Sayfa 286/1230 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    (Froto-Toaso) ve (Eregl-Isdmr) kadar birbirine yakın ikili şu anda aklıma gelmdi. Fakat X şirketi ile XU100 olabilir mesela ki burada işler daha da komplike hale geliyor, beni aşar.

Ayrıca pair trading ile güzel stratejiler oluşturan aracı kurumlara bakmakta fayda var.
    fort ile toas a uygulanır gibi gözükmüyor. 2 yıldır toaş devamlı düşmüş. bankalar arsında uygulamak daha kolay, ki o dahi zor. neticede tek hissede kalıyorsun diğerine geçemiyorsun. koç sabancı arasında uyguladım. koç gitti , yani tümünü sahol e geçtim. dün saholleri sattım. saholdeki yükseliş dahi koça tekrar dönmemi sağlamadı(dönüşümü yaptığım orana)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,158
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    fort ile toas a uygulanır gibi gözükmüyor. 2 yıldır toaş devamlı düşmüş. bankalar arsında uygulamak daha kolay, ki o dahi zor. neticede tek hissede kalıyorsun diğerine geçemiyorsun. koç sabancı arasında uyguladım. koç gitti , yani tümünü sahol e geçtim. dün saholleri sattım. saholdeki yükseliş dahi koça tekrar dönmemi sağlamadı(dönüşümü yaptığım orana)
    Sefim bos ver bu isleri, sen cocuga ver sermayeyi insaat yapsin o bu memlekette para insaatta diyollar.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
     Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Ben takip ediyorum ancak daha çözemedim mantığını ve mevzuyu. Grafiklerini vs. anlamaya çalışıyorum. XN30 performansının diğerlerine fark attığını iddia ediyor ama emin olamadım.
    Karşılaştırılan endekslere göre XN30'un performansı daha iyi doğru ancak, XN30 deneysel endeksinin asıl amacı trend bağlılığı. Mesela, XN30'daki ilk 10 hisse, en çok yükselen-yükselecek hisse anlamına gelmiyor. Trendine en sadık diyebiliriz.

Forumda, XN30'u yakından takip eden yatırımcı arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa memnun olurum.
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    çok teşekkür ederim ... portföy belli bir büyüklüğe ulaşınca matriks zorunlu anladığım kadarıyla... mutlu günler
    alternatif olarak ;
    investing.com'da portföy hesabı açarsanız ücretsiz grafik özelliği var. Tüm portföyün hem değerini hemde gelirini ayrı ayrı grafiğe döküyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sefim bos ver bu isleri, sen cocuga ver sermayeyi insaat yapsin o bu memlekette para insaatta diyollar.

Syg,
    parası için yapmayacağız. benim bildiğim iş borsa, hiçbir işten bu parayı kazanamam. ha 10 senedir para dolarda dursaydı, daha iyiydi.
    oğlan inşaattan mezun oldu, iş yok. hem işi öğrensin, hemde işsizlik, psikolojisini bozmasın diye bu işe başlayacağız. başlayacağız dediğimde 4 dairelik bir ev. bitirmeden satmak, maliyetinin altına satmak, satmadan yenisine başlamak yok. oğlan için bunlar koyduğum kurallar. maksat işi belli olsun. kısaca parası için değil yani.

6.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    parası için yapmayacağız. benim bildiğim iş borsa, hiçbir işten bu parayı kazanamam. ha 10 senedir para dolarda dursaydı, daha iyiydi.
    oğlan inşaattan mezun oldu, iş yok. hem işi öğrensin, hemde işsizlik, psikolojisini bozmasın diye bu işe başlayacağız. başlayacağız dediğimde 4 dairelik bir ev. bitirmeden satmak, maliyetinin altına satmak, satmadan yenisine başlamak yok. oğlan için bunlar koyduğum kurallar. maksat işi belli olsun. kısaca parası için değil yani.
    Üstad Türkiyede yaşıyorsun, gelişmekte olan ülke burası...Teknoloji ülkesi değil..İnşaat, alt-yapı işleri en temel öncelikler..İnşaatı yabana atma yani..Köprü tünelleri bile korelilere yaptırıyoruz...Tarım ve inşaatı çözmemiz lazım.

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    İnşaatta daha temelde ederine satmak para kazandırır..o parayla bağlantılarınızı yapar hiç bir malzemenin artış maliyetini yaşamadan kaliteli ve en güzel şekilde inşaatı bitirirsiniz güven sağlarsınız dua alırsınız....hem onlar kazanır hem siz kazanırsınız...
    Yazın Arsa... Kışın Borsa

8.  Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Karşılaştırılan endekslere göre XN30'un performansı daha iyi doğru ancak, XN30 deneysel endeksinin asıl amacı trend bağlılığı. Mesela, XN30'daki ilk 10 hisse, en çok yükselen-yükselecek hisse anlamına gelmiyor. Trendine en sadık diyebiliriz.

Forumda, XN30'u yakından takip eden yatırımcı arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa memnun olurum.
    Arkadaşlar bu endeksle alakalı soruları tansel bey e, ya da o başlık altında Twitter da yazanlara sorsak daha doğru olur...sonuçta nette bu şekilde pek çok çalışma var,

Sayfa 286/1230 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •