Sayfa 2/38 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 9 - 16 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

Prim odiyoruz cunku ilerde saglik sorunu cikar ise cepten o onemli miktari bulmak zor..
    3600 gun yapip 60 yasinda emekli olun ama kismi emeklilik daha da az maas verirler sanirim...
    emekli olana dek GSS odemeniz lazim yada yurt disina cikin bir yerde emekli olacaginiz gunu bekleyin..

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bilgilenmek için konuyu takipteyim, ama nafile bir takip olduğunun da farkındayım.

38 yaşındayım, işe giriş 2002 veya 2003 olması lazım. Epeydir müzmin işsizlerdenim. Açıktan ödeyerek emekli çıkmak benim için tek seçenek.
    Şimdi bağkur ödemeye başlarsam 60 yaşında emekli çıkabiliyorum. Ve bu günkü bağkur maaşlarını dikkate alarak "tam maaştan" hesaplayınca (75'e kadar falan yaşarsam) ödediğim primi geri alma ihtimalim bile zayıftı..

Üstüne bir de şu % 35 teranesi çıktı. emekli olmak benim için iyice mantıksız hale geldi.
    Verdiğim parayı geri almak şöyle dursun, 1/3'ünü geri alabilirsem ne ala..
    Prim ödeyeceğime o parayı kumbaraya atayım daha iyi.
    Benim gibiler için emeklilik kavramı "yok edildi" resmen..

>>> Emeklilik yaşı 65'e çıkacak, maaş asgari ücretin yüzde 35'ine inecek <<<

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Prim odiyoruz cunku ilerde saglik sorunu cikar ise cepten o onemli miktari bulmak zor..
    3600 gun yapip 60 yasinda emekli olun ama kismi emeklilik daha da az maas verirler sanirim...
    emekli olana dek GSS odemeniz lazim yada yurt disina cikin bir yerde emekli olacaginiz gunu bekleyin..
    GSS de başımızın ayrı bir belası zaten.
    O zıkkım çıktığından beri ödediğim para 4 bin lirayı geçmiştir, aldığım ilaç tutarı ise 40 TL falan.
    Ah greencard'ım olsa bir gün durmam burada. İstanbulda neyim varsa son tuğlasına kadar satıp giderim.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    GSS de başımızın ayrı bir belası zaten.
    O zıkkım çıktığından beri ödediğim para 4 bin lirayı geçmiştir, aldığım ilaç tutarı ise 40 TL falan.
    Ah greencard'ım olsa bir gün durmam burada. İstanbulda neyim varsa son tuğlasına kadar satıp giderim.
    greencard çok güzel ,, Amerika ondan daha güzel , insanca yaşamın en doruk noktasıdır ,,, ( Türkiyeden her yönden 60 yıl ileridedir yaşam standardı vb ) oraya giden buraya dönmek istemez,,, fakat ,, sağlık sistemi çok çok pahalıdır ,, hatta herkes cebinden doktora gider ,,, parası olan tedavi olur ,,, buradaki imkanların çoğu yoktur...Türkiyeden Amerikaya geçici olarak giden Türk vatandaşları burada doğum yapmak istemezler ,,, sadece muayene ücretleri geneli 30.000 doları buluyor , doğum hariç ,,, hasta olmamaya çok dikkat ederler ,, hasta olurlarsa binlerce dolar muayene ve ilaç bedelleri var ,,,
    Türkler gelip burada doğum yaparlar ,,, ( çok çok zengin olanlar hariç )

dişiniz rahatsızlandı diyelim binlerce dolara muayene olursunuz ,,, sağlık aşırı pahalı ,,

Amerikada sağlık sistemi şu : Paran varsa tedavi olursun , yoksa olamazsın

hele Brezilyada ,,, Kuzey bölgesi Recife gibi yerlerde sağlık sistemi çökmüş durumda ,, hastalar 30 m2 lik alanda 10-15 kişi itiş kakış yatıyor,,, yerler sıfır hijyen ,,, kavga gürültü ,,,hele acill servisler,,,,muayene sahaları ,,,, hastane koridorları tıklım tıklım nefes almada zorlanırsınız son derece sarsıcı şekilde bozuk içler acısı ,, bakan eden yok öyle düşünün ,,,,

şurası Gerçek Türkiyemiz de ki sağlık sistemi ve hastanelerimiz binlerce şükür ,,, iyi durumdayız ,,, daha da iyi olma yolunda ilerliyor,,,
    Son düzenleme : İzmir; 17-03-2017 saat: 01:11.

4. Sayın İzmir yaşarken insanca yaşayalım, huzurumuz olsun, varsın sağlık pahalı olsun.
    Ülkemin gidişatının her geçen gün kötüleşmesi beni kanser edecek bu gidişle.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Güzel konu, açana teşekkür ederim.

Her tarafı garabet, bir sosyal güvenlik sistemimiz var.

1) Ben 9 bin kusür gün prim ödedim, 3.600 gün ödeyen benden fazla maaş alıyor.

2) Babam 6. basamak BAĞ-GUR emeklisi, ben ise 14. basamaktan emekliyim.

O, 1.300 gayme maaş alıyor, ben ise 1.400 gayme alıyorum, benim 8 basamak nerede?

13. Basamaktan emekli olan BAĞ-GUR'dan, 12. basamaktan az maaş alınıyor, bu memnekette!

3) Kafayı takmayın, az bir şey prim ödeyin, siyasiler sizi gebermeyecek kadar besler!

İMZA MÖHÜR VE KAŞE: 6 Yıllık BAĞ-GUR Emeklisi Reha GAYA

Alıntı Originally Posted by İzmir Yazıyı Oku
    greencard çok güzel ,, Amerika ondan daha güzel , insanca yaşamın en doruk noktasıdır ,,, ( Türkiyeden her yönden 60 yıl ileridedir yaşam standardı vb ) oraya giden buraya dönmek istemez,,, fakat ,, sağlık sistemi çok çok pahalıdır ,, hatta herkes cebinden doktora gider ,,, parası olan tedavi olur ,,, buradaki imkanların çoğu yoktur...Türkiyeden Amerikaya geçici olarak giden Türk vatandaşları burada doğum yapmak istemezler ,,, sadece muayene ücretleri geneli 30.000 doları buluyor , doğum hariç ,,, hasta olmamaya çok dikkat ederler ,, hasta olurlarsa binlerce dolar muayene ve ilaç bedelleri var ,,,
    Türkler gelip burada doğum yaparlar ,,, ( çok çok zengin olanlar hariç )

dişiniz rahatsızlandı diyelim binlerce dolara muayene olursunuz ,,, sağlık aşırı pahalı ,,

Amerikada sağlık sistemi şu : Paran varsa tedavi olursun , yoksa olamazsın

hele Brezilyada ,,, Kuzey bölgesi Recife gibi yerlerde sağlık sistemi çökmüş durumda ,, hastalar 30 m2 lik alanda 10-15 kişi itiş kakış yatıyor,,, yerler sıfır hijyen ,,, kavga gürültü ,,,hele acill servisler,,,,muayene sahaları ,,,, hastane koridorları tıklım tıklım nefes almada zorlanırsınız son derece sarsıcı şekilde bozuk içler acısı ,, bakan eden yok öyle düşünün ,,,,

şurası Gerçek Türkiyemiz de ki sağlık sistemi ve hastanelerimiz binlerce şükür ,,, iyi durumdayız ,,, daha da iyi olma yolunda ilerliyor,,,
    Gelse Türkiye'de doğumunu beklese, ABD'ye dönüp doğum yapsa ucuza denk gelir!

Salakmı bu GREEN CARD'lılar, çocuk ABD vatandaşı olacak doğuştan, tosun memneketi vatandaşı değil!

Y. İLERLİYOR TÜRKİYE!

Elbette ABD de saglik sistemi cok pahali. Onlar da kuzeye yakin yasiyorlar ise Kanada ya gecip tedavi oluyorlar bazen, alisverislerini de oradan yapiyorlar. Efe Aydal vardir youtube da bu eleman da izmir li ve abd ye gitti bir sene kadar orayi anlatti youtube de saglik olayinda cok zorlandigini hasta olmama ya asiri gayret gosterdigini soyledi pek cok kez.. ABD liler kuba ya gidip orada saglik sisteminin parasi olmasina hayret etmisti sick ko belgeseli idi sanirim. Ulkemizde sehir hastaneleri ucretsiz diyorlar, saglik sistemi de ufak ufak parali hale geliyor, dun bir arkadasim ilac yazdirmis bana eczane den aldigi kagidi iletti. O kagida gore 3 ilac var 103.79 tutmus- eczane 79 kurus u iptal etmis. Bunun yuzde20 si olan 20.50 lirayi aliyor, 8 lira recete parasi demis bu galiba ilk uc ilac icin bes lira ve her bir ilac icin bir lira nin karsiligi, muayene bedeli 24 lira diyor, bu daha onceki ilac yazilmayan muayeneleri sanirim 8 liradan 3 adet ve o yazilan uc ilactan birisi icin 8,1 lira da sgk odeyemem sen ode olayina girmis, toplam 60,6 lira...

Alıntı Originally Posted by İzmir Yazıyı Oku

Bagkur u tam olarak bilemiyorum onun da odenmesi gereken prim sayilari var, cok fazla odememek belki orda da anlamsiz demekki. siz 9000 ile 3600den az maas almissiniz- donemleri de onemli olabilir- o sizden once odeyip emekli oldu ise gunden gune daha az maas alimi nedeni ile olmus olabilir..
    Basamak olayi da enteresan..

Benim de sgk baslangici ile ilgili bir durum var (1hafta erken baslasam 5525 yerine 5400gun ile emekli olabilecektim- hem de 1 sene erken) 125 gun az prim ve 12 maas daha iyi olurdu. Neyse kismet, o donem sgk baslangici bile basarabilmek iyi olmustu..

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Güzel konu, açana teşekkür ederim.

Her tarafı garabet, bir sosyal güvenlik sistemimiz var.
    1) Ben 9 bin kusür gün prim ödedim, 3.600 gün ödeyen benden fazla maaş alıyor.
    2) Babam 6. basamak BAĞ-GUR emeklisi, ben ise 14. basamaktan emekliyim.
    O, 1.300 gayme maaş alıyor, ben ise 1.400 gayme alıyorum, benim 8 basamak nerede?
    13. Basamaktan emekli olan BAĞ-GUR'dan, 12. basamaktan az maaş alınıyor, bu memnekette!
    3) Kafayı takmayın, az bir şey prim ödeyin, siyasiler sizi gebermeyecek kadar besler!
    İMZA MÖHÜR VE KAŞE: 6 Yıllık BAĞ-GUR Emeklisi Reha GAYA

Sayfa 2/38 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •