Sayfa 776/798 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786 ... SonSon
Arama sonucu : 6384 madde; 6,201 - 6,208 arası.

Konu: ACSEL - Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Bu şirketin arsasi satıldı mı? Zamanında 128 dönüm arsası vardı

2.  Alıntı Originally Posted by dinkana Yazıyı Oku
    Yaklaşık üç yıl önce 4 kişi acseli tercih ettik. Şu an dördümüzün elinde 25 bin lot var. Üç milyon sekiz yüz bin lot garanti yatırımın elinde yıllardır değişmeden duruyor. Şöyle düşünüyorum benim gibi küçük yatırımcı olan 4 kişinin elinde 25 bin lot varsa bu şirketin öyle çok ortağı yoktur. 5 milyona yaklaşan borsa yatırımcısının içinde kaç kişi bu şirkete ortaktır. Bizim gibi küçük yatırımcının çok az sayıda olduğunu düşünüyorum. Toplam ne kadar senet var ki çok sayıda ortağı olsun. Bu tahta yapıcı kimse kimlerin malına göz dikip onu elinden aldıktan sonra sürecek. Hiç bilinen bir şirket hiç bilinen bir hisse değil. Hiçbir yerde adı sanı geçmiyor .Youtubede hisse ile ilgili analiz yapan nerede ise yok gibi. Geçenlerde telegram grubunu yöneten ve 62 bin üyesi olan arkadaşa dedim tavan yavan götüreceğiniz sığ tahta arıyorsunuz acselden daha sığ tahta bulman zor alın götürünsene şunu dedim yok abi acsel uzun vadeli bir kağıt dedi hiç oralı olmadı. İçinizde böyle bir şirket bulupta yarı yolda dökülecek olanınız var mı. Bazen hazine üstünde oturuyormuşum gibi geliyor. Bunun kadar yatırımcısını bezdirip usandıran illallah ettirmeyi başaran çok az kağıt vardır. Hareketlerine tahammül etmek herkesin yiyeceği bir nane değil. Üç yıla yakın bu kağıtta beklemek büyük bir başarı oldu benim için..Her türlü fırıldağı % 50 zararı bile gördüm. Daha gidecek çok yolumuz var.
    trade edebilen iyi kar yazdı .birkaç denemede başarılı olsamda trade işi zor .benden buraya kadar 117 den beri veriyorum tek lotum kaldı uygun yerde geri almak için.spek çok sert işlemler yapıyor.dayanabilene helal olsun.geçen yıl 77 den vermeyip 49 ları gördüğünde 120 hedefim vardı.kalanlara bol şans.
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

3. 31 Ağustostan beri geri alım teklif bildirimi yayınlanıyor..
    Beklendiği üzere şu ana kadar 65,45 TL den hisse satan çıkmamış..
    Yüzde 50,70 civarı Verusa Holdinge geçen firmanın borsa fiyatının 65,45 üzerinde olacağı aşikardı..
    Borsa fiyatı 65,45 altında olsaydı geri kalan % 49,3 almak zorunda kalırdı..
    Bu da hiç kolay bir şey olmazdı şirket için..
    Çünkü yaklaşık 5 milyon hisseye 65,45 den 330 milyon gibi bir bedel ödemek zorunda kalırdı..

Peki zorunlu teklif süresi 13 Eylülde bitiyor...
    Ondan sonra ne olacak, neler olabilir...
    Fiyatı buralar çıkaran, ne haliniz varsa görün mü der ?
    Yoksa yeni üretim hatlarının açılışını da kullanıp
    Geri alımda 62,8 liradan alınan yaklaşık %3,5 a denk gelen 370 bin lotu da satmak için hisseyi dehler mi ?
    Deniz dibinden inci çıkarmak isteyen; vurgun yemeyi göze almalı..

4. 120 den 99 kağıdı iyi tepelediler.

5. Yaklaşık 2,5 yıldır bu hissedeyim,özellikle bu hissemde hiç trade etmedim.Son zamanlarda öğrendiğim birşey varsa,fiyat hareketlerinden para kazanmak mecburiyetim yoksa şirketin yaptıklarına odaklanmanın kendi yatırım görüşüme daha uygun olduğu.
    Yeni açılacak fabrika şirkete sınıf atlatacak,ben bu hareketleri onun sancısı olarak görüyorum.Tabi karlılığa esas yansıması 2024 yılında olacak.
    Ne diyelim inşallah enerji şirketleri gibi önden fiyatlar.

6. Patronun ve yönetimin müsaadesi olmadan yaprak kimildayamaz bu hissede ! Hemde boyle yonetim ve boyle patronun.. Hisse falan aldiklarida yok. Pekala fazladan bilgiye sahip olduklarindan ! Trade yapiyorlar hissede. Güzel operasyon cektiler herkesi mallandiriyorlar bilakis. Su anda bile 90 li rakamlardan herkese alim firsati veriyorlar ! Korkum yine icerden bilgiye sahip olup yeni fabrika yatiriminda yine bir erteleme ve olumsuzluk olması..Bunu kullanmaları..Allah buyuk !.. izleyip gormekten baska yapacak birseyimiz yok..

7. teknik destek 80 mi
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

103 109 113 üzeri 130 üzeri son durak 160 sonra 130 Lara kadar düzeltme

99 kırılırsa 96 ama yemez

Sayfa 776/798 İlkİlk ... 276676726766774775776777778786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz