Sayfa 104/798 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 825 - 832 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by malbaa Yazıyı Oku
    Abi bizdeki lotlar ne ederki..

G3121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ilk iki aracı kurumda lotların % 50 si var . garanti yatırım 3.270.431 lot iş yat. 1.003.817 lot bizdekini alsa ne olur almasa ne olur...

2.  Alıntı Originally Posted by hayta58 Yazıyı Oku
    ilk iki aracı kurumda lotların % 50 si var . garanti yatırım 3.270.431 lot iş yat. 1.003.817 lot bizdekini alsa ne olur almasa ne olur...
    Yani 750bin lot dışarıda

Alıntı Originally Posted by malbaa Yazıyı Oku
    Yani 750bin lot dışarıda

10,700 000 sermayesi var % kaçı halka açık oradan piyasada kaç lot var bulabilirsiniz. onun da % kaçı 2 kurumda?

4.  Alıntı Originally Posted by KERASUS PASCHA Yazıyı Oku
    10,700 000 sermayesi var % kaçı halka açık oradan piyasada kaç lot var bulabilirsiniz. onun da % kaçı 2 kurumda?
    %51 dolaşımdaki pay

5. gözü tok spek bı elın parmaklarını gecmez br lotun hesabını yaparlar mehamet duygusu yoktur onlarda senın batmışlıgın zararın umurlarında olmaz ptron hissesine sahip çıkmaz spegın insafına bırakmıştır çünki danışıklı oynarlar ararsanız masumuz derler serbest piyasa derler küçük yaırımcının dostu yoktur malesef....

6.  Alıntı Originally Posted by ardaxy Yazıyı Oku
    gözü tok spek bı elın parmaklarını gecmez br lotun hesabını yaparlar mehamet duygusu yoktur onlarda senın batmışlıgın zararın umurlarında olmaz ptron hissesine sahip çıkmaz spegın insafına bırakmıştır çünki danışıklı oynarlar ararsanız masumuz derler serbest piyasa derler küçük yaırımcının dostu yoktur malesef....
    0.06kuruş temettü verdi hisse belini doğrultamadı

7.  Alıntı Originally Posted by Udo Yazıyı Oku
    2. Çeyrek kapanışında dolar 4.55 TL, avro 5.30 TL idi.

Bugünkü rakamlar dolar için 6.60, euro için 7.70 seviyelerinde.

Artışlar neredeyse %50'ye yakın. Büyük ihtimal 3.çeyrek bilanço kapanışında da buna yakın değerler görülebilir.

Satışların %85'ini yurtdışına yapan bir şirket için iyi kabul edilebilir rakamlar bana göre. Döviz kurlarındaki artış senelik bazda ekstra 1.5 milyon liralık bir katkı yapabilir bilançoya.

2.Çeyrek tablolarında dikkatimi çeken bir diğer nokta; stoklar.Önceki seneye ait rakamlarla karşılaştırıldığında satışa hazır halde duran mamüllerde ciddi artış var. Aynı şekilde hammadde alımı için önceki seneye oranla ciddi bir ödeme yapılmış. Ben buradan şu sonucu çıkarıyorum; şirket dövizdeki artıştan hammadde tarafında en az şekilde etkilenip satış tarafında ise en fazla getiriyi sağlayabilmek için pozisyon almış. Tabi ki bu sadece rakamlara bakarsak söylediğim bir varsayım, hatalı olabilir, şirketten bu konuda bilgi alınması daha doğru olacaktır.

Bir türlü çözülemeyen arsa konusuyla ilgili de sürecin devam ettiğine dair bir açıklama yapıldı. Umarım bir an once sonuçlanır. 171 bin metrekare bir arsadan bahsediliyor, Acıpayam bölgesinde sanayi arsası şeklinde imarı olan arsaların metrekare fiyatları 500 TL'den başlıyor, ilanlardan görebildiğim kadarıyla. Piyasa değeri 25 milyon lira olan bir şirket için ciddi rakamlar.

Şu an için Acıselsan'daki en büyük risk kasada duran nakitin Verusa'ya borç olarak verilmiş olması bence. Piyasa oranlarına yakın bir faizden işleme tabi tutuluyor, iyi bir faiz geliri kaydediliyor. Aslında şirket hammaddeyi dövizle alıp satışı da dövizle yapıyor,
    dolayısıyla parayı döviz olarak değerlendirse çok daha faydalı olabilirmiş, fakat TL olarak tutup onu da Verusa'ya borç vermeyi tercih etmişler. Verusa çatı şirkettir, dolayısıyla bu durum gayet normal. Borcun geri dönüşünde problem olmadığı sürece sorun yok
    xxxxxx
    Sayın Udo adlı arkadaş geçmiş tarihte bunu yazmış. Bilhassa son paragrafa dikkat ediniz. Bu şirket nakdini ana şirkete faizle vermiş. Daha doğrusu verdirilmiş. Bu nasıl olabilir ? Bir kere asla etik değil, olamaz. Bunun SPK yasalarına göre suç olması lazım. SPK ya yazmak lazım. Ana şirketin paraya ihtiyacı varsa gider bankadan kredi kullanır. Sen büyük ortaksın diye var mı öyle. Benimde nakde ihtiyacım var. Bende küçük ortağım. Bana da ver o zaman, şirkete kaçla veriyorsan. Faiz rakamın kaç ? Şirketin ana hissedarının kafein yazılım şirketi de var. Sık sık TV yede çıkar. Smart diye yazılım firması var. Onuda halka açtılar. Bu zihniyetle küçük yatırmcının parası hakkı şirket ana hissedarları tarafından kullanılıyor demektir. TV ye çıkarsa direk soracağım . Ülke duysun.. Şirket yönetim kurulunun kallavi yüksek ücret aldıkları paylaşılmıştı.
    Arkadaş madem şirketi çiflik gibi kullanacaksın neden halka açıyorsun ? Küçük hissedarların menfaati , hakkı düşünülmez mi ? Ben buradan soruyorum ki şirketede yazacağım. Acselin kasasında ki nakdi yüzde kaç faizle ana hissedar kullanıyor ? Madem ana şirket kasanda ki nakde göz dikmiş, genel müdürlüğün stoğa çalışması , , çünkü dolarlada ithal ediyor ana maddeyi. Petrol türevleri nede olsa. Hatta borçlanıp yatırımlara yönelmesi lazım.
    Şirket dolarla iş yaparken dolar tutması mantıklı iken. Siz nasıl TL ile ana hissedarın emri ile nakdinizi kullandırırsınız ? Hadi buyrun ! Buyrun, Sermaye Piyasaları Kurumu, buyrun bağımsız denetçiler ! Bu matruşka gibi iç işe geçmiş ilişkilerle nasıl kurumsal olacaksınız, nasıl itibarınızı yükselteceksiniz ? İçiniz rahat mı ? Hangi başka borsa şirketlerinde var. Koç gurubuna baksınlar. Hangi şirketi başkasına parasını kullandırmış . Kardeşim böyle yapacaktınız madem . Biz bilmiyor muyuz paramızı dolara, altına, faize yatırmayı. İsminize, okumuşluğunuza güvenip şirketinize ortak olmuşuz. Suç mu işledik. Düşman gibi görüyorsunuz. Bir arsa mevzu var. Net bir bilgi akışı yok. Ortaklar belediyeyi vs. arıyor. Ortaklar Kıbrısa giden sondaj gemilerinden bile medet umuyor. Yazıktır ya..
    Şirketin ve ana hissedarın ; derhal bu işden vazgeçmesi lazım... Ben hakkımı helal etmiyorum. Cimer falan yazacağım.
    Ondan sonra ülkede sermaye piyasaları neden gelişmiyor. Bu konunun ders olarak okutulması lazım.
    Zaten halka açıklık oranı yüksek olmasına rağmen zamanla baskılanarak toplandığı anlaşılıyor . Birde yapılan işlemlerle kendi aralarında top çeviriyorlar. Küçük hissedarların parasına ihtiyaç olduğu zaman halka aç , nakdi topla. Sonra bedelli de açıkla, bir daha nakit topla. İşler düzelsin . Şirket beklentileri ve karlılığı artsın. Bu seferde baskılarla, düşük ezik fiatlarla küçük , küçücük ortaklarından geri topla. İş mudur bu ? 2011 de bu tahtanın işlemlerinde usulsüz işlem yaptığı gerekçesi ile o zamanın parası ile 300 bin lira bir para cazası verilmiş zatı muhteremin birine. Twiterda acıselsan diye aramalar yazdım. Şak karşıma çıktı. Hiçbirşey gizli kalmıyor. Önce ahlak ve vicdan lazım.
    Şirket esasında çok iyi bir alana yatırım yapmış. Yüzde 80 ihracat çalışıyor. Bedelli sermaye artışı ile PAC üretim tesisi başlı başına çok iyi bir yatırım. Ülkenin cari açığına en faydalı iş. petrol ve doğalgaz sondaj aramalarının vazgeçilmez ana malzemesi. Diğer ürün gamlarının da geniş kullanımı var. Geleceği çok parlak bir şirket. İnşaallah düzgün adamların eline geçerde hızla büyür. Selamlar.
    Son düzenleme : Ayan; 28-06-2019 saat: 23:22.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayan Yazıyı Oku
    xxxxxx
    Bu şirket nakdini ana şirkete faizle vermiş. Daha doğrusu verdirilmiş. Bu nasıl olabilir ? Bir kere asla etik değil, olamaz. Bu zihniyetle küçük yatırmcının parası hakkı şirket ana hissedarları tarafından kullanılıyor demektir. Biz bilmiyor muyuz paramızı dolara, altına, faize yatırmayı. İsminize, okumuşluğunuza güvenip şirketinize ortak olmuşuz. Suç mu işledik. Düşman gibi görüyorsunuz. Bir arsa mevzu var. Net bir bilgi akışı yok. Ortaklar belediyeyi vs. arıyor. Ortaklar Kıbrısa giden sondaj gemilerinden bile medet umuyor. Yazıktır ya..
    Küçük hissedarların parasına ihtiyaç olduğu zaman halka aç , nakdi topla. Sonra bedelli de açıkla, bir daha nakit topla. İşler düzelsin . Şirket beklentileri ve karlılığı artsın. Bu seferde baskılarla, düşük ezik fiatlarla küçük , küçücük ortaklarından geri topla. İş mudur bu ?
    çok haklısınız. sırf bu şirket için konuşmuyorum, borsadaki şirketlerin neredeyse tamamına yakını küçük yatırımcıyı yolunacak kaz olarak görüyorlar. maalesef bir küçücük yatırımcı olarak beni de ziyadesiyle üzdüler, etrafımda memnun bir ky de göremiyorum açıkçası. neredeyse 20 yıldır kesintili sürelerle borsadayım, her defasında "maliyet düşürmek" ve "zararımı çıkarmak" faaliyetleri dışında bir kere yüzümüz gülmedi.. insanı borsadan soğutacaklar o olacak. yatırım tavsiyesi değildir. kendi acemi görüşlerimdir bunlar.

Sayfa 104/798 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •