Sayfa 241/1230 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Super tavsiyeler bunlar..
    Unutmamamiz gereken ise borsanin neyi ne zaman fiyatlayacagini kestiremememiz.
    Bu nedenle sabir faktoru cok onemli.
    Syg,
    Değerli arkadaşlar en önemli konunun sabırla biriktirmek olduğunu yaşayarak öğrendim bende, sabırla biriktirmeye devam etseydim maliyeti sıfıra yaklaşacaktı tüm hisselerimin ,tabi sayıları az olabilir , üstelik 2009 yılından bu yana borsada işlem yapıyorum,bunlar
    Tüpraş
    Adana
    Isdmr ( bu hisseyi borsaya kote olmadan ikince elden almıştım üstelik )
    Froto (14,5 li rakamdan alıp 17 oldu diye satan aklıma...)
    TTkom
    Aselsan ( bölünmeden dolayı hala 0,35 lot duruyor yatırım hesabımda, baktıkça ağlıyorum )
    Petkım
    Doaş

2014 yılında nakite dönüp yatırımlık bir daireye peşinat yaptık portföyü, tam 100 USD peşinat verdik, evide 150 K USD ye almıştık yaklaşık+kredi fazi tabi, şuan satabilsem !!! sanırım 110 USD ye ancak gider, tabi aldığımızdan andan itibaren kirası kredisini ödedi, durum bu şekilde,şimdi küçük kızım için Petkim ve İsdemir biriktiriyorum, zaman içinde bir hisse daha koyarım yanına inş.
    İyi akşamlar herkese.

2. Bu başlık polemiklere kapalı, bu nedenle konuyu uzatmaya niyetim yok.

3. Ford un 25 bin kişiyi işten çıkarmayi planladığı konuşuluyor 2019 için şayet burayı da vurursa ülke ekonomisi için iyi olmaz.

https://m.sondakika.com/haber/haber-...acak-11507026/

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Öneri değilde istersen trkcm ve sodayı bir incele....birde tavsiyem buradaki herkesi hoca olarak görme...bazen acemiler hoca geçinen tiplerden çok daha fazla kazanabilir....temel analizi öğren ve asla kısa vade düşünme....burda da bir çok topikte olduğu gibi şu kadar kazandım şunu yaptım falan diye atan çok olabilir...kimseye güvenme...üstat arıyorsan da dudu gibi birini takip et....dudu demek tecrübe demektir...dönemlik kar artış ve değişimlere takma...önce sahibini araştır..sonra son 5 yıllık karına bak..esas faaliyet karı net karı ile doğru orantılı yükselişte mi...ve gelecek yıllarda bu potansiyele devam edebilir mi?enoğru sonuca bu şekilde ulaşabilirsiniz..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Tavsiye alma ve bilgi edinme tek başına bi şey ifade etmez... Eğer sadece kendine ait yatırımcı psikolojisi ,karakteri , disiplini ve stratejisi oluşturabilirsen yola devam edip ,hayallerine ulaşabilirsin... Bu kişinin çekirdeğinde ya vardır ya yoktur ... yoksa olmaz ne kadar tavsiye alırsan al ne kadar sabredersen et... piyasa seni yener... Başladıktan sonra piyasa ile 3-4 senelik mücadele sonucunda kişi bunu kendi başına yapıp yapamayacağını ( eğer normal zeka standartlarındaysa ) anlar... Aksi takdirde ne kadar tavsiye alırsan al , ne kadar bilgi edinirsen edin ,ne kadar sabır gösterirsen göster hedefe ulaşman imkansız . İlk mesele kişinin gerçekten yatırımcı olup olmadığın çözüp , olumlu ya da olumsuz bunu hazmetmesi... Yatırımcı değilse değildir... Piyasa ile savaşabilecek misin savaşamayacak mısın ? Adamı hadım eden mesele bu ... Piyasaya küfür etmekle yatırımcı olunmaz... Kendine küfür edersin...para kaybedersin... Gülerler...
    Katılıyorum

5.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Ford un 25 bin kişiyi işten çıkarmayi planladığı konuşuluyor 2019 için şayet burayı da vurursa ülke ekonomisi için iyi olmaz.

https://m.sondakika.com/haber/haber-...acak-11507026/

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ford un konusu büyük oranda gümrük tarifeleri ile alakalı diye biliyorum ama global firmalarda inanılmaz bir dijitalleşme dalgası var.

çalıştığım kurumda da diğer birçok büyük şirkette de (örneğin Ülker ve bazı bankalar) dijital iş gelişim müdürü vb.. ünvanlarla adamlar aranıyor proje grupları oluşturuluyor

5 yıl sonra gerek mavi gerekse beyaz yaka da bugün çalışan kadar insan istihdam edilmesi için çok bir sebep görülmüyor.

bu sebeple bu topiğin ve tasarruf kültürünün önemi her gün artıyor.

insan tabii ki işine odaklanmalı ve kendini geliştirmeli ama değişim o kadar hızlı ki ne getirecek kestirmek kolay değil

ben de en azından aylık birikimimi sistematik olarak takip etmeye karar verdim. en azından bir önceki aya göre ne kadar ilerledik takip etmek lazım.

birçok arkadaşın aksine birikimimiz BES ve altın ağırlıklı hisse yok desem yalan olmaz.

Volkswagen'in Almanya'daki fabrikalarını tamamen elektrikli araç üretimine ayırabilmek için ticari araç üretimini FROTO'ya kaydırmak istediğini bir yerlerde okumuştum. Yakında belli olur.

7.  Alıntı Originally Posted by SabitGelirli Yazıyı Oku
    Kordsa Şirketi üzerinden Bir Temettü Emekliliği Değerlendirmesi yaptığım yazım ve temettü emekliliği hesaplamasında naçizane uyarılarım.
    https://sabitgelirli.com/kordsa-temettu-emekliligi/
    Okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Saygılarımla.
    merhaba sn sabitgelirli..
    Linkini verdiğim çalışma demişsiniz ama ben yazıda bir link göremedim..
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

8. Portföyümün yeni elemanı ttrak oldu...37 den ilk parça alımı yapmıştım..biraz önce de 39 dan ikinci parçayı aldım...fırsat bulursam tercihimin sebeplerini mini bir analiz ile paylaşırım...özetle, yıllardır süren yatay-düşen trendi artık sonlandırdığını ve dip çalışması yaptığını düşünüyorum.

ayrıca en önemli kriterlerimden biri olan konjonktür analizi de artık al veriyor.

Sayfa 241/1230 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •