Sayfa 726/948 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 5,801 - 5,808 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Üstad gün boyu ne zaman yazacaksınız diye bekledim.
    siz özelinize bakmazmısınız ortak

2. Hakkınızı helal edin.

3.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Hakkınızı helal edin.
    haklık bir durum yok , gene de helal olsun diyeyim...

4. Trend çizgisini kırdırmıyor bilerek yada alıcı çekmeye çalışıyor.Benden bu kadar pes verdim gitti.

Şunu anladım ki şirketinin değeri bu patronu ilgilendirmiyor bu yüzden bende güven havası oluşturmadı.
    Ötv teşviği desteği ile yaptığı karı yakalayamazsa bu yıl salabilirler gibi geliyor emin değilim.

Geçmiş yıllardaki karlarına baktım tutarlı değil 8 m. açıkladığı yıl var ertesi yıl 1.m açıkladığı da olmuş vermişler aşağı.
    Neticenin özü bol kazançlar benden pes.

5.  Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Trend çizgisini kırdırmıyor bilerek yada alıcı çekmeye çalışıyor.Benden bu kadar pes verdim gitti.

Şunu anladım ki şirketinin değeri bu patronu ilgilendirmiyor bu yüzden bende güven havası oluşturmadı.
    Ötv teşviği desteği ile yaptığı karı yakalayamazsa bu yıl salabilirler gibi geliyor emin değilim.

Geçmiş yıllardaki karlarına baktım tutarlı değil 8 m. açıkladığı yıl var ertesi yıl 1.m açıkladığı da olmuş vermişler aşağı.
    Neticenin özü bol kazançlar benden pes.
    yolunuz bahtınız açık olsun ortak , karlı olmasa bile pd. çok düşük , bense ne yapacağımı bilemiyorum , daha ucuzunu da göremiyorum....

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci0 Yazıyı Oku
    yolunuz bahtınız açık olsun ortak , karlı olmasa bile pd. çok düşük , bense ne yapacağımı bilemiyorum , daha ucuzunu da göremiyorum....
    Teşekkür ederim umarım nasibiniz bol olur.

7.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    SİLVER CAN- ANALİZ

Niçin Silver Can:

1-Ödenmiş sermaye: 35.709 Dönem karı: 10.929 (2017 3.çeyrek) olması, piyasa işlem fiyatıyla kıyaslandığında müthiş bir F/K oranı ortaya çıkıyor. (bkz-F/K: 5.51) Dönem karını esas faaliyet karından alıyor. Yani 1 defaya mahsus bir kar durumu yok.

2-Finansal borçlar: Kısa vade finansal borç: 6.030, Uzun vade finansal borç: 7.569, toplamda ve koparmada 13.599 finansal borç. Sektör ortalamasına göre borçsuz diyecek kadar çok az borcu var.

3-Kapasite kullanım oranı % 43, bunun anlamı: yakın gelecekte büyük bir yatırıma girmesini gerektirmeyecek bir oran. Artık dönem karlılığında meyvesini toplama zamanı gelmiş.

4-Yabancı oranı her geçen gün artmakta. (bkz-en son 12.01)

5-Yıl sonunda şirketin Kap'a gönderdiği haberde pazarlamaya son çeyrek fatura edilen marka kullanım bedeli: 2.575+kdv.(rekor) Bunun anlamı son çeyrekte de işler yine iyi gitmiş.

6-Şirketin basına verdiği demeçte (2017/Eylül) gelecek hedeflerinin 5 yılda 1 Milyar ciro olduğunu açıklaması.

7-Hissenin halen primsiz oluşu ve piyasa da popüler olan düşük değerli gayrimenkulü olan ve değerleme ihtimali olan şirketlere benzemesi.
    SN. izci'nin ilk değerlendirmeini buraya aldım , yakınımızda bulunsun.... YTD

Sayfa 726/948 İlkİlk ... 226626676716724725726727728736776826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •