Sayfa 251/1023 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ne kimseye borcum var ne kşimseden alacağım var bankalarada kredi kartı dışında ödemem yok
    kriz çıkarsa ben hazırım
    Arkadaşım 3.40 dan dolar bozdurup yanlış hatırlamıyorsam 80 bin dolardı ev aldı..site içinde güvenliği olan bilmem ne tarzında bir ev...üzerine de kredi cekmişti baya bi yüksek meblağaya...şimdi konuşuyoruz keşke seni dinledeydim de dolarlarımı bozdurmasaydım diyor...boşver dedim kriz çıktığında güvenliği olan evde havuz başında limonata içersin demiştim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

doalrla kredi almadıysa sıkıontı yok zaten o taksitlerin miktarı bir süre sonra çerez olacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Morgan Stanley tarafından hazırlanan raporda Merkez Bankası'nın 24 Temmuz'daki toplantısında 125 baz puan faiz artışına gideceği öngörüldü.

http://www.paraanaliz.com/2018/rapor...ekliyor-24767/
    AL SAT TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    OTAŞ'ın kredi ödemelerinden çok daha fazla parayı hesaplarına geçirebildiğini düşünmüyorum. Mutlaka bir 200-300 milyon dolar avantajı olmuştur ama asıl işletme özelleştirmesi parası (6.5 milyar dolar) direk hazineye ödendi.
    Yani durum pek öyle gözükmüyor, bayağı kar etmiş adam haybeden...

otas.PNG

http://www.emo.org.tr/ekler/53cefdd2...pdf?dergi=1068

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    doalrla kredi almadıysa sıkıontı yok zaten o taksitlerin miktarı bir süre sonra çerez olacak
    Başkan haziranda 0,98 den tl sabit taksitli beton kredisi kullanmıştım.

Ben şu an kardamiyim.

+ sıcak ve sifir bir yuvam oldu.

Betonculara söylenen laflar ağrıma gidiyor bazen.acaba yanlismi yaptım diye.

Ama galiba ben o beton kafalılar grubuna girmiyorum.

Sence...

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    OTAŞ'ın kredi ödemelerinden çok daha fazla parayı hesaplarına geçirebildiğini düşünmüyorum. Mutlaka bir 200-300 milyon dolar avantajı olmuştur ama asıl işletme özelleştirmesi parası (6.5 milyar dolar) direk hazineye ödendi. Evet bunu Türk bankaları finanse etti. Zarar Türk bankalarına kaldı. Bu işten en zararlı çıkan bence Türk bankaları oldu. En karlı çıkan ise hazine. OTAŞ'ın hazineye göre çok cüzzi bir miktarda nemalanmış olma ihtimali var ama bu toplam menfaatin %3-5'i oranındadır.
    Oradaki ana sorun dövizdeki yükseliş. Döviz kredisi ile finanse edilen bir zaman sınırlı işletme hakkı özelleştirmesi var ancak gelirleri türk lirası üzerinden. Sanırım zaman sınırlı işletme hakkı özelleştirmesi yapılırken bu denli ciddi bir deval düşünülmemiş, öngörülememiş.

Devletin bundan ders çıkardığını şuradan görüyoruz, yeni yapılan yap işlet devretlerde tüm gelirler dolar üzerinden sabitleniyor ve hatta abd enflasyonu oranında zamlanıyor. (tüm zaman sınırlı köprü hastane işletme özelleştirmeleri v.b)
    Devlet ders mi çıkarmış.O yap işlet devirlerde devlet geçiş garantisi ve hasta garantisi veriyor,havalimanında da yolcu garantisi hem de dolarla, şirketlere 25 yıl boyunca her yıl ödeyecek bunu devlet.O cümleyi anlamadım bu akıllanmış devletin yaptığı işse ne diyeyim artık ))))))))))

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Devlet ders mi çıkarmış.O yap işlet devirlerde devlet geçiş garantisi ve hasta garantisi veriyor,havalimanında da yolcu garantisi hem de dolarla, şirketlere 25 yıl boyunca her yıl ödeyecek bunu devlet.O cümleyi anlamadım bu akıllanmış devletin yaptığı işse ne diyeyim artık ))))))))))
    Bizim artık bu konuları anlatacak kadar vaktimiz yok, ve çok değerli... Anlamak isteyenler anlar, nasıl isterlerse artık...

8.  Alıntı Originally Posted by varolmayansehir Yazıyı Oku
    Yani durum pek öyle gözükmüyor, bayağı kar etmiş adam haybeden...

otas.PNG

http://www.emo.org.tr/ekler/53cefdd2...pdf?dergi=1068
    Bu tabloda kredi veren bankalara ne kadar ödeme yapıldığına da bakmak gerekli. Bildiğim kadarıyla taksitler 275 milyon dolar civarındaydı. Her sene 2 kredi taksiti olsa zaten temerrüde düştüğü 2015 tarihine kadar 5 milyar dolar civarında bir ödeme yapmış oluyor. Bu tablo iyi oldu. Eğer forumdaşlardan OTAŞ'ın bankalara ne kadar kredi geri ödemesi yaptığını da düzgün bir yaşlandırma ve durasyon ile hesaplayabilirsek OTAŞ'ın içeriden dışarıya ne kadar para transfer ettiğini hesaplayabiliriz.
    Ben google'da bulamadım. Ama bu bilgiye erişebilen forumdaşlar olursa bence bunu burada detaylı incelemeliyiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 251/1023 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •