Sayfa 288/1230 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Son 10 günde bist ile ilgili beklentilerimi vobelit topiğinde paylaşmıştım. 100 bin beklentimiz gerçekleşti sayılır.

Ama burada 3-4 aydır anlattığımız 90-100 ve 85-105 bantlarını unutmayalım..100 bini geçmemiz kolay olmayacak...olurda geçerse 105 binden ciddi bir realizasyon gelebilir.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...20091&page=207
    ciddi bir realizasyon konusunda şüphem var. çünkü şu ortamda malı verebileceği ky yok. ky nin ikna olması lazım. doların ve faizin bugünkü oranları ile ky nin ikna olup borsaya gelmesi zor. üstelik mevduattaki paranın bir kısmı stopaj avantajı ile 3 aylık bağlanmıştı, dönüşü mart ayında olur. mevduat dönüşünden hemen önce faizler % 16-17 ye indirilirse, dolar da 5,80 üstüne geldiğinde borsaya ky nin gelmesi kolaylaşacaktır. şu aşamada borsa ancak yataya sarabilir. bu kafamdan geçen senaryonun biri, bizde her türlü senaryo var...

2.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Burada hiç yazılmadığından bahsetmek istedim, algyo tutan yok mu,

Hisse başı 2 tl kira geliri, 5 _ 6 tl döviz cinsi faiz geliri, hisse başı 60 tl civarı nakdi olan, borcu da olmayan bir şirket ama fiyatı 42 tl idi şimdi 45lerde

Neden talep görmüyor anlamıyorum, ya da ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum.
    Tekne limanda güvendedir. Ama teknenin yapılış amacı bu değildir...

Hisse başına 4 tl nakit parası olan isgsy yi 2 lira ortalama ile 2 seneden fazla taşıyıp zarar etmiş ( sonra geçen aylarda spekülatif hareketle zararını çıkartmış ) bir vatandaş olarak, temel analize inanmakla beraber faaliyet yapmayan şirketlere acaba niye faaliyet yapmıyor diye şüphe ile yaklaşıyorum. Yine de takibimde algyo, uslanmayan insan uslanmıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Burada hiç yazılmadığından bahsetmek istedim, algyo tutan yok mu,

Hisse başı 2 tl kira geliri, 5 _ 6 tl döviz cinsi faiz geliri, hisse başı 60 tl civarı nakdi olan, borcu da olmayan bir şirket ama fiyatı 42 tl idi şimdi 45lerde

Neden talep görmüyor anlamıyorum, ya da ben mi yanlış düşünüyorum bilmiyorum.
    Nedeni hisseler patron ve patronun yönlendirdiği insanların kontrolünde...Patronun istediği ve izin verdiği ölçüde hareketini yapıyor.
    Bu hisse genel piyasa ve fonların elinde olsa fiyatı mevcut fiyatın iki katı fiyattan işlem görürdü.
    Patronaj güçlü para sahiplerinin hissesine girmesini istemiyor.Bunu bilen güçlü para sahipleride bu hisseye gelmiyor.
    İşin özü patron ve adamları kendileri çalıp kendileri oynuyor.Zaten hacim diye bir şey yok.Sığ hisse..

Geri alım masalı ile yan ceplerde ki hisseleri aldılar güya...Oysa onca geri alımla hissenin nerelere gitmesi gerekirdi.
    Ama gitmedi.Çünkü geri alıma alan el aynı zaman da satan el.Hatta üstüne biraz daha mal gömdüler gelen alıcılara.

Her şirketin yapısını ve ne döndüğünü bilmezsen günlerce bekletirler...Piyasa gider yine bekletirler...Bu hisse ye patronun hareket ettireceği,ettirteceği zaman da bulaşılırsa ve çıkacağın yeri de iyi bilirsen anca o zaman para kazanılır.

Bu hisseye biraz para soksan günlerce,aylarca o malı senden geri almak için her türlü baskıyı kuruyor,ya da aşağı sürüyor.Başka hikayesi olan ,bundan çok daha hızlı hareket eden hisseler varken buna niye bulaşayım ki...
    Benden uzak dursun, bulaşmam aga....Bulaşanın da elini tutmayız..

Yazdıklarımın aksini iddia eden varsa buyursun yazsın...

Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Yukarıda, hisse ve portföy sekmelerinin yanında + işareti var. Ona tıklayın, "Portföy tipini seçin" şeklinde bir soru soracak, Varlıklar'ı seçin. Siz takip listesi seçeneğini işaretlemişsiniz, ondan dolayı varlık olarak göstermiyor.
    çok teşekkür ederim şimdi hallettim gerçekten istatistik tutmak için çok yardımı oldu iyi akşamlar dilerim .. syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5. Yapı Kredi Sermaye Benzeri Borçlanma İşlemi ile Alakalı Kısa Düşüncelerim...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...borclanma.html

YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by supheci_kimse Yazıyı Oku
    Yapı Kredi Sermaye Benzeri Borçlanma İşlemi ile Alakalı Kısa Düşüncelerim...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...borclanma.html

YTD
    Güzel yazı. Ykb ciddi pozisyon alma niyetim vardı ( kendi etime buduna göre ) hem hedef fiyata gelmemesi hem de bu iş nedeniyle azıcık bir lotta kaldım. ( 100.000 altı diyelim ) Üstüne bütün sene nal toplayan hisse roket gibi tırmanmaya başladı şimdi karışık duygular içindeyim. Benim için yüklü olan miktarı 1.59 dan almış olsam bugün aynı hafta içerisinde %20 ye yakın getiriden bahsediyor olacaktık. Yine pozisyonum olduğu için en azından üzülmedim ama sürekli bir şeyler öğreniyoruz işte, borsa forum haber okumamak da bu öğrenilecek şeylerden birisi mi acaba?

8. Hocam emeğin için teşekkür ederim.

Bu tarz raporların bana hiç bir şey katmadığını hissediyorum.

Bu fiyat hedef güncellemeleri ise tam fiyasko.. Şirketin alacağı pozisyona göre fiyat hedefi vermeler falan filan...

En son brisada yaşamıştım bu durumu

Garanti beğeniyoruz portföyümüze alıyoruz yeni endüstri 4.0 fabrika falan dedi, ertesi gün mal aldı.

Tahtada adamı bir güzel dövdüler oda tüm malı 2 gün sonra sattı Bu raporu okuyan Ky garantinin hala beğenip beğenmediğini, nereden alıp nereden satacağını nasıl bilecek

Aslında garantiye sormak lazım hala beğeniyor mu?

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Sayfa 288/1230 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •