Sayfa 5/71 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon
Arama sonucu : 567 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Dolar Kuru İner de Çıkar da...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Amacım ukalalık değil ancak bu sayımında hata var Jackie nin. Yani bence çok da güvenmemekte fayda var...
     Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Doğrusunu yazın da faydalanalım...
    Elliot T/A'in en uç noktalarındaki bir analiz türü olup, herkesin yapabileceği bir analiz değildir ve piyasalarda pek itibar görmez... Çünkü dalga sayımları kişilere göre farklılık arzeder.. Fibonacci analizini çok çok iyi bilmeden dalga sayımı yapıp, dalga etiketleyenler, dalgaların arasında boğulur gider...

Bunu da Jackie'nin hatalarından görebiliyoruz...

Bu arada T/A'in en uç noktasındaki analiz de Zaman Analizi'dir.. Bunu da yapabilen kişi sayısı bir elin parmaklarından azdır... Bunu yapabilen bir kişi tanımıştım.. Bir yada iki ay öncesinden grafik üzerinde iki tarih verdi.. İkisinde de borsa endeksi çökmüştü.. Bu tarihlerden birisi 2003 Kasım'ının ortalarındaki bombalı saldırılardı.. Sinagog ve konsolosluk saldırıları.. Yanlış hatırlamıyorsam da, 14 - 20 kasım 2013 gibiydi..

İkinci tarihi hatırlayamadım şimdi ama (belki HSBC'ye bombalı saldırı olabilir ) onda da yine böyle bir terör saldırısı olmuştu da, o arkadaşa çok takılmıştık, sen mi yaptın bunları diye..

Fikrimi yazdım, tecrübemi, görüşümü yazdım... Kızmak yok...

2. Yatırım tavsiyesi adedilebileceği için, at izi it izine karışmış olan bu ortamda umuma açık alanlarda analiz paylaşmıyorum, kusura bakmayın...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Yatırım tavsiyesi adedilebileceği için, at izi it izine karışmış olan bu ortamda umuma açık alanlarda analiz paylaşmıyorum, kusura bakmayın...

Teşekkürler...

Eldeki kuş daldaki kuş olgusu temelinde biz de elimizdekilerle yetinmek durumundayız...

Kaldı ki SPK nın yasak ve yaptırımları Sn Dow Jones'un daha önce ifade ettiği gibi Sermaye piyasalarında...

Para piyasalarında değil...

4. TA imiş elliot muş falan hepsi boş palavra şeylerdir..Hepsi geçmişi gösterir geleceği göstermez..
    Hislerinize güvenmek , algılarınız ile oynatmamak , duygulardan mümkün olduğunca arınmak ve çeşitli finansal entrümanlar arasında mukayese yapabilmek yön tayini konusunda daha güvenilirdir..

Bunları yaptıktan sonra zarar yazmanız o anki kararınız yanlış olduğunu göstermez..

Bazen piyasa tamamen saçmalayabilir....

Trader olmak öyle 3 5 çizgi ile mümkün olsa idi..

Treader lık önce kendine karşıdır..sonra piyasaya..

Ve en önemlisi kademeli alım ve satımdır..güm diye al küt diye sat..mutlaka ama mutlaka bi noktada külli zarar yazdırır..

Misal sabahtan beri piyasa satıcılı değil..

2 kuruş zıpladı dolar..

Bu gece böyle veya daha yukarıdan kaparsa önümüzdeki hafta dolar yine canlı olabilir..

Gün boyu barları izledim..Savunmada sağlamlar..30 40 pip satış gelse bile sabırla dönüp aldılar..

Gün sonu kapanış önemli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TA imiş elliot muş falan hepsi boş palavra şeylerdir..Hepsi geçmişi gösterir geleceği göstermez..
    Hislerinize güvenmek , algılarınız ile oynatmamak , duygulardan mümkün olduğunca arınmak ve çeşitli finansal entrümanlar arasında mukayese yapabilmek yön tayini konusunda daha güvenilirdir..
    T/a geçmişe bakarak gelecek hakkında öngörüler üretme sanatıdır...

Yani sanattır... Herkes onun için yapamıyor...

T/a'e de üç beş çizgi diye bakmamak lazım.. T/a'in de yüzlerce, binlerce indikatörü var...

Mesela, ben Hissenet endeksini bile takip ediyorum... Bu da bir gösterge benim için...

Topiklerin yoğunluğu bile bir gösterge oluyor zaman zaman...

Önemli olan göstergeleri doğru yorumlamak...

İşte bütün mesele bu...

6. Emperyalistler çok akıllı hemen öldürmüyorlar, arasıra EM lere biraz uyuşturucu verip. sonra işlerine yeniden devam ediyorlar.yinede sonuç değişmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    T/a geçmişe bakarak gelecek hakkında öngörüler üretme sanatıdır...

Yani sanattır... Herkes onun için yapamıyor...

T/a'e de üç beş çizgi diye bakmamak lazım.. T/a'in de yüzlerce, binlerce indikatörü var...

Mesela, ben Hissenet endeksini bile takip ediyorum... Bu da bir gösterge benim için...

Topiklerin yoğunluğu bile bir gösterge oluyor zaman zaman...

Önemli olan göstergeleri doğru yorumlamak...

İşte bütün mesele bu...
    Dostum sana şöyle diyim..

Tahta yapan kişileri tanıdım...Öyle ucuz tahtalarda değil ha.

Hiç birisi TA bakmıyordu..
    Hatta bunlara TA dediğimde benim 20 sene önceki halim diye birbirlerine takılırlardı benim için..

Haa usd/try piyasası farklıdır dersin daha derindir dersin TA çalışır dersin...

Ama bence öyle değil..

Göz ucu ile TA bakacan tabi ama kademeli alım satım olmadıktan sonra yine işe yaramaz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Tahta yapan kişileri tanıdım...
    Bunu daha önce söyleseydin ya...Cevap yazmazdım...

Sayfa 5/71 İlkİlk ... 345671555 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •