Sayfa 412/948 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacı Yazıyı Oku
    Kitap anel.elektrikte biraktin bizi buraya geldin orayada bakmiyon hic hani 2'yil elektrikte durcaktin

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dostum borsada daha güzel dilber görülünce ister istemez gönüller kayıveriyor...

silverline , uzun boylu, sarı saçlı, mavi gözlü çok harika bir güzel..kim onun cazibesine karşı koyabilir ki ???
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by garip_borsacı Yazıyı Oku
    Kitap anel.elektrikte biraktin bizi buraya geldin orayada bakmiyon hic hani 2'yil elektrikte durcaktin

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İKİ DİLBER ARASINDA BOCALAYIP TERCİHİMİZİ FAZLA DİLE DÜŞMEMİŞ OLANDAN YANA YAPTIK DEMİŞTİM

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
     Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    dostum borsada daha güzel dilber görülünce ister istemez gönüller kayıveriyor...

silverline , uzun boylu, sarı saçlı, mavi gözlü çok harika bir güzel..kim onun cazibesine karşı koyabilir ki ???
    Sn keko, bizimki yeşil gözlü, hatırlayın: http://silv/yeşilgöz/sarı saç/güzel//
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Sn keko, bizimki yeşil gözlü, hatırlayın: http://silv/yeşilgöz/sarı saç/
    abo yanlış tarif ettik..şimdi millet başka birine aşık olmasın sakın....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. https://i.hizliresim.com/nOLRL1.jpg

saatlıkte macd fena kestı yukarı bugun

6.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    sayın antispek, hisse hakkında herkes fikrini açıklasın,hatta bizim bilmediğimiz görmediğimiz artıyı ve eksiyi burada yazssın da hepimiz okuyalım ve bilgilenelim. burada kimse kimseyi zengin etmek yada cebindeki parayı almak için bulunmuyor. burayı okuyup da hiç hesap kitap yapmadan başak da bir araştırma yapmadan balıklama dalan kişilerin kazancı da kayıbı da kendilerinedir. kimseyi suçlamasınlar. biz de burada kendi bildiklerimize ilave olarak başka bilgi kırıntıları arıyoruz. borsaya yatırım gelecegi satın almaktır. bu satın almayı da bilinen veriler üzerinden hesap yaparak bir sonuç elde edip, bu sonuca da bakarak hisseyi alıp almamaya herkes kendi karar verecek. benim basit hesabım;
    2018 400milyon,2019 600 milyon, 2020 800milyon ciro yapıp, nihai olarak %8 net kar marjı ile, hissenin 2020 yılında 64 milyon net kar ve 24 tl hisse degerine ulaşmasıdır. şimdi bütün mesele, bu hisse bu hedefini gerçekleştirebilir mi? forumlarda ya da başka mecralarda dolaşmamın sebebi bu sonucu dogrulayabilecek bigi arayışıdır. tabi ki kesin bilgi her üç ayda bir açıklanan bilançolar ile gelecektir.bilançolarda gelecek bilgilere baglı olarak pozisyonumu da güncelleyecegim. herkes de kendi alacagı pozisyondan kendi sorumludur, kimseyi sorumlu gösteremez, özellikle burada bilgi paylaşımında bulunanları
    sermaye tutarının 35 MİLYON TL'de ;yani aynı kalacagını farzederek 2020 yılında yıllık 800 milyon TL ciro ile 35.000.000*24 = 840.000.000 TL piyasa değerine ulaşacağını düşündüğünüzü yazmışsınız. Yaptığınız hesaba göre şu anda yılda ortalama 250.000.000 TL ciro yapan Sılverın 250.000.000/ 35.000.000 = 7 TL olması gerekır kı hısse su anda 7 TL degıl.

Dolayısıyla satıs her zaman dogru fıkrı vermez. perakendecıler var bılgısayar perakendecılerı yıllık cırolarının kat be kat altında pıyasa degerıne sahıpler. Teknosa arena ındes bılgısayar armada bılgısayar ve dıgerlerı .

sırket degerlemesınde onemlı olan FAVOK , yatırım amaclı gayrımenkuller , sırketın degerlenmemıs ıstırak ve baglı ortaklıklarından gelecek yıllardakı temettulerı , agırlıklı ortalama sermaye malıyetı , nakıt ve nakıt benzerlerı , uzun ve kısa vadelı kredılerı onemlıdır onemlıdır. Sırket degerlemesınde sabıt kıymetler kullanılmaz. neden cunku zaten sabıt kıymetten elde edersınız ılgılı FAVOK'u. WACC derler, weighted average cost of capital dir ingilizcesi. Kerevıtas'ın Besler'i satın almasındakı danısman kurulusların yaptıkları degerleme raporlarının ozet sayfasında ve daha oncekı nıce bırlesmelerden gorebılırsınız.

7. E egeen de yıllar önce 5 tl civarında dolaşıyordu dimi

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    E egeen de yıllar önce 5 tl civarında dolaşıyordu dimi
    aynen öyleydi dostum...hisseleri sayarken egeeni saymamıştım...

Sayfa 412/948 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •