Sayfa 62/1230 İlkİlk ... 12526061626364721121625621062 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 489 - 496 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Siz , yüksek bir oran olduğunu mu düşünüyorsunuz ?
    Neyse ben cevap vereyim de kısır döngüden cikalim��

Bazen 10 fk ucuzdur, bazen 8 fk pahalıdır...burada en önemli belirleyici iskonto faizidir...ysni siz ina ya da yabancının dcf dediği analizle gelecekteki kazançları %15 faizle bugüne getirirseniz firma ederini 100 tl bulursunuz, 5 faiz ile indirgerseniz 300 tl bulursunuz.

Bu nedenle fk larin dusuk mu yüksek mi olduğu sorusunun cevabı faiz oranına göre değişir.

Bağlayacak olursam gelecek dönem fk değerleri için 8 bana göre pahalı, en azından ucuz değil derim.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neyse ben cevap vereyim de kısır döngüden cikalim��

Bazen 10 fk ucuzdur, bazen 8 fk pahalıdır...burada en önemli belirleyici iskonto faizidir...ysni siz ina ya da yabancının dcf dediği analizle gelecekteki kazançları %15 faizle bugüne getirirseniz firma ederini 100 tl bulursunuz, 5 faiz ile indirgerseniz 300 tl bulursunuz.

Bu nedenle fk larin dusuk mu yüksek mi olduğu sorusunun cevabı faiz oranına göre değişir.

Bağlayacak olursam gelecek dönem fk değerleri için 8 bana göre pahalı, en azından ucuz değil derim.
    Aynı fikirdeyim. Risksiz faiz oranı TL'de %17 (10 yıllık tahvil) olduğu bir ortamda 8 fk düşük gelmedi. Arçelik'in çok uluslu bir şirket olduğunu ve iyi çeşitlendirilmiş bir gelir yapısı olduğunu düşünürsek yabancı para ile ina (dcf) yaparsak %6 civarında usd faizi kullanmamız gerekecektir. Ayrıca bu çalışmamızda şirketin borç-özkaynak yapısı da önem arz edecektir.

Bu analizden önce şirketin faaliyet gösterdiği sektörde kapasite ve rakebeti de göz önünde bulunduruyorum. Bu durumda da maalesef şirketin faaliyet gösterdiği sektör önümüzdeki dönem için parlak değil.

William J. O’Neil'dan bir alıntı yapayım.

Don’t buy a stock because of its dividend or P/E ratio. Buy it because it’s the number one company in its particular field in terms of earnings and sales growth, ROE, profit margins, and product superiority.

https://www.tradingwithrayner.com/wi...-stock-trader/
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @dudu abi,

4 ay kadar önce uzun vadede( en az 1 yıl) brisa hektas dan daha iyi kazandırır dediğimde gülmüştün...8 ay sonra brisa hektas ı outperform ederse bir yemeğini yerim...aksi durumda ben ısmarlarım..böylece tanışmış da oluruz��

Ok mi��
    @Cautionary,

Bu yazini daha yeni gordum, sanma ki yemekten kacti, nerede ne zaman istersen ben hazirim, yemegi sarta baglamamiz da gerekmiyor ayrica.

Ancak sen bunu derken sunu da dedin veya ben oyle algiladim.
    "Hekts primini yapti bundan sonra yari yariya kadar bile dusebilir, Brisa ise ancak yukari gider."
    Ben de buyuk dusunur ve yasam feylezofu H. BUHUR'dan " cikan kagit cikmaya dusen kagit da dusmeye devam edebilir" sozu ile karsilik vermistim.
    Sen bunu dedikten sonra tamam Hekts once arayi bayagi bi acti, sonra biraz dustu, ama yari yariya degil, lakin Brisa o zaman 7.00 uzerinde idi su anda ise 7.00 altinda.
    Yanlis anlasilmasin bende her ikisinden de var.
    Yil basinda aldim Brisa'yi her ikisi de 7.00 TL idiler hem riski dagitmis olurum hem de Hekts agirlikli kagit olmustu, birisi 12.37 gordukten sonra su an 10.30 da , digeri ise 7.00 altina hatta 6.00 altina bile sarktiktan sonra su an 7.00 uzerine bile cikmakta zorlaniyor.
    Verdigin 1 yilin yarisi gecti gitti..
    Umarim Brisa benim tahmin ettigim ve biraz da sahadan aldigim bilgilerden de umutlandigim gibi parlak bir ikinci ceyrek gecirmistir de Hekts'i en azindan gecmek bir yana yilin ikinci yarisinda yakalar.
    Bunu cani gonulden ben de arzu ediyorum acikcasi.
    Syg,
    Son düzenleme : Dudu; 17-07-2018 saat: 17:11.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bilgi paylaşımı için teşekkürler. Hisse fiyatı şuan da 24 25lerde gezinse dediğinize katılırım ama 11lere düştü.

2 sorum var
    -hisse şuan 4 5tl den işlem görüyor olsaydı bilançoda pozitif dönüşü yine bekler miydiniz?
    -bilançonun pozitif dönüş yaptığı zaman 2018 Q4 bilançosu diyelim ve Hissenin fiyatı ozaman 17-18lerde olursa alır mıydınız?

YTD
    Merhaba,

Arçelik için 4 5 tl altı firmanın marka değerinden bile düşük bir rakam olduğu için kesinlikle alırdım.

Bilanço pozitife döndüğünde ederinden pahalıya satılıyorsa almazdım, almıyorum. Kendi sistemime tutarlı davranıyorum.

Bir hisse yatırımında değiştiremeyeceğimiz tek şey alış fiyatı. Mezar fiyatından alırsan kolay kolay zarar etmezsin, veya karlılığı belirgin şekilde artan bir kağıdı çok uygun fiyata alırsan kolay kolay zarar etmezsin.

Işler iyi gidiyor olsa dahi, pahalıya alırsanız işler bozduğunda aşağıya çok ciddi marj bırakmış ve zarar etme riskine girmiş olursunuz...

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    @Cautionary,

Bu yazini daha yeni gordum, sanma ki yemekten kacti, nerede ne zaman istersen ben hazirim, yemegi sarta baglamamiz da gerekmiyor ayrica.

Ancak sen bunu derken sunu da dedin veya ben oyle algiladim.
    "Hekts primini yapti bundan sonra yari yariya kadar bile dusebilir, Brisa ise ancak yukari gider."
    Ben de buyuk dusunur ve yasam feylezofu H. BUHUR'dan " cikan kagit cikmaya dusen kagit da dusmeye devam edebilir" sozu ile karsilik vermistim.
    Sen bunu dedikten sonra tamam Hekts once arayi bayagi bi acti, sonra biraz dustu, ama yari yariya degil, lakin Brisa o zaman 7.00 uzerinde idi su anda ise 7.00 altinda.
    Yanlis anlasilmasin bende her ikisinden de var.
    Yil basinda aldim Brisa'yi her ikisi de 7.00 TL idiler hem riski dagitmis olurum hem de Hekts agirlikli kagit olmustu, birisi 12.37 gordukten sonra su an 10.30 da , digeri ise 7.00 altina hatta 6.00 altina bile sarktiktan sonra su an 7.00 uzerine bile cikmakta zorlaniyor.
    Verdigin 1 yilin yarisi gecti gitti..
    Umarim Brisa benim tahmin ettigim ve biraz da sahadan aldigim bilgilerden de umutlandigim gibi parlak bir ikinci ceyrek gecirmistir de Hekts'i en azindan gecmek bir yana yilin ikinci yarisinda yakalar.
    Bunu cani gonulden ben de arzu ediyorum acikcasi.
    Syg,
    Maksat iddia konusu olsun işte, yoksa bir yemeğin lafı mi olur��

Hektas için referans fiyatımız 10 tl, brisa için 7 tl...bir ara performans farkı %20 yi bulmuştu, son durumda hektas hala %7 kadar önde....bakalım yıl sonu ipi kim önde göğüsleyecek.

Bu arada hektas hala beklediğimden iyi gidiyor, inat etmeye gerek yok, tebrik ediyorum kendisini..,2. Çeyrek bilançosunda da darbe yemezse yarışı kazanır herhalde.

6. Davranışsal finans hakkında bir seminer izliyorum; Sn Dudu'nun 100% hissede kalmasına daha çok hak vermeye başladım.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Davranışsal finans hakkında bir seminer izliyorum; Sn Dudu'nun 100% hissede kalmasına daha çok hak vermeye başladım.

Online ise bizde izleyelim?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,956
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Davranışsal finans hakkında bir seminer izliyorum; Sn Dudu'nun 100% hissede kalmasına daha çok hak vermeye başladım.

Ogrenmeye acsin, meraklisin.
    istikbalin cok parlak diyorum.
    Biraz daha detay verir misin nedir seni bu sekilde dusunmeye iten?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 62/1230 İlkİlk ... 12526061626364721121625621062 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •