Sayfa 202/1230 İlkİlk ... 1021521922002012022032042122523027021202 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,982
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Ben Eregl'yi portföye eklemeye başlamıştım. Umarım 50 aylık EMA'yla fiyat aşağı gittiği için değil 50 aylık EMA giderek yukarı çıktığı için kesişirler.

Doğrusu aşağı gitse de çok çok aşırı problem olmaz, zamana yayarak biriktirme usülü aldığım için

Tabi bir de sorum var

Önceden biriktirmeye başlamak için 200 günlük EMA'nın da uygun olabileceğini konuşmuştuk fakat EREGL için 50 aylık EMA'yı referans aldık.

Bunun net bir reçetesinin olması belki zor fakat genel olarak hangi durumlarda 200 günlük, hangi durumlarda 50 aylık?
    Sanirim her ikisi de olacak, EMA yukari hareket edecek fiyat da asagi suzulecek bir yerlerde bulusacaklar, bu seviye bu surecin ne kadar uzun olabilecegi ile iliskili tabii ki...
    Izliyor olacagiz..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Sanirim her ikisi de olacak, EMA yukari hareket edecek fiyat da asagi suzulecek bir yerlerde bulusacaklar, bu seviye bu surecin ne kadar uzun olabilecegi ile iliskili tabii ki...
    Izliyor olacagiz..
    Syg,
    Hem izliyor hem de biriktiyor olacağım; artarak giden bir dağılımla ufak ufak biriktirmeye devam edeceğim.

Teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Peki neden eregli ? İsdemir değil de

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben erdemir fabrikasının yakınlarında oturuyorum. Fabrika alanı devasa büyüklükte ve büyümeye devam ediyor. Yatırımlarını her yıl arttırıyor. Orda çalışan işçilerle de konuşma fırsatım oldu. Büyük çoğunlu maaş anlamında da sosyal anlamda da hayatlarından memnunlar. Onlara tanınan imkanları kıskanıyoruz diyebilirim. İşçisini memnun eden firma, yatırımcısını da memnun eder diye düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Benim beklediğim seviye 60 aylık hareketli ortalama şuan 5,80 seviyeleri olurdu. Dolar bazlı bakacak olsanız bile hala düşecek yeri var. Önümüzdeki 1-2 yılda da bu düşüşü yapabilir diye bekliyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Sn Cautionary yazdıktan sonra CIMSA'ya bakmaya başladım. Dikkatimi şu çekti 1997 yılından beri sürekli olarak temettü dağıtmış. Karını dağıtma oranı 21%-149% arasında gerçekleşmiş bu yıllarda.

Sn Cautionary'den sebeplerini henüz öğrenemedik ama bu dağıtım istikrarını takdir ettim.

6. Sn Cautionary’nin çimsa yorumunu merak ediyorum. Benimde portföyümde var

7. O kadar hisse var ki hangisini alsak sorusu ister istemez gündeme geliyor. Ya sektör analizi yapacağız ya da piyasadaki yanlış fiyatlama olduğuna inandığımız hisseleri, yanlış fiyatlama döneminde lot sayımızı agresif arttırarak heybemizi oldukça büyüteceğiz.

Sektör analizi yaparak elde ettiğiniz hisse sonuçları ile yanlış fiyatlandığını düşündüğünüz hisselerin sonuçları oldukça farklı çıkabilir.
    İnşaat sektörü ve altyapı yatırımları konusunda önümüzdeki dönemde de sıkıntılı olacağını düşünüyorsanız, çimsa şu an için alınmaz. Şimdiki fiyatlamanın piyasanın abartarak yanlış fiyatlaması olduğunu inanırsak, çimsayı alıp lotlarımızı artırmamız gerekir.

Her ikisinin de ortak bir yönü var. O da sabır.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

8. Ttkom
    Gübre Fab.
    Anele
    Katmerciler
    Petun
    Dgate
    Yünsa
    Dan oluşan bir biriktirme sürecine bende başladım
    Kriterlerim
    -Karı düşsede karlılığı drvam eden
    - Borcu az olan
    -Batma ihtimali olmayan
    - Zirvesinden en az %50 düşen.

Karlılığı artan ve temettü hisseleri biriktirilir derler ama ben şeçtiğim hisselerin gelecekte bir gün yıldızının parlayacağı günler gelene kadar toplamaya devam edeceğim.
    Egeen, soda, hektaş, petkim, tüpraş, trakya cam, aselsan tamam süperlerde birazda ucuzundan toplayak bunlar fazla inmedi.

Çimento ve gyodanda ucuzken biriktirmek gerek diye düşünüyorum. Çimentodan çimsa ve boluyu begendim. Gyodanda Algyo yu begendim .

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 202/1230 İlkİlk ... 1021521922002012022032042122523027021202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •