Sayfa 74/1230 İlkİlk ... 24647273747576841241745741074 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 585 - 592 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,044
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yukarıdaki grafiği bakalım kimler hatırlayacak ve şu durumda grafikten hareketle nasıl hareket etmeliyiz sorusuna cevap verecek.

Beyaz yaka sanırım yaz mahmurlugunda��
    Ben kabaca 90-100K araliginda gider gelir taban olusturma surecine devam eder diyorum.
    90K alti dususe devam edebilir.
    100K ustu cikisa.
    Bu rakamlar yuvarlaktir akilda kolay kalsin diye.
    Cuma gunku herkesin kan golu beklentisine karsin yaptigi ters hareket hem de haftalik kapanis olmasi nedeni ile bu gorusumu kuvvetlendirdi.
    Alternatif piyasalarda da doviz ve faiz cekismesi yatisiyor yeni bir denge seviyesinde.
    Bu da bist icin onemli tabii ki.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,044
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    uzun vade yatırımın ve ek gelirin ne kadar önemli olduğunu anlatan örneklerden biri daha.

DW Türkçe'nin yayınından.

Alman sosyal devleti de uzunca bir zamandir emeklilikte yeterli gelir saglayamiyor.
    Benim orada yasayan tum tanidiklarim kendi birikimlerini yapmaya calisiyorlar.
    Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Nakitten 15K kısmını bedelli askerliğe ayırdım, geri kalanı da borsa da worst case senaryo da kullanmak için düşündüğüm için şuan borsa iştahım azaldı, ben ondan yazmıyorum
    Biraz arçelik alabilirim sadece

YTD
    Bedelli askerlik de uzun vade yatırım sayılır🙂

Worst case belki de yaşandı ve bitti..bunu bilemeyiz, bu nedenle ucundan kenarından yatırıma başlamış olmak iyi olurdu.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben kabaca 90-100K araliginda gider gelir taban olusturma surecine devam eder diyorum.
    90K alti dususe devam edebilir.
    100K ustu cikisa.
    Bu rakamlar yuvarlaktir akilda kolay kalsin diye.
    Cuma gunku herkesin kan golu beklentisine karsin yaptigi ters hareket hem de haftalik kapanis olmasi nedeni ile bu gorusumu kuvvetlendirdi.
    Alternatif piyasalarda da doviz ve faiz cekismesi yatisiyor yeni bir denge seviyesinde.
    Bu da bist icin onemli tabii ki.
    Syg,
    Ben de asagi yukarı böyle düşünüyorum..,benim beklentim global borsalarda bir türbülans yaşanması...bu durumda tabanımız 80-90 bin araligi olur...yoksa bu seviyeler taban olarak kalır..ama şu basılan paraların sorunsuz geri çekilme ihtimalini çok dusuk görüyorum, er geç global bir sarsıntı yaşanacak bu da bizi ilave olumsuz etkileyecek beklentisindeyim.

Eğer global sarsıntı gecikirse, 100 binlerin üzerinden 90 binlere iner ve ikili dip ile taban oluşumunu tamamlarız.

En nihayetinde ben alımlarıma devam ediyorum, faz1 için ayırdığım 100x tl paranın 72x ini kullanmış durumdayım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,044
    Ben genelde haftalik log grafiklere bakar buyuk resmi anlamaya calisirim.
    Nadir de olsa aylik loglara bakarim ama genelde aylik olarak doviz bazli grafik kullanirim , tl degil.
    20 50 100 ve 200 haftalik EMA lari severim.
    90 ve 100K da 100 haftalik ve 200 haftalik EMA lara denk geliyor yaklasik olarak, bunu da belirtmis olayim.
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,044
    Son 2-3 haftalik donemde gunluk ve haftalik bazda artan hacim de bir seyler anlatiyor anlayana.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Bence asıl kusursuz fırtına Eylül de başlıyacak..BIST tahminim 70 binler.....82 binde 2003 den beri gelen bir genel trend var..buna degip aşağıya salacaktir diye düşünüyorum..sonra 140 bine yolculuk olabilir...tabi sadece tahmin benimkisi....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Babo da altın vuruş vol.V topağını açtı. Daha nossun

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Son 2-3 haftalik donemde gunluk ve haftalik bazda artan hacim de bir seyler anlatiyor anlayana.

Syg,
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 74/1230 İlkİlk ... 24647273747576841241745741074 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •