Sayfa 778/1223 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

"Turkey is paying more than Senegal on its debt, even though it has a higher credit rating and its economy is 60 times bigger. Why? Analysts say it's Erdoganomics."

https://www.bloomberg.com/amp/news/a...mpression=true

Kredi notu daha yüksek ve ekonomisi 60 kat daha büyük olmasına rağmen
    , Türkiye borcu için Senegal den daha fazla faiz ödüyor.. Niçin ?? "Erdoğan ekonomisi" şeklinde cevap veriyor analistler...

yaklaşık bu şekilde çevirebiliriz yukarıdaki yazıyı.. Yalnız adamların karşılaştırdığı ülke de Senegal.. gelinen nokta bu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Erdoganomics..

yabancıların "erdoğan ekonomisi" nin kısaca anlatmak için kullandıkları ifade..

** yüksek borçlanmaya dayalı bir ekonomi..borcu ödeme kapasitesi aşılarak aşırı borçlanma..

** altyapı yatırımlarının yapısal reformlardan ÇOK daha fazla önemsenmesi, hatta yapısal reformların tamamen gözardı edilmesi..

** keyfi yönetim..merkez bankası bağımsızlığında tartışma götürmeyen bir düşmanca yaklaşım..
    faiz ve enflasyon ilişkisindeki komik düşüncede bunun üzerine serpilmiş sosu oluyor..

kısaca mr erdoğanın yönetim tarzının ülkeyi gereğinden daha fazla bir faiz yükü altına soktuğu bir gerçek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. uzun bir aradan sonra ilk kez bankaya gittim bu gün..kredi kartı yaygın olan büyük bir banka..kapıda 3 tane atm var ...her atm başında en az 3er 5 er kişi vardı...ama içeride sadece 3 kişiydik...biri orta yaş üstü 55 60 yaşlarında bir adam..daha sıramatikten nasıl sıra alınacagını bile bilmyor...digeridee yine o yaşlarda bir kadın..ikisininde kredi kartı bloke olmuş ..kadın yanımda oldugu için duydum..minimum ödemesi 280 lira...adamın kini duyamadım meblagını ama bloke oldugunu duydum...kadının kredi kartının blokesinin nedeni bir kredi çekmiş o yüzdenmiş...kadın bilmiyor bile ne kredi çektigini ...telefonla aramışlar...kabul etmiş...veznedeki kadının demesnie göre yapılandırma krdisi çekmiş..onu ödememiş..kısaca konu bu..sanırım iş tahminimiz den de kötü...yaa neyi kabul ettigini dahi bilmeyen bu insanlar..sonuçlarını dahi hesap edemeyen insanları gırtlakarına kadr borçlandırdılar...harcayın yeterki dediler...kredi kartları şişirildi...nasılsa bilmiyor insanlar neyin ne oldugunu...sonra size para verelim kredi kartı borcunuzu kapatalım dediler...yaa adam daha sıramatikten fiş almayı bilmiyor...ve toplumun %60-70 i boyle...bankanın ona verdigi parayı kendinin zannediyor..ve ödemiyor..sonuç geri dönemeyen krediler...ve eminim o atm önlerinde bakleyenlerde ..karttan karta takla attırıyorlardı...bir karttan nakit avans cekip digerine yatıryorlardı..ve bu insanlar akşama kadar survivor ,yemekteyiz, diriliş vs izeyip dünyadan bir haber yaşıyorlar...nakit avans faizleri %2,50 lar dayandı..adamın bundan haberi bile yoktur eminim..eskidende öyle yapıyordu ama faiz nasılsa 1,25-1,35 lerdeydi o zaman yaparken pek canı yanmıyordu..ama şimdi çok canı yanacak çoook...acilen hemen hemde ticaret dişi maaşlı kişilerin kredi limitleri % 20 ye falan düşürülmeli...5bin lira limitli adamın kart limiti bin tl ye falan düşürülmeli..10 bin limitli ler 1500 2 bine falan inmeli..yoksa fena patlayacak..18 yaşında ki çocukta bile 5 bin tl limitli kartvar ya...bu kredi limitleri düşürülmezse ..insanlar fena patlyacak...

ama yol yaptığ
    durmak yok yola devam

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Endex te s.çtım s.çacam formasyonu oluştu

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by qumarbazz Yazıyı Oku
    Endex te s.çtım s.çacam formasyonu oluştu

kabız oldum s.çamıyorum formasyonu gibi duruyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    kabız oldum s.çamıyorum formasyonu gibi duruyor
    Sçarsam tam sçacam formasyonuda olabilir

Sayfa 778/1223 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •