Sayfa 637/799 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon
Arama sonucu : 6392 madde; 5,089 - 5,096 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

2.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    peg rasyonu şirketin değerinin üzerinde mi altında mı olduğunu gösterir.doğru..peg siz alım yapmamak lazım.ama,doğru hesap için en az 5 yıllık kar büyüme yüzdesine bakman lazım ki sonraki 2-3 sene için doğru hesap yapabilesin.acsel in 5 yıllık f/k /HBK yani hisse başı kar yani peg rasyonel değeri 0,12......
    0,25 değil..
    2017 de %67
    2018 de %321 şimdi dikkat
    2019 da %19
    2020 de %13
    bunu nasıl okursun?artı olarak pandamı den etkilenen şirket de değil...
    haklısınız...fakat, peg rasyosunu hesaplarken fk/hbk ile hesaplarken, hbk nın bir önceki çeyreğe yada yıla göre azaldığı durumlarda (-) değerler çıkabiliyor.Örneğin Acsel için son 5 çeyreği ele alırsak, 2020 6.cı çeyrek - 0.33, 2020 9. çeyrek - 1.16 2020 12.ci çeyrek 1.49, 2021 3.cü çeyrek 0.89, 2021 6.ci ceyrek 0.25 çıkmakta.
    Bu nedenle kişisel olarak HBK ile hesaplamakla beraber bunun yanında Oz sermaye karlılık artış oranlarınıda kullanmaktayım.daha doğru olduğunu iddia etmiyorum, ama hissenin dönemsel düşüş yada yükselişlerinde alabileceğim anlık duygusal kararlarda daha doğru pozisyon almamda bana yardımcı oluyor.

3.  Alıntı Originally Posted by zalim123 Yazıyı Oku
    haklısınız...fakat, peg rasyosunu hesaplarken fk/hbk ile hesaplarken, hbk nın bir önceki çeyreğe yada yıla göre azaldığı durumlarda (-) değerler çıkabiliyor.Örneğin Acsel için son 5 çeyreği ele alırsak, 2020 6.cı çeyrek - 0.33, 2020 9. çeyrek - 1.16 2020 12.ci çeyrek 1.49, 2021 3.cü çeyrek 0.89, 2021 6.ci ceyrek 0.25 çıkmakta.
    Bu nedenle kişisel olarak HBK ile hesaplamakla beraber bunun yanında Oz sermaye karlılık artış oranlarınıda kullanmaktayım.daha doğru olduğunu iddia etmiyorum, ama hissenin dönemsel düşüş yada yükselişlerinde alabileceğim anlık duygusal kararlarda daha doğru pozisyon almamda bana yardımcı oluyor.
    son bilanço ile peg rasyo su 0,75....günlük fiyat 16,50..değere göre 21-22 arası olması gerekiyor.ben ocak 21 de 24 tl den sattım..yani hikaye fiyatlandı..sevdiğim hisse..fakat aynı..aynı üretim,aynı ürün,aynı müşteri..hektaş da 4 sene önce böyleydi..yeni yönetim ar-ge ve yatırımlarla ufuk açtı..halka açıklık ta artıyor acsel de..%52 oldu..f/k 14,94 pd/dd 2,99 hbk 1,08..güncel veriler böyle..ytd

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    güneşin doğduğu yer
    Gönderi
    994
    Şirketin agresif büyüme yatırım vb. Atakları söz konusu değil. Yalnız ihracatı dövizle gerçekleştiği için kur farkından dolayı kâr patlaması bedelsiz yıllardır söylenen arsa satışı sermaye artırımı gibi beklentilerimiz söz konusu. Bide huylu huyundan vazgeçmez diyerek geçmiş yıllardaki hareketlerine bakarsak fiyat hareketleri çok sert oluyor. Bekleyelim ...

5. Kurdan dolayı ciro artışı güzel ama, bunu kârlılığa yansıtamıyor. Tek beklentim olası bir sermaye artırımı.

6. Şirket artık daha aktif hatta proaktif politikalar gelistirmeli ve yatirimlar yapmali..uzun zamandır stabil kaldılar..Dünya hızla degısıyor bunlar eski ilkel yontemlerle hâla..
    Öncelikle bir an evvel ara malı ve hammadde gerektiren yatırımlar ortaklik ve satin almalar gerceklestirmeleri lazım..

Ayrıca bu yüksek enflasyon ortamında şirkete ait mevcut sanayi imarlı arsanın ( ki kac yıl oldu ) YENIDEN DEGERLEMESİ nin yapılması ve kamuoyuna acıklanması gerekir !..
    Kücük yatırımcı ortaklar ve paydaslar olarak sırketimizden beklentilerimiz.. bir eylem hareket artık..uzun zamandır boyle ölü topragı serpilmiş..uyusuk..üvey evlat ...ytd

Hadi artık selulozum hadiii
     Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Şirket artık daha aktif hatta proaktif politikalar gelistirmeli ve yatirimlar yapmali..uzun zamandır stabil kaldılar..Dünya hızla degısıyor bunlar eski ilkel yontemlerle hâla..
    Öncelikle bir an evvel ara malı ve hammadde gerektiren yatırımlar ortaklik ve satin almalar gerceklestirmeleri lazım..

Ayrıca bu yüksek enflasyon ortamında şirkete ait mevcut sanayi imarlı arsanın ( ki kac yıl oldu ) YENIDEN DEGERLEMESİ nin yapılması ve kamuoyuna acıklanması gerekir !..
    Kücük yatırımcı ortaklar ve paydaslar olarak sırketimizden beklentilerimiz.. bir eylem hareket artık..uzun zamandır boyle ölü topragı serpilmiş..uyusuk..üvey evlat ...ytd
    M2006C3MG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sirket Acilen AGRESIF BÜYÜMEYE YÖNELIK CIROSUNU ve KÂRLILIĞI artiracak yatırımlar ve SATIN ALMALAR yapmalı..Yine ENERJI ve HAMMADDE maliyetlerini düsürecek yatırımlar yapmalı bu yonde alternatıfler üretmeli..
    Ayrıca az degil yaklasık 150.000 metrekare sanayi imarlı arsa yıllardir atıl duruyor.. Bu konuda da bir an evvel bir DEĞERLEME yapilmali ve bunun üzerinden proje üretilmeli..
    Artık TOKI ilemi yaparlar..Mübadele ile bir projemi yaparlar...
    Kac yıl oldu bütün varliklar kat be kat degerlendi..Gayrımenkuller ha keza...Arsanın degerlemesi bir yapilmadı ! Yatırımcı paydasların son degerlemeyi bilmesi hakki. Sirketin bunu gizlemesi saklaması hoş olmaz haliyle..Evet bu hususta bir eylem bir bilgilenme en azından..ytd

Sayfa 637/799 İlkİlk ... 137537587627635636637638639647687737 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •