Sayfa 256/1230 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by borsacahili Yazıyı Oku
    uzun vadede eregli mi yoksa froto mu daha cazip bir hisse ? elime 1850 tl kadar bir para gecti iki hisse arasindan birisini secmek istiyorum yardim eden olursa sevinirim...
    Ben olsam Ereğli alırdım ...Ama sen bilirsin.. .zira herkesin şartları ve sabır katsayısı farklıdır. Benim için uygun olan senin için olmayabilir...yatırım tavsiyesi değildir...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Ara ara Arçelik i tartışmıştık bu başlıkta...dibe göre %50 kadar yukarıyı gördükten sonra, şu an dibe göre %40 yukarıda devam ediyor.bugün sığ piyasaya rağmen, yabancı alımı ile %2,5 yukarıda.

Her hissede zamanlamayı tutturamasak da, burada 12 den vurduk diyebiliriz..

Maşallah diyelim hisseye de nazar değmesin

3. Bende de son durum şu;

Portföy büyük oranda şekillendi. Hisseler Tüpraş, Hektaş, Aselsan, Eregl/Isdmr, Poltk.

- Eregl ve Isdmr için biriktirme aşamasındayım, yavaş yavaş topluyorum.

- Ford Otosan'ın bir kısmıyla 69'dan bir kısmıyla da 60 TL'den vedalaşmıştım, onun için fırsat kolluyorum. Takibimde, tekrardan dahil olacak portföye.

- Soda'da da ilk kez trade denemesi yapmaya niyetlendim ve başarısız oldu. Şu anda da Soda mı Trkcm mı diye düşünüp düşünüp duruyorum.

Bir de cevap aradığım bir soru var; piyasalarda bir kriz arefesinde miyiz yoksa kriz öncesi bir ralli arefesinde miyiz? Bu soru da Sn Dudu'nun deyimiyle milyonluk soru.
    Son düzenleme : Miriel; 27-12-2018 saat: 18:10.

Biz krizi yedik zaten. Daha kötüsü de olabilir tabi. Düzgün hisselerden toplamaya devam etmek lazım.
    Kendi açımdan şöyle bir iki yıl borsa sürünse iyi olur portföy büyüsün😀
    Allah tepeden alanlara kolaylık versin.

5. Herkese merhaba. Yaklasik 3 aydir ilk basligi ve bu başlığı işten eve gelirken okudum ve 5 dakika önce bitti. Uzun süredir bir forumda bu kadar zaman geçirmemistim.
    Temmuz ayında lattedenborsaya blogu ile girdim bu islere. Daha kendimi çaylak bile olarak düşünmüyorum. Bu yüzden burada okuduğum her konu benim için altın kiymetinde. Borsa, altin, Bes, kredi karti kullanımı vs, her konu cok eğitici.

Basta baslik sahibi Cauti bey sonrasinda da Sn. Dudu, Sn. Ctugrul olmak üzere herkese cok tesekkur ederim.

Başlığın cikis nedenlerinden biri olan ve ilerleyen yıllarda beyaz yakali icin zor gunlerin bekledigi cok konusuldu. Son asgari ucret tutari ile de bu durum acik ve net gözüküyor. % 26 zam aldi asgari ucretliler. Gozumuz yok daha iyi de alsinlar ama beyaz yakaya bu zam orani isleyecek mi. Ben acikcasi cok sanmıyorum. Aradaki makas kapanıyor.

Tekrar herkese teşekkürler. Bundan sonra bazi konularda başınızı agritabilirim.

Hayirli kazançlar dilerim

6.  Alıntı Originally Posted by kabran Yazıyı Oku
    Herkese merhaba. Yaklasik 3 aydir ilk basligi ve bu başlığı işten eve gelirken okudum ve 5 dakika önce bitti. Uzun süredir bir forumda bu kadar zaman geçirmemistim.
    Temmuz ayında lattedenborsaya blogu ile girdim bu islere. Daha kendimi çaylak bile olarak düşünmüyorum. Bu yüzden burada okuduğum her konu benim için altın kiymetinde. Borsa, altin, Bes, kredi karti kullanımı vs, her konu cok eğitici.

Basta baslik sahibi Cauti bey sonrasinda da Sn. Dudu, Sn. Ctugrul olmak üzere herkese cok tesekkur ederim.

Başlığın cikis nedenlerinden biri olan ve ilerleyen yıllarda beyaz yakali icin zor gunlerin bekledigi cok konusuldu. Son asgari ucret tutari ile de bu durum acik ve net gözüküyor. % 26 zam aldi asgari ucretliler. Gozumuz yok daha iyi de alsinlar ama beyaz yakaya bu zam orani isleyecek mi. Ben acikcasi cok sanmıyorum. Aradaki makas kapanıyor.

Tekrar herkese teşekkürler. Bundan sonra bazi konularda başınızı agritabilirim.

Hayirli kazançlar dilerim
    Bu başlığın ana motivasyonu senin gibi arkadaşlara faydalı olmak...naçizane tavsiyem, biraz zaman geçince başlığı bir kez daha okuman..,çift dikis her zaman iyidir..,benim kendi yazdığım yazıları bile 2-3 kez okuduğum oluyor.

7. Yılın son günü, 2019 a ilişkin makro büyüklükler ve finansal öngörülerimi paylaşacağım...ilk sinyali de vereyim...2019 da finansal enstrümanlar arasında en yüksek getiri beklentim gram altın da... gerisi ptesi akşamı

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    2018 başını milat kabul edip aylık 200 TL lik alım yapmışım varsayarak, Ocak maaş zam farkı ve olası Mart primini kullanıp Nisan itibari ile normalde gelmem gereken seviyeye gelmiş olacağım inşallah.

her işte olduğu gibi bu işte de en önemlisi süreklilik, bir kere sürekliliği bozup geriye düşünce toparlaması zor oluyor
    yılın sürprizi oldu ve banka promosyonu geldi, sattığım hisseleri aybaşı itibari ile yerine geri koyacağım.
    inşallah devamını da getireceğim, aylık 200 tl alım hedefim var ilk aylar sıkıntı olmaz ama devletimiz bireysel emeklilik itelemeye çalışıyor sonrası için tasarruf lazım.

Sayfa 256/1230 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •