Sayfa 270/1023 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Ha bak işte o iş öyle olmadı, bana birde garanti vereceksin yıllık 40bin müşteri. Altında gelirse senden alırım. 25 yıl sonunda 25*40bin=1milyon müşteri garantiyi edeceksin yani.

Bak bu arada müşteri başına 1 gecelik konaklamada yiyecek içecek kahvaltı hariç 35USD+kdv garanti etmen gerekiyor. Yani 25 yıl sonunda 35 milyon dolar+kdv ödemeyi garanti edeceksin.

Ha tesisimi kaça mal edeceğim?3 milyon dolara. Unutmadan bu 3 milyon doları da abiniz ve babanızdan kredi alıp yapacağım.

Durum bundan ibaret. Umarım anlayabildiniz.
    % 85 Doğal akışında gider, gerisinide türkiye öderse yeter de artar bile ki öyle olmaz, yapanlarda yaptıranlarda fizibilite çalışmasını yapmışlardır. Ben size garanti veriyorum desem gelirmisin yok , önce olabilirliğine bakarsınız, potansiyel varmı görürsünüz

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Varmısınız 2000 öncesi yaşadığınız Türkiye ve kendi refah durumunuza, küba misali
    aynen gardaş fırın yoktu reis olmasa sayesinde fırın aldık

3. Keşke o akıllı devlet fabrikalar açtıraydı, hepimiz harcayacağimiza para kazanaydık eyyyyy Artvinli.....

Artvinde kaç fabrika var sorsam....

4.  Alıntı Originally Posted by Aero123 Yazıyı Oku
    Keşke o akıllı devlet fabrikalar açtıraydı, hepimiz harcayacağimiza para kazanaydık eyyyyy Artvinli.....

Devletin ticarette ne işi var, onu özel sektör yapacak

5.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    aynen gardaş fırın yoktu reis olmasa sayesinde fırın aldık
    Fırını evi aldıktan sonra davlumbaz fırını atıp akıllı olanını almışsındır

6.  Alıntı Originally Posted by Aero123 Yazıyı Oku
    Keşke o akıllı devlet fabrikalar açtıraydı, hepimiz harcayacağimiza para kazanaydık eyyyyy Artvinli.....

Evet iş aş yaratacak katma değer yaratan fabrikalara harcanmalıydı o borç. Ancak öyle bir durumda dahi bu borcun döviz borcu olduğunu ve eğer 16 yıldır süregelen cari açık problemimizi düzeltmez isek ileriki zamanlarda bizi ciddi anlamda köşeye sıkıştıracağını unutmamalıyız. Bugün faizleri arttıran unsurların başında borçluluk seviyemiz *ve* cari açığımız gelmektedir.

Cari açık cari fazlaya dönerse borçluluk seviyesi *problem değil* ama her ikisi de aynı anda olursa o yapılan yatırımlar çok verimli alanlara yönlendirilmelidir. İnşaat bu alanlardan değildir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Devletin tabanı ibadet ortası ticaret zaten...köprüleri, yolları, hastaneleri kendi mi yapıyor hayrına mı bedava mı....
    O kübayı sen çok ararsın...hakket komedisin...sirf boş laf

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    % 85 Doğal akışında gider, gerisinide türkiye öderse yeter de artar bile ki öyle olmaz, yapanlarda yaptıranlarda fizibilite çalışmasını yapmışlardır. Ben size garanti veriyorum desem gelirmisin yok , önce olabilirliğine bakarsınız, potansiyel varmı görürsünüz
    Sayın Kitapci0

Afyon Kütahya bölgesel havalimanı konusunda ne düşünüyorsunuz ?
    Acaba şu an işletenler olabilirliğine baktı mı ?
    Baktıysa, zarar etmesi gerekirken, nasıl kar edebiliyorlar (işletenler nasıl kar ediyor demek istedim)

Sayfa 270/1023 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •