularımı neden hep fakir fukaradan, işçilerden aldığımı, Türkiye'de varlıklı insanların, iyi yaşayan insanların olup olmadığını sormuştu. İlk bakışta evet, çok doğru bir soru. Neden hep bu insanları, bu insanların yoksulluğunu ele alıyorum? O zaman hakime: "Ben gerçekçi yazarım. En iyi bildiğim konuları alırım. Varlıklı yurttaşların yaşayışlarını bilmiyorum, nasıl yaşadıklarından haberim yok" demiş ve beraat etmiştim"

"Bir tarihte efendi, patozda çalışıyoruz. Patoz, eski patoz. Dört buçuk ayak, kırk beş kişilik. Lakin ırgatbaşı kansız mı kansız. Şu kadarcık merhamet arama. Kırk beş kişilik patozu otuz beş kişiyle çalıştırıyor, on kişinin gündeliğini küt, cebe. Güneş tepede alev alev, serçeler dersen sıcaktan düşüp düşüp bayılıyor. Adam çatlayacak. Soluk alamıyorsun sıcaktan be. Yirmi saat. Paydos yok" (Bereketli Topraklar Üzerinde, 1954)

nce ekmekti ekmek. Hiç tükenmeyecek iş yani. Sonra barınak. Damı akmayacak, rutubetsiz, kirası az, suyu, elektriği bol barınaklar. Daha sonra mahalle aralarındaki çamurlu sokaklar. Gece yarıları evlerine dönerlerken dizlerine kadar batmayacakları çirkefsiz, lağım çukursuz sokaklar. Ama asıl su, su dertlerinin başında geliyordu." (Taşlıtarla, İstanbul'dan Çizgiler, 1969)

Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •