Sayfa 255/1023 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Bende basın express yolunda aırport 24 projesınden 8 tane 1+1 aldım...en ucuzu 195 en pahalısı 245 bin lira.1100 ve 1200 lira arasında kıracılar var...Toplam 12 kıra alacağım var.Noterden ıhtarname çekmek için dünya para verıp Almanyadan geldım.Daırelerın banyosunda şofben yok doğalgaz yok.500 liralık elektrıklı şofbeni taktırdık kısın soğuk su akıyor büyük şofben koysan banyo dolabınıza sığmıyor.Banyoda tadılat yapsan 10 Bn maliyet en az.Lobby ye 2 kırık Çekyat koymuşlar ve resepsıyon için ayda 250 lira aidat ıstıyorlar.Gecıkme olursa yuzde 5 cezalı....Ev ısı yatırım degıl arkadaş.Almamyada alsaydım daha karlı olurdu.DAp dün benı de aradı zaten günde en az 5 kez tel ile Cagrı veya mesaj ile halımızı hatırımızı soruyorlar....YTD
    Almanya'da bulunduğunuz şehir ve emsal dairelerin fiyatları ile aylık kiraları ne kadar? Tabii ki aidatları nasıl?

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn tilki, 1400 faiz geliri alıp 1750 kredi ödemenin avantajını anlamadım.
    İçinde kiracida varmış . Oradanda 1200 lira geliyormuş ona istinaden.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

3. Faiz indirimi geliyor

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Bende basın express yolunda aırport 24 projesınden 8 tane 1+1 aldım...en ucuzu 195 en pahalısı 245 bin lira.1100 ve 1200 lira arasında kıracılar var...Toplam 12 kıra alacağım var.Noterden ıhtarname çekmek için dünya para verıp Almanyadan geldım.Daırelerın banyosunda şofben yok doğalgaz yok.500 liralık elektrıklı şofbeni taktırdık kısın soğuk su akıyor büyük şofben koysan banyo dolabınıza sığmıyor.Banyoda tadılat yapsan 10 Bn maliyet en az.Lobby ye 2 kırık Çekyat koymuşlar ve resepsıyon için ayda 250 lira aidat ıstıyorlar.Gecıkme olursa yuzde 5 cezalı....Ev ısı yatırım degıl arkadaş.Almamyada alsaydım daha karlı olurdu.DAp dün benı de aradı zaten günde en az 5 kez tel ile Cagrı veya mesaj ile halımızı hatırımızı soruyorlar....YTD
    Damdan düşenin halini en iyi daha önce damdan düşen anlarmış . Paylaşımınız için teşekkürler. Biraz geç olacak ama benden size tavsiye , nerede yaşıyorsanız yatırımınızı orada yapınız .

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben teknoloji özürlüyüm.O yüzden o yazıyı buraya kopyalayamam ama 2 hafta önceki erkan şahinözün para dergisinde yazdığı veda yazısını hepinizin okumasını çok isterdim.O kadar güzel açıklamış ki olayı ve gelen cisimi kesinlikle neyin arefesinde olduğumuzu anlıyorsunuz.Çok tarihi günler yaşayacağız ,önümüzdeki 5 yıl 1929 gibi bir şey bekliyorum ben.Ben demiyeyim ,fikir hırsızlığı olur,erkan şahinöz ün o yazısını bulup okumaya çalışın arkadaşlar )))))))))Zaten o düşünceleri yüzünden adamı işten attılar ya,milleti uyandırmasın istendi sanırım.
    keske yaziyi paylasabilseniz cep telefonuyla cekebilirsiniz mesela

Daha once Çeşmede butık otelımız vardı 2 yıl kadar once sattık....Ordan gelen paranın Bi kısmıyla daıre aldık kalan ödemeler hala aksamalı alıyoruz.Para oldu gıttı Euro bazında ...sızde taktır edersınız TR arka bahcesıdır gurbetcının.yurtdısında kazanır TR de ev yazlık dolmuş hattı alır...gurbetcılerın istedıgı ortam yavaş yavaş oluşuyor.Gurbetcının alım gücü artıyor.🤑Ama biz tokadı yedık

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Son zamanlarda Faktoring şirketlerinin müşteri sayısı arttı neden acaba

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    buradaki ironi nedir?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    OTAŞ'ın kredi ödemelerinden çok daha fazla parayı hesaplarına geçirebildiğini düşünmüyorum. Mutlaka bir 200-300 milyon dolar avantajı olmuştur ama asıl işletme özelleştirmesi parası (6.5 milyar dolar) direk hazineye ödendi. Evet bunu Türk bankaları finanse etti. Zarar Türk bankalarına kaldı. Bu işten en zararlı çıkan bence Türk bankaları oldu. En karlı çıkan ise hazine. OTAŞ'ın hazineye göre çok cüzzi bir miktarda nemalanmış olma ihtimali var ama bu toplam menfaatin %3-5'i oranındadır.
    Oradaki ana sorun dövizdeki yükseliş. Döviz kredisi ile finanse edilen bir zaman sınırlı işletme hakkı özelleştirmesi var ancak gelirleri türk lirası üzerinden. Sanırım zaman sınırlı işletme hakkı özelleştirmesi yapılırken bu denli ciddi bir deval düşünülmemiş, öngörülememiş.

Devletin bundan ders çıkardığını şuradan görüyoruz, yeni yapılan yap işlet devretlerde tüm gelirler dolar üzerinden sabitleniyor ve hatta abd enflasyonu oranında zamlanıyor. (tüm zaman sınırlı köprü hastane işletme özelleştirmeleri v.b)
    ne kadar ilginc

Isim geregi devamli hedge ile ugrasiyorum ama benimkisi enerji piyasasindaki hedge currency degil

Cok uzun yillardir bu isteyim ve hayatimda bir kere olsun acik pozisyon tasimadim zaten batida sirketler asla acik pozisyon tasimaz ve mutlaka hersey hedge edilir

Ama yanlis anlamadiysam TR de sirketler doviz pozisyonlarini maliyet yuksek diye hedge etmiyor. Maliyet neden yuksek cunku faiz yuksek. Hedge isi faize baglanmis. E kardes o zaman kim hedge yapiyor diye insan merak ediyor.

Sayfa 255/1023 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •