Sayfa 273/1223 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

1.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    farkındamısın herkes kendi oyununa göre yazıyor.. battı ise aman varant oynama batarsın işlem hacimlerine bak.
    bu insanlar her gün oynuyor. zaman oluyor milyonlarca işlem oluyor. onun için başkaları belki farklı düşünüyordur. ben bahanelerin becememekten kaynaklandığını düşünüyorum..
    Varantta düzgün pozisyonda isen ve günlük işlem yapabiliyorsan. stop yapabiliyorsan aza kanaat edebiliyorsan zor batarsın. Batıran terste kalıp ısrar eden %5-19-20 leri beğenmeyen kişilerdir. geçen vade de sırf inattan 2bin lira sıfırladım son iki gün almadı adi. 1 kuruşa bile. resmen adamlara bağış yaptık. Aynı hatayı iki kez yapıyorsa batarsın. Hobi gibi oldu bende kopamıyorum 2 defa bir gün le poz değiştirip 3 katlamayı kaçırdım. Şans değil aslında kararsızlık.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

2. Dün sırf macera olsun diye dgate aldım her gün %50-20 çıkıyor baktım %4 eksi aldım endeks düşünce varanta geçeyim diye verdim sonrası 5 dakika sonra eksiden kurtup %3 pirim yaptı.
    Bilinsin ki çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır.

Alıntı Originally Posted by alibey Yazıyı Oku
    Varantta düzgün pozisyonda isen ve günlük işlem yapabiliyorsan. stop yapabiliyorsan aza kanaat edebiliyorsan zor batarsın. Batıran terste kalıp ısrar eden %5-19-20 leri beğenmeyen kişilerdir. geçen vade de sırf inattan 2bin lira sıfırladım son iki gün almadı adi. 1 kuruşa bile. resmen adamlara bağış yaptık. Aynı hatayı iki kez yapıyorsa batarsın. Hobi gibi oldu bende kopamıyorum 2 defa bir gün le poz değiştirip 3 katlamayı kaçırdım. Şans değil aslında kararsızlık.
    sen böyle düşünüyosun, ben başka düşünüyorum, diğerleri daha başka düşünüyor. herkesin bir oyun başarısı veya başarısızlığı vardır.. bunu kimse bilemez sır olarak kalır.
    “İyi kararlar tecrübe sayesinde alınır. Tecrübe ise, kötü kararlar sayesinde kazanılır.” Will Rogers

10 yıllık tahvil %17,62
    2 yıllık tahvil %19,91

-----------------------

UFE ile TUFE arasinda ki fark 8 puan. Bunlarin birbirine yaklasmasi lazim yakin zaman icinde. Ben TUFE tarafinda yukselis ongoruyorum. Temmuz da TUFE 0 in biraz altinda bile gelse yillik enflasyon artacak. Temmuzda yine haziran gibi medyan uzeri bir artis olursa - ki yuksek ihtimal - yuzde 17 - 18 leri konusacagiz

Su anda reel faizlerimiz 2.5 puana dustu ve cazibesini yitirdi. Kurumlarin yayinladiklari raporlara bakarsak 150 - 200 baz puan bir faiz artirimi surpriz olmayacak. Isin kotu yani bunun bir sonu yok ve bu da kisa vadeli dolari frenlemekten baska ise yaramayacak.

Her zaman diyorum yilin 2.yarisi daha zor. Petrol fiyatlari yili bu seviyelerde kapatirsa ne ala. Yukselen dolar ve euro da fiyatlara etki edecek. En iyimser tabloda yillik yuzde 13 kapanis ama beklentim yillik yuzde 15 uzeri bir enflasyon.

Bu baglamda Agustos ayi enflasyonu ile tepe yapariz ve TCMB faizleri de 20 in biraz alti ya da uzeri olur.

5.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    10 yıllık tahvil %17,62
    2 yıllık tahvil %19,91

-----------------------

UFE ile TUFE arasinda ki fark 8 puan. Bunlarin birbirine yaklasmasi lazim yakin zaman icinde. Ben TUFE tarafinda yukselis ongoruyorum. Temmuz da TUFE 0 in biraz altinda bile gelse yillik enflasyon artacak. Temmuzda yine haziran gibi medyan uzeri bir artis olursa - ki yuksek ihtimal - yuzde 17 - 18 leri konusacagiz

Su anda reel faizlerimiz 2.5 puana dustu ve cazibesini yitirdi. Kurumlarin yayinladiklari raporlara bakarsak 150 - 200 baz puan bir faiz artirimi surpriz olmayacak. Isin kotu yani bunun bir sonu yok ve bu da kisa vadeli dolari frenlemekten baska ise yaramayacak.

Her zaman diyorum yilin 2.yarisi daha zor. Petrol fiyatlari yili bu seviyelerde kapatirsa ne ala. Yukselen dolar ve euro da fiyatlara etki edecek. En iyimser tabloda yillik yuzde 13 kapanis ama beklentim yillik yuzde 15 uzeri bir enflasyon.

Bu baglamda Agustos ayi enflasyonu ile tepe yapariz ve TCMB faizleri de 20 in biraz alti ya da uzeri olur.

zaten resesyon tehlikesi var iken daha faiz artırmak resesyonu hızlandırır,bırak gidiyorsa gitsin dolar/tl çare yok,...şu an faiz daha önemli.......ytd

Alıntı Originally Posted by ugolnili Yazıyı Oku
    zaten resesyon tehlikesi var iken daha faiz artırmak resesyonu hızlandırır,bırak gidiyorsa gitsin dolar/tl çare yok,...şu an faiz daha önemli.......ytd
    Bence resesyona girmesi gerekir ekonominin. Dolar in maliyeti daha yuksek olur kanisindayim.

7.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bence resesyona girmesi gerekir ekonominin. Dolar in maliyeti daha yuksek olur kanisindayim.
    e ABİ tabi senin için iyi Euro kazanıyorsun yurt dışında

Bekara karı boşamak misali kolay geliyor

Resesyona girse olan vatandaşa olacak

böyle kötü temenliler yapmayalım abey saygılar hürtmeler
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

8. En kötü Sigara 10 tl birde zam gelecek diyorlar

1 paket içen adam 300 tl aylık ödüyor

Kira desen 600 ile 1000 tl arası olsa

Sadece kira sigara 1000 lira minumum tutuyor 1300 de en yüksek tutuyor bu hesaba göre

300 tl ilede ELEKTİRİK SU DOĞALGAZ GIDA GİYİM ULAŞIM A DAN Z YE HERŞEYİ YAŞA DİYORUZ

bİRDE KRİZ OLURSA OLAN BU GARİBAN HALKA OLACAK

TUZU KURU OLAN DEVLETTEN TIKIR TIKIR MAAŞ ALAN YADA GODOMAN PARALI ADAMA OLMAZ

O YÜZDEN KRİZ ÇIKMASIN DİYORUM
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Sayfa 273/1223 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •