Sayfa 307/1230 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407807 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Aksa’daki yüksek temettü bana göre oldukça olumsuz bi karar. Faizlerin bu kadar yüksek olduğu dönemde karını dağıtıp tekrar borçlanacaksa ne anladım bu işten.

Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Aksa’daki yüksek temettü bana göre oldukça olumsuz bi karar. Faizlerin bu kadar yüksek olduğu dönemde karını dağıtıp tekrar borçlanacaksa ne anladım bu işten.
    aygaz daki temettü oranına ne demeli? karının % 169 unu dağıtıyor. bu aygaza gıcık oldum şimdi. yarınından yiyor. önümüzdeki sene için üstünü çizdim.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yahu bir an şaşırmadım değil...sen fiyata çok önem verirsin diye biliyorum...doas bence piyasadaki en ucuz kalmış uv alınabilir kağıtlardan....borsa kısa vadede %20 çıkmasına rağmen...dün bile ek alım yaptığım kağıt.

Bizim millet at,avrat,silah...at da vw oluyor...bizim milletteki Alman arabası sevdası azalmaz,,, kur ve piyasa biraz böyle kalsın ilk yapılacak şey vw almak olacaktır.

4-5 arası her fiyat çok uygun bence toplamak için.
    Son cümle önemliydi

4. Endeks zirveleri zorluyor... ama başlıkta heyecan, çoşku vs eser yok...neden acaba,

İ-) beyaz yaka kendi derdine düşmüş, işten atılır mıyım korkusuyla forumları unutmuş, kendini işine vermiş,,,meşhur tabirle çalı dibinden olanı biteni seyrediyor.!
    İi-) yeterince alım yapamadığı için bu yükselişe pek sevinemedi,
    İii-) yanlış hisse seçimleri, yanlış giriş çıkış zamanları nedeniyle bu yükselişten pek faydalanamadı..bu yüzden keyifsiz,
    İv-) hepsi

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Endeks zirveleri zorluyor... ama başlıkta heyecan, çoşku vs eser yok...neden acaba,

İ-) beyaz yaka kendi derdine düşmüş, işten atılır mıyım korkusuyla forumları unutmuş, kendini işine vermiş,,,meşhur tabirle çalı dibinden olanı biteni seyrediyor.!
    İii-) yanlış hisse seçimleri, yanlış giriş çıkış zamanları nedeniyle bu yükselişten pek faydalanamadı..bu yüzden keyifsiz,
    İv-) hepsi
    Benim için 4'ü de değil galiba

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Endeks zirveleri zorluyor... ama başlıkta heyecan, çoşku vs eser yok...neden acaba,

İv-) hepsi
    En büyük neden 2 olmakla beraber kısmen de 3 .faktör

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Teşviklere rağmen Ocak otomobil satış verileri geçen yılın çok çok altındayken, avrupada belirsizlik gündemdeyken toasao nun çıkış sebebi ne olabilir?

Tekrar 20nin altı fiyatlara çekilirse alıma geçecektim ne güzel ama trene bakar gibi baktım kaldım malesef

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ugur596 Yazıyı Oku
    Teşviklere rağmen Ocak otomobil satış verileri geçen yılın çok çok altındayken, avrupada belirsizlik gündemdeyken toasao nun çıkış sebebi ne olabilir?

Tekrar 20nin altı fiyatlara çekilirse alıma geçecektim ne güzel ama trene bakar gibi baktım kaldım malesef

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bundan 10 sene kadar önce böyle bir soru sormuştum yatırım danışmanına... basit bir cevap vermişti, güçlü para girişi var, yabancı alıyor demişti...ben de böyle cevap mı olur, yabancı neden alıyor onu merak ettim demiştim içimden.

Sorunun basit cevabı hikayedeki gibi...yabancı neden alıyor dersen...buna bir sürü cevap verilebilir...benim favori cevabım, güçlü bir realizasyon gelecek, bunun öncesinde yabancı ağırlıkta olduğu kağıtları mümkün olduğunca yukarı çekmeye çalışıyor.

Şahsi fikrim 105 bin üzerinde kalıcı bir hareket olmaz seçime kadar 105-107 bin arası kısa sürede %20-40 arası kar elde edilen kağıtlarda bir miktar hafiflemeye gidilebilir.

Sayfa 307/1230 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •