Sayfa 244/1230 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Hocam ilgi duyulmamasının sebebi PATRON. Şirketin faaliyet alanı çok iyi ama maalesef yönetim kaliteli değil. Şirket ortaklarının çoğu aynı zamanda yönetim kurulunda ve aralarında iktidar savaşı var. Gurupların şirketi ele geçirme çabaları var. Yönetim kurulu başkanı hisse toplayıp duruyor.Yani yönetim güven vermiyor. O yüzden nitelikli yerli ve yabancı yatırımcının dikkatini çekmiyor. Bu şirket bu yönetimle yerinde sayar durur. Tabi bu şirketin patronu Oyak ya da Koç gurubu olsaydı işte ozaman şaha kalkardı.
    Malesef malesef. Hayır bakıyorum adamların yaşlarıda bir hayli var. Onca hisse kalsa kalsa torunlara kalır. Ama şu açıdan da düşünüyorum. Dediğiniz gibi bir iktidar savaşı var ve er ya da geç birisi galip gelecektir o zamanda şirketi istediği yere götürürler herhalde. Çaycı her ay o kadar parayı alım yapmak için nereden buluyor o da ayrı bir soru işareti.
    Kim bilir belki ilerde bir yabancı ortak durumu olur vs... Var olan hikayelerinden daha çok hikaye yazabilecek potansiyeli var şirketin. Olmadı her sene sektirmeden verdikleri bedelsiz ve temettüleri alıp yoluma bakarım. Napayım

2. Verusq- Vertu-Kfein

Bu şirketler hakkında bilgisi olan var mı. Bana yenilikçi, gelecek vaadeden , büyüyecek, adını çok duyacağımız bir grup olacak gibi geliyor.Niye derseniz bende bilmiyorum. Fakat yazılım üzerine girişimde yatırımlarda bulunuyorlar.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Ben de arçelik tofaş çimsa brisa sponsorluğunda nasıl ocağıma incir ağacı dikildi onun hikayesini yazayım..

4.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Ben de arçelik tofaş çimsa brisa sponsorluğunda nasıl ocağıma incir ağacı dikildi onun hikayesini yazayım..
    Bu hisselerin hepsi portföyümde var...uzun vade için portföy gayet makul...ama uzun vade yatırım için zamanlama en önemli unsur, özellikle Türkiye gibi az gelişmiş bir ülkede, borsa bir yıl artı, bir yıl eksi kapıyorsa...hele döviz bazen artması gerekirken artmıyor, enerji biriktirip 2-3 senede 2-3 katına çıkıyorsa.

Bu nedenle blok alım yapıyorken, genel olarak ülkenin durumu, borsanın fiyat seviyesi...ayrıca hissenin durumu, çok dikkatli olmak lazım.

kendinizi ispat etiğiniz bir finans piyasaları geçmişiniz yoksa...uzun vade yatırım için aylık düzenli 100-500-1000 tl gibi alımlardır ideal olan..ayrıca profesyonel bir portföy yöneticisi gibi aktif portföy yönetimi yapılmalı...bizim gibi az gelişmiş ülke borsalarında reel kazanç elde etmek hiç de kolay değil,,,,al-unut diye bir şey yok, al-takip et-çeyrektik bazda müdahaleler yap mantığı takip edilmeli,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Sektöru cok yakından takip eden biri olarak altına imzami atarım ..bu dönemde traktör satışlarınin artması çok zor.ttrak napar bilemem.cok düştü ama ttrak yükselir demek şu an için fazla iddialı bir laf olur... ihracatı artışa geçerse ozaman olabilir...çiftci çok zor durumda ..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet dediğim gibi ..sadece tepki yükselişi yapmış

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Bu arada şu dikkatimi çekti;ilk konuda da burada da Türk Hava Yolları'nın ismi hiç geçmedi(veya çok az geçti, ben kaçırdım). Neden acaba?

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bu arada şu dikkatimi çekti;ilk konuda da burada da Türk Hava Yolları'nın ismi hiç geçmedi(veya çok az geçti, ben kaçırdım). Neden acaba?
    Bence temettu vermedigi icin olabilir... bir de boyle kamuyla baglantılı sirketlerde aklıma hep ttkom geliyor...varlik fonu konusu da onemli...sirketi hic arastirmadim ve ic talebin azalacagini düşünüyorum ancak thy cok önemli bir marka..insallah 3. Hava limaniyla karlılığını arttirarak büyümeye devam eder
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

8.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Bence temettu vermedigi icin olabilir... bir de boyle kamuyla baglantılı sirketlerde aklıma hep ttkom geliyor...varlik fonu konusu da onemli...sirketi hic arastirmadim ve ic talebin azalacagini düşünüyorum ancak thy cok önemli bir marka..insallah 3. Hava limaniyla karlılığını arttirarak büyümeye devam eder
    Prensip olarak kamunun yönetimde olduğu şirketlerle ilgilenmiyorum, buna aselsan da dahil...ayrıca orta uzun vadede Pegasus un performans olarak thy yi geçeceğini düşünüyorum...bu nedenle THY almaktansa Pegasus alırım dedim...bu arada Pegasus yönetimi de pek güven vermiyor, ancak kamu yönetimine göre ehven i şer diyorum.

Öte yandan yeni havalimanı operasyonel olarak 1-2 yıl verimsiz çalışmak zorunda... bu süreçte Pegasus çok daha avantajlı olacak bence.

Diğer bir husus kısa orta uzun tüm vadelerde petrol fiyatlarının baskı altında kalıp 50-60 usd bandında kalacağı görüşendeyim...bu durum en önemli maliyet kaleminde avantaj sağlayacak....ayrıca ekonomik krize rağmen talepte radikal düşüş beklemiyorum...iç+dış hat yolcu sayısı y-o-y düşmez görüşündeyim( iç hatlardaki düşüşü dış hatlar telafi eder).

Sayfa 244/1230 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •