Sayfa 127/1223 İlkİlk ... 27771171251261271281291371772276271127 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku

65 dolara dusurecekler herhalde brenti.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. AMK ben onların...Olan TUPRS a oldu bugün...

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    suriye den patates ithaline izin verilmiş..

sorgulamayan kitleler şu soruyu soracaklar mı?

"patates alıyorsun ama suriye de meşru hukümetle konuşmam dieyrek ülkenin her gün daha fazla mülteci baskısı altında kalmasına izin veriyorsun, neden ?? "..

neden onların içişlerine karışarak (kimin yöneteceğine) bu ülkeyi zarar sokuyorsun..

gezi de dolar 10 kuruş artmıştı, siyasal islamcılar ortalığı ayağa kaldırmışlardı..

şimdi..mlyarlarca doalr zarar.. roketlemiş bir dolar..

tamamıyla duygusal politikalar..
    hehehe la bi bırakmadınız şu süriyeyi. Adamlar memlekette patetes olsa burada ne işleri var. bugün çarşı pazarı her yer patetes yüzüne bakan yok ha fiyat mı 2-3 lira arası büyüklüğüne göre soğan 1.5-2.5 arası. suriyede öyle bişi olacak varya akın akın Suriyeliler sınırı geçer aynı mazut getirir gibi patetes getirir. Akşam akşam güldüm ya ni diyim. Hadi İran Irak falan diyin gargalarda inansın.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,676
    bugün TL GÜÇLÜ..

Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,676
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    son günlerde benim hesaba göre para çıkışı var...eğer endeks dirençleri aşarsa, para giriş-çıkışı hiç bir şey diyeceğiz...

aktif 117100

dönerse anlamlıymış olacak
    DEMEKKİ PARA G-Ç dünde kalan bir veri..buradan hiç bir teori çıkmıyor..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

6. Borsa dünyanın en büyük hilebazlığının yapıldığı yer.
    Buradan bir kısım hileleri öğrenip reel ekonomide denemek isteyenler vardır.

Mesela bir keresinde yabancılar MKK da blokeleri çözdü diye haber hatırlıyorum. Yabancılar satacak siz onlar satmadan hemen satın anlamında, sonra ralli başlamıştı.

Patates ithalatını serbest bıraktık da bence o minvalde bir açıklama olabilir.

Tarla çıkışı 2 lira olan şey markette 5 lira ise, bedayava ithal edilecek şey bile 3 liradan aşağıya satılmaz.

Sorun tarladan alınan malın market rafına kadar gelen aşamada. Tüccar faiz, fire, taşıma, vergi, risk maliyetini de koyuyordur.
    Migros'da manavı başka biri işletiyor dedi kasiyer, öyle ise raf veya alan kirası da var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

son 4-5 yılda ekonomik mucize olmadığını, bunun bir yalandan ibaret olduğunu tesbit edenler malı götürdü..
    biz geç kaldık, dolar trenine ilk binenlerden olamadık..

ama geçen sene (2016 sonu, 2017 başları) 3.5 ları bulduğunda 2.80 hayali kuranların tezlerinin ne kadar ilkel olduğunu anlayabildik..

sonra burada "geber dolar" muhabbetleri başlayınca doğru yolda olduğumuzu anladık..

açıkladıkları verilerin doğru olmadığını ise ancak son yıllarda iyice idrak ettik.

şimdi "istikrar" sürüyor.. ne istikrarı ?? diye sorulduğunda bunun zam, vergi, ve borç artışı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz..
    Son düzenleme : discretus; 27-06-2018 saat: 21:05.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. En büyük tehlike konut sektörünün çökmesi.

Şimdi sistem nasıl bilmiyorum, aldığım daire pencereleri yapan adama aitti. Eskiden müteahhit arsa sahibi ile anlaşıyor atıyorum 100 dairenin 50 sini veriyor, çimentocuya, pimapenciye, doğramacıya vs mal ve hizmet karşılığı daireleri veriyor. Satışlar olmayınca bu sefer özellikle mal ve hizmet karşılığı daire alanlar satabildiği fiyata elden çıkarıyor ve fiyatlar göçüyordu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 127/1223 İlkİlk ... 27771171251261271281291371772276271127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •