Sayfa 141/1230 İlkİlk ... 41911311391401411421431511912416411141 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Brisanın zamana ihtiyacı var emeklilik hissesi olmaya adaydır kendileri. Brisanın ileriye gitmesini de şahsi olarak istemiyorum orası da ayrı tabiki, daha var. Brisayı inceledikçe kordsa karşıma çıktı.

Kordsa ile sasa takibimde lakin iş yoğunluğumdan henüz bir inceleme yapma fırsatı bulamadım.

Kordsa konusunda, ortağım bir grizgah yaparsan çok sevinirim. Amerikadaki alım konusu ilgimi çekti. İlerisi için öngörünüz nedir ?

Petkim ise zaten portföyde en çok güldüren hissem

Batuhan
    + Amerikadaki şirketleri satın alım konusu şirketin portföyünü çeşitlendirmesi ve sourcingine katılamadığı yada tier2 olarak parça tedarik yaptığı büyük havacılık OEM'ler(boeing vs.)in direkt tedarikçisi olabilmesinin önünü açtığı için büyük bir adım.
    Şirkete sınıf atlatabilir. İleride Neden TRden den airbusFR ye direkt parça iletmesin?

Ek olarak 2016da teknoparkta 2.arge merkezlerini açtılar. Argeye cironun %2 kaynak ayrılıyor. Sınıf atladıktan sonra sınıfta başarılı olup bize yüksek kar marjı sunması için arge gerekli.
    Üniversitede en gıcık olduğum elemanın ortak olduğum şirketin arge merkezinde çalışması dışında olumsuz bir görüşüm yok

Yatırım tavsiyesi değildir

2. Hiç bir olumsuzluk yokmuş aslında,sen işveren olmuşsun, arkadaş ise senin emrinde çalışan
    Detaylı bir inceleme yapayım tekrar bu konuyu değerlendirelim

Bilgilendirme için teşekkür ederim ortak

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    + Amerikadaki şirketleri satın alım konusu şirketin portföyünü çeşitlendirmesi ve sourcingine katılamadığı yada tier2 olarak parça tedarik yaptığı büyük havacılık OEM'ler(boeing vs.)in direkt tedarikçisi olabilmesinin önünü açtığı için büyük bir adım.
    Şirkete sınıf atlatabilir. İleride Neden TRden den airbusFR ye direkt parça iletmesin?

Ek olarak 2016da teknoparkta 2.arge merkezlerini açtılar. Argeye cironun %2 kaynak ayrılıyor. Sınıf atladıktan sonra sınıfta başarılı olup bize yüksek kar marjı sunması için arge gerekli.
    Üniversitede en gıcık olduğum elemanın ortak olduğum şirketin arge merkezinde çalışması dışında olumsuz bir görüşüm yok

Yatırım tavsiyesi değildir
    Kordsa benim portföyümün has elemanlarından. Performansı göz kamaştırıyor, şu endekste her gün yeni bir all time high değeri görüyor...Ama biraz dinlenme vakti geldi bence. Uzun vade en çok güvendiğim hisselerden biri.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kordsa benim portföyümün has elemanlarından. Performansı göz kamaştırıyor, şu endekste her gün yeni bir all time high değeri görüyor...Ama biraz dinlenme vakti geldi bence. Uzun vade en çok güvendiğim hisselerden biri.
    Cautionary hocam

Sizde kordsa varmıydı hiç söylemiyorsunuz

Brisadaki ortaklarım kordsada lokanta açmış haberimiz olmamış

Şirketi sizden de dinlemek isterim. Öngörüleriniz nedir ?

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5. Öncelikle herkese iyi akşamlar açılmasını beklediğim başlık sonunda açılmış geç farketmiş olsam da 1 günde kendimi güncelledim... sizlerin tecrübeleriyle başladığım yolda epey mesafe katederek öğrenmeye devam etmek ve içinde bulundugumuz konjonktürün verdiği tecrübelerle tasarrufa da gelişime de yatırıma da devam... Cauti hocamın önerisinden bir tanesine uymayarak bu dönemde acı bir ders çıkarsam da gelirimi artırmak gibi yakaladigim bir olumlu yön yinede beni seviniyor. Sizlerin ve edindiğim tecrübelerin yardımıyla finansal özgürlüğe kavuşacağız inşallah... herkese çok teşekkür eder iyi geceler dilerim

6.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Cautionary hocam

Sizde kordsa varmıydı hiç söylemiyorsunuz

Brisadaki ortaklarım kordsada lokanta açmış haberimiz olmamış

Şirketi sizden de dinlemek isterim. Öngörüleriniz nedir ?

Batuhan
    Bir ara portföyümün has elemanları ve yardımcı oyuncuları yazmıştım...fazla hisse yazınca yönlendirme yapıyor gibi oluyoruz. Yan oyuncuları değil de has elemanları tekrar yazıyorum ( has= portföyde ağırlığı %5 ve üzeri olanlar)

Aksa, Arcelik, Brisa, Borusan, deva, Egeser, kordsa,Petkim, Pegasus,tatgd, uluse

7. BES getirilerini geçmişten bugüne inceleyebileceğiniz internet sitesi.
    Son 5 sene %15 mevduat getirisi alsam %85. %13 mevduat olsa %71 getirim oluyordu.
    Tüm Bes fonlarının sadece %20'si %13 mevduatı geçmiş. Geçen fonlar yabancı para ve altın fonları zaten

(Gökhan Uskuay'dan alıntıdır)

https://twitter.com/guskuay/status/1044106554256101376

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bir ara portföyümün has elemanları ve yardımcı oyuncuları yazmıştım...fazla hisse yazınca yönlendirme yapıyor gibi oluyoruz. Yan oyuncuları değil de has elemanları tekrar yazıyorum ( has= portföyde ağırlığı %5 ve üzeri olanlar)

Aksa, Arcelik, Brisa, Borusan, deva, Egeser, kordsa,Petkim, Pegasus,tatgd, uluse
    Üstad aksa da üst üste kötü haberler geliyor. Son dönemde bilanço da pek iç açıcı gelmemişti. Ne düşünüyorsunuz mevcut durumu hakkında. Kapasite azaltımını sadece fiyat hareketleriyle değil de pazar daralmasıyla birleştirince pek iç açıcı gelmedi.

Sayfa 141/1230 İlkİlk ... 41911311391401411421431511912416411141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •