Sayfa 247/1230 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirketler tekelimizde değil...uzun vade portföyde olmalı diye düşündüğünüz hisseleri, sizler de paylaşabilirsiniz...mümkünse neden uzun vadede getiri potansiyeli yüksek, argümanlar da yazılırsa güzel olur tabii ki.
    Pergamon yüksek temettü getirisi riski düşük maliyeti düşük artan ihracat hacmi hazır giyim yoğunluklu ihracata yönelik çalışması öz kaynak yükselişi uzun vadede döviz ve faiz artışından buna bağlı ihracat artışından olumlu etkilenmesi mali yapısının iyi olması

2. Her beyaz yakanin ise ilk basladiginda ogrendigi birsey var
    Olcmedigini bilemezsin bilmedigini yonetemezsin
    Kendi adima birikim konusunda bu dusturu uygulamadigima karar verdim ve 2019 itibari ile basit bir online platformda ana kalemleri takip etmeye karar verdim
    Anladigim kadari ile yabancilar banka hesaplarini dahi bu tip platformlara baglayip takip ediyorlar ama o senaryo bixi asar
    Gelismeyi gormek insani motive edecektir

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Her beyaz yakanin ise ilk basladiginda ogrendigi birsey var
    Olcmedigini bilemezsin bilmedigini yonetemezsin
    Kendi adima birikim konusunda bu dusturu uygulamadigima karar verdim ve 2019 itibari ile basit bir online platformda ana kalemleri takip etmeye karar verdim
    Anladigim kadari ile yabancilar banka hesaplarini dahi bu tip platformlara baglayip takip ediyorlar ama o senaryo bixi asar
    Gelismeyi gormek insani motive edecektir
    Kural 1: hemen her harcamanı kartla yap...vır zıvır için 500 tl ya da 1000 tl cebine koy,,,ve bu rakamı geçmemeye çalış ay boyunca... böylece harcamalarını büyük ölçüde takip edebilirsin.

Ben de bozuk para alerjisi olduğu için, çok eskiden bu yana %90 üzeri harcamam kart ile kayıt ve kontrol altındadır.

4. Bu başlıkta özellikle son 3-4 ayda çok isabetli öngörüm oldu...neydi bunlar,

İ-) borsamız %20 gevşemişken her gün zirve yenileyen çelik lerden uzak durmalı dedik...business cycle dan, global büyüme trendlerinden bahsettik,,,,Ereğli ve kardemir in durumu ortada.

İi-) bir ara yurt dışı yatırım fonları, faang denen ABD teknoloji devleri ağırlıklı fonlardı bunlar, çok modaydı...öyle ya hem dolar yükseliyordu, hem de ABD borsaları uçuştaydı...son düşüşlerle birlikte, hem faang hem de dolartl düşüşü, bu fonlar %50 ye yakın eridi tepe değerine göre.

Timing, timing, timing...bir yatırım kararı çok yerinde, ya da berbat olabilir,,,timing e göre değişiyor durum.

Bu arada, en yakın arkadaşlarımdan birinde de vardı bu fon...ona bile dinletemedim dediklerimi...tabii, bedava bilgiye kıymet verilmiyor genelde.

İii-) bist 100 de 80-90,,,,85-105 bantlarından bahsetmiştim... 1 sene demiştim...3 ay oldu nerdeyse,,,görüşümde değişiklik yok.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kural 1: hemen her harcamanı kartla yap...vır zıvır için 500 tl ya da 1000 tl cebine koy,,,ve bu rakamı geçmemeye çalış ay boyunca... böylece harcamalarını büyük ölçüde takip edebilirsin.

Ben de bozuk para alerjisi olduğu için, çok eskiden bu yana %90 üzeri harcamam kart ile kayıt ve kontrol altındadır.
    Aynı ben 🤣
    Yalnız nasıl olsa kartla alıyorum diyenler bundan uzak durmalı
    Saygılar.

6. Ben tüm harcamaları kredi kartı ile yapmaya çalışıyorum.
    Son ödemeyi de ayın sonuna attım .
    Gelen maaşı da hemen vadeliye atiyorum.
    Oradan üç beş bir şeyler gelsin diyorum . Kredi kartı borcunuda ayın sonunda kapatıyorum.
    Bu arada bistte ilk yılı doldurdum.
    Dusundugum bir portföy büyüklüğu vardı onu yakaladım sayılır.
    O rakamın üstüne çıkınca biraz satıyorum altına inerse ekleme yapıyor, bekliyorum iki temel hissemde

Her ay muhakkak bir çeyrek altın kenara atıyorum . Onunda fiyatlarını takip edip öyle almaya çalışıyorum.

Bu sıralar lot sayımı artiramiyor sayılırım cunku çocuk okula başladı. Ekstra masraflar çıkmakta ayrıca alım gucumde düşmüş vaziyette.
    Faturalar artmış vaziyette.
    Kış ayları böyle geçecek gibi.

Portföye hisse eklemistim ama onlarida çok küçük karlar ile sattım zaten çok azlardi.

Yine iki hisseye döneceğim tamamen. onlardaki ana lotlar durmakta.

Bir yıldır birikim yapmaya çalışmaktayım daha önce hep borç harç ödemek ile geçmişti .

Kendimden ziyade ufaklığı düşünmekteyim.

İşte böyle şimdilik .
    Zaman geçiyor.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Ben tüm harcamaları kredi kartı ile yapmaya çalışıyorum.
    Son ödemeyi de ayın sonuna attım .
    Gelen maaşı da hemen vadeliye atiyorum.
    Oradan üç beş bir şeyler gelsin diyorum . Kredi kartı borcunuda ayın sonunda kapatıyorum.
    Bu arada bistte ilk yılı doldurdum.
    Dusundugum bir portföy büyüklüğu vardı onu yakaladım sayılır.
    O rakamın üstüne çıkınca biraz satıyorum altına inerse ekleme yapıyor, bekliyorum iki temel hissemde

Her ay muhakkak bir çeyrek altın kenara atıyorum . Onunda fiyatlarını takip edip öyle almaya çalışıyorum.

Bu sıralar lot sayımı artiramiyor sayılırım cunku çocuk okula başladı. Ekstra masraflar çıkmakta ayrıca alım gucumde düşmüş vaziyette.
    Faturalar artmış vaziyette.
    Kış ayları böyle geçecek gibi.

Portföye hisse eklemistim ama onlarida çok küçük karlar ile sattım zaten çok azlardi.

Yine iki hisseye döneceğim tamamen. onlardaki ana lotlar durmakta.

Bir yıldır birikim yapmaya çalışmaktayım daha önce hep borç harç ödemek ile geçmişti .

Kendimden ziyade ufaklığı düşünmekteyim.

İşte böyle şimdilik .
    Zaman geçiyor.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    selam...tam tersine kredi kartı ile değil harcamalarını nakitle yapmalısın...kredi kartı ile alış veriş de ayar kaçabilir....ama elindeki nakiti görünce ona göre ayağını yorganına göre uzatırsın..burda kredi kartı ile tasarruf ettiklerini söyleyenleri görünce harbiden şaşırıyorum...Kredi kartı çağımızın bireylere karşı kurulmuş en büyük tuzağı...Tasarruf mantığını yerle bir eden bir uygulama...Gerçekten bunu ekonomis olduklarını ve tasarsufu tavsiye edenlerin söylemesi tam bir facia......Millet kendine göre yorum yapıyor..vesselam.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Kredi kartı otomatik ödeme talimatlerı için işe yarıyor..birde acil bir sağlık sorunu durumunda....Başka bir espirisi yok....Gerçi son zamanlarında bazı yatırım enstrümanları içinde otomatik ödeme talimatı verilebiliyor ama bence şu an için çokda gerekli değil..mantıklı olan cebinde paran varsa haracamalı olmalı..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 247/1230 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •