Sayfa 3/41 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 325 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Seçimden sonra borsa

Bu saate kadar dün ve bugün endekse kümülaif para girişi 17 milyon tl

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Ben 90 000' de 110 000 derken yorumcuların çoğu yükselişler artık satış fırsatı diyorlardı...
    Bu yorumcular yüzünden yerli yatırımcı borsada yeterince kazanamadı.

Borsa 120 000' e giderken de Türkiye böyle bir ülkeydi.

Ben, teknik temel dinamiklere bakarak realist bir yorum yapıyorum.

Siz de buradasınız ben de, seçimden sonra göreceğiz olacakları
    Ayrıca ben 20 yıldır borsadayım , mühendis olsam da "son 10 yıldır tek işim borsa"
    Borsayı tek işim haline getirebilecek kadar bilgime güveniyorum.

20 yıldır hiç dolar almadım daima borsaya yatırdım ve her defasında borsa diğer bütün enstrümanlardan fazla kazandırdı.

Atatürk ne diyor "Geldikleri gibi giderler"
    O dolarları da aldıkları gibi satarlar ve TL'ye geçerler
    Döviz de düşer o zaman...

Hem biliyorsunuz ki bu piyasaların bir kuralı var

" İnsanların %85' i bir finansal varlığın yükseleceğine inanıyorsa yükselmez"
    Bu kadar yüksek bir oranda olmasa da çok büyük bir kesim dövizin yükseleceğine inanıyor...
    Sadece bu kurala göre bile dövizin düşeceğini söylemek mümkün.
    Bakın bu mantıklı.Her türlü mantıksal varsayımlarım tersini söylese de sanırım seçim sonrası borsada bir ralli olma olasılığı da mümkün.Hele reis gider ince gelirse meclisi de millet ittifakı alırsa baya sıkı ralli bekliyorum ben.Reis kalırsa söylemlerine bakar.Mecliste cumhur ittifakı çoğunluğu ise varsayım yapmama gerek olmayacak kadar düşük bir olasılık bence.

3. haber sitelerinde "borsada tarihi dip", "yatırımcıya büyük fırsat" gibi haberler yer almaya başladığına göre avuçlatma zamanı yaklaştı heralde. artık seçim sonrası mı olur seçim öncesi orasını bilmem.

http://finans.mynet.com/haber/detay/...unuyor/175098/
    Yukarıdaki yorumlar yatırım tavsiyesi değil, kişisel görüşlerdir.

Alıntı Originally Posted by süleymanzede Yazıyı Oku
    haber sitelerinde "borsada tarihi dip", "yatırımcıya büyük fırsat" gibi haberler yer almaya başladığına göre avuçlatma zamanı yaklaştı heralde. artık seçim sonrası mı olur seçim öncesi orasını bilmem.
    Yani anlayışsızlığımı bağışlayın da bu avuçlatma derken borsa çıkacak mı diyorsunuz düşecek mi )))))))

5. bu tip haberleri mal verecek adam bulmak için yaptıklarını düşündüğümden düşecektir diyorum. öncesinde gel gel yapmak için ne kadar yükseltirler bilinmez.
    Yukarıdaki yorumlar yatırım tavsiyesi değil, kişisel görüşlerdir.

Alıntı Originally Posted by süleymanzede Yazıyı Oku
    bu tip haberleri mal verecek adam bulmak için yaptıklarını düşündüğümden düşecektir diyorum. öncesinde gel gel yapmak için ne kadar yükseltirler bilinmez.
    " gel gel yapmak için yükseltecekler diyorsunuz "

Yani öyle ya da böyle yükseltecekler.

Yükseliş sonrası bir noktada karar verecekler "yükselişe devam mı edelim , düşüşe mi geçelim"
    Bunu belirleyecek olan da başa gelecek olanların açıklayacakları programın yatırımcıya ne kadar inandırıcı geleceği ile ilgili olacak.
    Ya da global piyasalardaki beklentiler olacak yönü belirleyen.

Fakat şimdi yayı sıkıştırabildikleri kadar sıkıştırdılar , normal haline bıraksalar 100 000 olur.
    Yayı tekrar germek istiyorlarsa inandırıcılığı yüksek bir program şart.

Yazmaya devam et, her cümlende seviyeni daha net ortaya koyuyorsun.

Sayfa 3/41 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •