Sayfa 34/38 İlkİlk ... 243233343536 ... SonSon
Arama sonucu : 300 madde; 265 - 272 arası.

Konu: SGK emekli maas vb sohbet....

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bildiginiz gibi siz %7 de girip o deger %1e inerse feci bi zarariniz olur.. onu da hesaplamalisiniz,
    ayrica biz sadece emekli maasi icin degil saglik guvencesi, amelyahat ve tedaviler icin de sgk li olmaliyiz......

bu bizim sosyal guvencemiz dir, hos bazen belediyeler de yasli hizmeti, yasli lar icin bedava otobus kart vs yapiyorlar ama ne derece garanti degil mi.................
    %7 den %1 e düşerse inanılmaz kar yazılır .(porföydekiler için, o nedenle ortalama aldım)

Benim senaryomda al-sat yok.

Her ay ödediğim prim yerine usbond alma üzerine bir senaryo benimki. Aylık 20-30 usd ile özel ss yapılır...

TR eurobond hesabı ile hesap bambaşka bir yere gider.( tr eurobondlar usdeurobondların 2 misli faiz veriyor)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Cocuk yok ise yegenlere kalabilir.......
    Icerdeki parayi da hak iddaa etmeden cekme hakki da sakli onu unutmayin
    Anlamadım, sigorta sistemi birikmiş parayı iade eder mi ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

3. 621 tl maaş bagladılar bu nedir arkadaş ya... akif güneş

Akif, 2008 reformu ile 1200 liranı çalmışla,r yerine 2 torba kömür ve 5 kilo makarna verirler ve bu daha iyi günlerimiz....Ali Tezel

sana yazdiktan sonra - hatali yazdigimi kabul ettim elbette,
    fiyat degisimin azalmasi gibi dusunmusum...........

TR de eurobond sakin alma zaten yuzde 4 alirsin bi anda 6 olur deli zarar olur..........

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    %7 den %1 e düşerse inanılmaz kar yazılır .(porföydekiler için, o nedenle ortalama aldım)

Benim senaryomda al-sat yok.

Her ay ödediğim prim yerine usbond alma üzerine bir senaryo benimki. Aylık 20-30 usd ile özel ss yapılır...

TR eurobond hesabı ile hesap bambaşka bir yere gider.( tr eurobondlar usdeurobondların 2 misli faiz veriyor)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sistemden cikmak isteyince hayir denilmiyor elbette, biraz mevzuati okumalisiniz....

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Anlamadım, sigorta sistemi birikmiş parayı iade eder mi ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Sistemden cikmak isteyince hayir denilmiyor elbette, biraz mevzuati okumalisiniz....
    BES ten mi bahsediyorsun ?

SGK dan çıkamazsın ...

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    .....

TR de eurobond sakin alma zaten yuzde 4 alirsin bi anda 6 olur deli zarar olur..........

Aynı fikirde değilim. 20-25 yıllık yatırımdan bahsediyoruz.

Tek seferde alınmıyor, 300 ay ,300 ayrı fiyat ...

8. Ali Tezel'den

Toptan ödeme almayın sakın

Emeklilik için yaşı geldiği halde prim ödeme gün sayısı yetmeyenler dilerlerse ödenen primleri SGK'dan geri alabilirler ama alacakları rakam aşırı düşük olur...

"Madde 31 - 4'üncü maddenin birinci fıkrasının; (a) ve (b) bentleri kapsamındaki sigortalılar ile bu kanuna göre ilk defa (c) bendi kapsamında sigortalı olanlardan, herhangi bir nedenle çalıştığı işten ayrılan veya işyerini kapatan ve yaşlılık aylığı bağlanması için gerekli yaş şartını doldurduğu halde malullük ve yaşlılık aylığı bağlanmasına hak kazanamayan sigortalıya, 4'üncü maddenin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında ise kendi adına bildirilen, (b) bendi kapsamında ise ödediği malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primlerinin her yıla ait tutarı, primin ait olduğu yıldan itibaren yazılı istek tarihine kadar geçen yıllar için, her yılın gerçekleşen güncelleme katsayısı ile güncellenerek toptan ödeme şeklinde verilir...".

Ödenmiş primlerin toplamının %20 sinin güncellenmiş hali...(faiz değil)

http://www.haberturk.com/yazarlar/al...-almayin-sakin

Sayfa 34/38 İlkİlk ... 243233343536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •