Sayfa 569/948 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by inhibitor Yazıyı Oku
    yıl sonu gecıcı vergı beyannamesınde " sılver ankastrenın ve gumus mak-ın 01.01.2017 ile 01.07.2017 arasındakı satıslar yok, neden yok , şundan dolayı cunku sırketler temmuzda bırlestı.

verılen gecıcı vergı beyannamesınde sılverlıne endustrının ılk 12 aylık satısı + ankastrenın son 6 aylık satısı + gumus mak ın son 6 aylık satısı var

gumus mak ve sılverlıne ankastre ılk 6 aylık satıslarını gosteren beyannameyı verecekler kendılerı.

sırketler bırlestı ancak ılk 6 ay ankastre ve gumus mak farklı bır tuzel kısılık altında satıs yaptıklarından dolayı kendı beyannamelerını munferıt olarak vermek zorundalar ve bırlesmıs sırket , ılk 6 ay farklı tuzel kısılıkler altında yapılan satısları kendı satıslarıymıs gıbı gosteremez.

dolayısıyla bu gonderılen rakamlarda kafada soru ısaretıne yol acacak herhangı bır sorun bulunmamalı.

Çok kaba bir hesap ile

Konsolidasyon eliminasyonları; ihmal edilerek 2017 yılı cirosu şu şekilde şirketin yayınlamıs oldugu verılerden çok kabaca tahmın edılebılır.

202.000.000 TL = Silverline Endustri 2017 satısları + Silverline Ankastre temmuz aralık satısları + gumus mak temmuz aralık satısları

34.000.000 TL = Sılverlıne endustrı Konsolıde ılk 6 aylık satısları - Sılverlıne endustrı ılk 6 ay gecıcı beyannamedekı satıslar ( 110.535.002 - 76.796.885 )

*Sılverlıne endustrının 12 aylık gecıcı beyannamesınde ocak-temmuz 2017 sılverlıne mutfak ın satısları yok cunku

202.000.000 + 34.000.000 = 236.000.000 TL

konsolıde cıro gelmesı beklenebılır

dedıgım gıbı gumus mak gıbı kucuk sırket ve kar marjı & stok elımınasyonları dahıl edılmemıstır....
    OK, beyannamelerin tarihi ve birleşme öncesinde birleşmeye dahil edilen şirketlerin satışlarını içermemesiyle ilgili bir sorunum yok. Zaten ilk postumda belirtmiştim ben bunu. gümüş-mak'ın sizin paylaştığını bilgiye göre ciddi bir satışı olmadığına göre aradaki fark silver ankastre satışlarıyla alakalı olmalı. bu şirketin satışlarıyla ilgili bir bilgi var mı sorusuna benim cevabım yok ama. birleşme evraklarını detaylı şekilde incelemedim.

236mtl konsolide ciro beklentisinde hiçbir türlü sıkıntı yok ayrıca. 13,5-14mtl civarı bir net kar beklentim var fx zararını da dikkate aldığımda.

2. Görünn köy kılavuz istemiyorki , ortada iki tane firma var( çoğunluk hissesine sahip aynı kişi , üreten halka açık diğeri,pazarlayan değil) üreten malını pazarlama şirketine veriyor , oda satıyor pazarlama şirketi de elbette kar edecek , derin finansal analist olmaya gerek yok , azıcık ticaretle iligili kişi bunu zaten görür de bilirde...

finansçı değilim

3.  Alıntı Originally Posted by KUZEYs Yazıyı Oku
    Benim şahsi fikrim ; Uygulamanın normalde yanlış olmadığı ancak suistimale açık bir konu olduğu için olmaması gerektiğidir.

Nitekim satış başka bir konudur, üretim başka konudur. Maliyetlerin ayrıştırılması için yapılan oluşumun yanlış bir tarafı yoktur. Ama arkadaşlarında belirttiği gibi kar aktarımı vb. Şeyler söz konusuyla yanlıştır.

En nihayetinde olmaması gereken bir uygulamadır.

Burada esas olan gerçekten bir kar aktarımı söz konusumudur ve buna vergi makamları göz yummaktamıdır ? İşin bu kısmı çok önemli.

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    haklısınız düşüncede prensip olarak sıkıntı yok, şirket ben satış ve pazarlama faaliyetlerimi farklı bir sinerjiyle farklı bir şirket üzerinden gerçekleştireceğim diyebilir. ama bu şirketin silvr'ın halka açık bir şirket olduğunu dikkate alırsak silvr'a konsolide edilebilecek bir şirket olması (silvr'ın iştiraki olması) gerekir. burada kesinlikle çok çok çarpık bir durum var.

4.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    Görünn köy kılavuz istemiyorki , ortada iki tane firma var( çoğunluk hissesine sahip aynı kişi , üreten halka açık diğeri,pazarlayan değil) üreten malını pazarlama şirketine veriyor , oda satıyor pazarlama şirketi de elbette kar edecek , derin finansal analist olmaya gerek yok , azıcık ticaretle iligili kişi bunu zaten görür de bilirde...

finansçı değilim
    ok zaten farklı bir şey söyleyen veya bu konuda derin analizler yapan kimse yok. durumun çarpıklığından bahsediyoruz sadece.

5.  Alıntı Originally Posted by TheOne Yazıyı Oku
    ok zaten farklı bir şey söyleyen veya bu konuda derin analizler yapan kimse yok. durumun çarpıklığından bahsediyoruz sadece.
    E onu bizde söylüyoruz ve çözümün birleşme olacağını ısrarla öneriyoruz....

6. kapta yeni haber geçildi.
    Denetimden sorumlu komitenin görüşü alınarak, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca belirlenen esaslara uygun olarak, şirketimizin 2018 yılı hesap dönemindeki finansal raporların denetlenmesi ile bu kanunlardaki ilgili düzenlemeler kapsamındaki diğer faaliyetleri yürütmek üzere AC İSTANBUL ULUSLARARASI BAĞIMSIZ DENETİM VE SMMM A.Ş. nin seçilmesine ve bu seçimin Genel Kurul'un onayına sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

7.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    E onu bizde söylüyoruz ve çözümün birleşme olacağını ısrarla öneriyoruz....
    cimer'e ben de yazacağım konuyla ilgili bu akşam.

8.  Alıntı Originally Posted by TheOne Yazıyı Oku
    cimer'e ben de yazacağım konuyla ilgili bu akşam.
    Sn. TheONE Bu tür işlemler için yasal engel varmı , olsa zaten yapamazlar , sadece önerilebilir ciddiyet ve kurumsallaşma adına

Sayfa 569/948 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •