Sayfa 336/1230 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by sadibey Yazıyı Oku
    Merhaba

Uzun vadeli yatirim/erken emeklilik planim icin yillik nakit akisi tablosu hazirliyorum. Bunun icin farkli yatirim kalemlerin yillik ortalama getirileri ve vergi/stopaj rakamlarini hesaplamaya calisiyorum.
    Bu konuda fikir verebilecek, yol gosterbilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Asagida su anda kullandigim tablo var. Oranlar enflasyondan arindirilmamis rakamlar. Gider kalemlerini ayri tabloda yillik %10 enflasyon ongorusu ile hesapliyorum.

Ek 22201
    Merhaba,
    Aklıma bazı sorular geldi. Tartışmaya başlamak için ihtiyaç olabilir.

An itibariyle 2019 yılındayız. Neden 2017'de performansı kestin? Ayrıca neden 2003'ten başladın?

Kira gelirinde stopaj ya da vergi %10'mu?

Eurobondun stopajı yok mu?

Yıllık artış sütunundaki her kalem nominal olarak artacağı mı öngörülüyor?

BES fonlarınını içeriği nedir?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Merhaba

Varsayimlarimi asagida bulabilirsiniz

An itibariyle 2019 yılındayız. Neden 2017'de performansı kestin?
    - Veri olarak Abdurahman Yildirimin'in yatirim araclarinin son 30 yillik getirisi tablosinu aldim. Ulasabildigim son data 2017ye aitti.

Ayrıca neden 2003'ten başladın?
    - Emeklilik icin onumuzdeki 15 yili ongormeye calisiyorum. Dolayisyla geriye dogru 15 yila baktim. Baska fikirlere acigim

- Mevcut elde ettigim konut kira gelirinden odedigim yaklasik vergiye oranladim.
    Asagidaki linkten de hesaplanabilir
    https://www.hesapkurdu.com/konut-kre...gisi-hesaplama

- Esimin kazancindan/hesabindan devlet kagitlarina yatirim yapip vergi sinirinin altinda kalmayi planliyorum

- Varsayimim o sekilde
    - Duzeltme: Soruyu dogru anladim mi emin degilim ama getirileri her yil artis oraninda bilesik faiz mantigi ile artiriyorum

- Gecen aya kadar Borclanma araclari ve Hisse senedindeydi. Gecen ay 4 ayri fona dagittim

3.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Aklıma bazı sorular geldi. Tartışmaya başlamak için ihtiyaç olabilir.

An itibariyle 2019 yılındayız. Neden 2017'de performansı kestin? Ayrıca neden 2003'ten başladın?

Alıntı Originally Posted by sadibey Yazıyı Oku
    Merhaba

Varsayimlarimi asagida bulabilirsiniz

An itibariyle 2019 yılındayız. Neden 2017'de performansı kestin?
    - Veri olarak Abdurahman Yildirimin'in yatirim araclarinin son 30 yillik getirisi tablosinu aldim. Ulasabildigim son data 2017ye aitti.

Ayrıca neden 2003'ten başladın?
    - Emeklilik icin onumuzdeki 15 yili ongormeye calisiyorum. Dolayisyla geriye dogru 15 yila baktim. Baska fikirlere acigim

- Mevcut elde ettigim konut kira gelirinden odedigim yaklasik vergiye oranladim.
    Asagidaki linkten de hesaplanabilir
    https://www.hesapkurdu.com/konut-kre...gisi-hesaplama

- Esimin kazancindan/hesabindan devlet kagitlarina yatirim yapip vergi sinirinin altinda kalmayi planliyorum

- Varsayimim o sekilde
    - Duzeltme: Soruyu dogru anladim mi emin degilim ama getirileri her yil artis oraninda bilesik faiz mantigi ile artiriyorum

- Gecen aya kadar Borclanma araclari ve Hisse senedindeydi. Gecen ay 4 ayri fona dagittim
    Soruyu doğru anlamışsınız. İyimser ya da kötümser bekleyişlere girmeden sadece BES'i yukarıya yedirtmekte fayda görüyorum.
    Bakalım forumun üstadları ne tür geri beslemelerde bulunacak.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Soruyu doğru anlamışsınız. İyimser ya da kötümser bekleyişlere girmeden sadece BES'i yukarıya yedirtmekte fayda görüyorum.
    Bakalım forumun üstadları ne tür geri beslemelerde bulunacak.
    hedefim yillik harcamalari dengeleyecek nakit akis girdisini yakalamak. onun icin de getiri oranlar konusunda olculu (konservatif) tahminler yaptiktan sonra portfoydeki enstrumanlarin agirliklarini harcamalari dengeleyecek sekilde degistirecegim ve yatirimlarima yon verecegim.

bu nedenle ozellikle iyimser gordugunuz oranlar varsa, ya da daha iyi bir tahmin yonetimi mevcut ise bilmek isterim.

selamlar

5. Merhaba
    Güzel başlık ilgi ile izliyorum. Hepinize Selamlar Saygılar Hürmetler.

6. şöyle yeni bir blog gördüm paylaşaym istedim.
    https://masabasiyatirim.blogspot.com...nedimi-17.html

7. Başlık başka yere mi taşındı? Hiç hareketlilik yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Diğer katkı yapan arkadaşlar adına bir şey diyemem.

Kendi adıma, daha önce de belirtmiştim...doğrudan bana sorulan soru olursa cevap vermeye çalışıyorum, onun dışında benzer şeyleri tekrar tekrar yazmamın anlamı yok...zaten bir yerden sonra yazdıklarımız kendimizi övme ya da bir şeyler pazarlama kaygısı olarak algılanıyor.

Bu vesile ile tekrar edeyim, öğrenme amaçlı tüm sorulara açığım, gelen soru, görüş, analiz isteklerine cevap vermeye çalışırım...zaten bu tür durumlarda söyleyecekleri olanlar paylaşımda bulunuyor başlıkta.

Özellikle Yen'i gelen arkadaşlar, ilk başlığı ve önceki sayfaları mutlaka okusunlar...geçmiş sayfalarda çok değerli paylaşımlar yapıldı.

Sayfa 336/1230 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •