Sayfa 1200/1252 İlkİlk ... 2007001100115011901198119912001201120212101250 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 9,593 - 9,600 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    3.000.000 tl
    Bu limitte transferi doğrudan internet şubesinden yapabiliyor muyuz? Yoksa tlf ile aramak mi gerekiyor merkezi

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Misal 200 000 tl için ...20.25 devam etmeniz durumunda 17 eylül e kadar 24-20.25 farkı 300 tl zararınız olur...15 günde ....eğer 18 eylülde 1 aylık 26 dan bağlarsanız ....24 ile 26 oran arasındaki 2 puanlık fark size 330 tl getirir...yani 18 eylülde ben 26 dan daha yüksek bağlarım derseniz ...bekleyin ...bu arada 24 ten fazla alacağınız her 1 puan 200.000 tl de 150 tl artıyor yaklaşık ...
    Seçimden sonra (MB nın inatla ya çok düşük faiz vermesi, ya pas geçmesi, bakan olarak damadını ataması, papaz olayı gibi ABD ile uzlaşmayıp ekonomik savaşa maruz kalınması) gibi her aşamada Hükümet elinde TL tutanları hayal kırıklığna uğratmışsa bu trendi değiştirmek üzerine yatırımı yönlendirmek ne kadar gerçekçi?

Ki gelecek yıl erken seçim ağır basıp zaten damat bizi 2019 dan sonra görün diye mesajlar veriyorsa...

Siz yabancı yatırımcı olsaydınız iki günde yüzde 10-15 değer kaybeden bir paraya aylık yüzde 24 veya 26 ile mevduat yapar mıydınız?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    24 oran almışsınız ...aylık ..23.68 oranli 90 günlük bonoyu bu kadar takmayın ..ha deseydi %30 faizli yoralım makintoşu )
    biraz ''balık tutmayı'' öğrenmek ti amacım..neyse...

1-2 ay içinde eğer faizler tepe yapacaksa ,sonrasında uzun vadeli tahvil yada bono almak daha mantıklı olmaz mı? inşallah o zaman deneyimli arkadaşlar bilgilerini burada paylaşır.

4. Sanayiciden Demek ki kur artışları kalıcı.... yorumu.
    https://tr.sputniknews.com/ekonomi/2...rdan-endiseli/

5. TL-YP mevduat faizleri ve reel-nominal faiz hakkında:

https://twitter.com/vongubidik/statu...95768260849664

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Seçimden sonra (MB nın inatla ya çok düşük faiz vermesi, ya pas geçmesi, bakan olarak damadını ataması, papaz olayı gibi ABD ile uzlaşmayıp ekonomik savaşa maruz kalınması) gibi her aşamada Hükümet elinde TL tutanları hayal kırıklığna uğratmışsa bu trendi değiştirmek üzerine yatırımı yönlendirmek ne kadar gerçekçi?

Ki gelecek yıl erken seçim ağır basıp zaten damat bizi 2019 dan sonra görün diye mesajlar veriyorsa...

Siz yabancı yatırımcı olsaydınız iki günde yüzde 10-15 değer kaybeden bir paraya aylık yüzde 24 veya 26 ile mevduat yapar mıydınız?
    Yatırımı yonlendirmedim sn virtue ..somut hesap yaptım ..kimisi %30 olur bağlamaz .kimi .24 e bağlar ..herkesin kendi yatırım tercihi ..2019 erken seçim derken onu anlamadım yalnız ..2019 marta normal yerel secimler var diye biliyorum ...

Alıntı Originally Posted by drheart Yazıyı Oku
    Bu limitte transferi doğrudan internet şubesinden yapabiliyor muyuz? Yoksa tlf ile aramak mi gerekiyor merkezi
    Eft limitini hic degistirmediyseniz hic hir yeri aramaniza gerek yok.

8.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Yatırımı yonlendirmedim sn virtue ..somut hesap yaptım ..kimisi %30 olur bağlamaz .kimi .24 e bağlar ..herkesin kendi yatırım tercihi ..2019 erken seçim derken onu anlamadım yalnız ..2019 marta normal yerel secimler var diye biliyorum ...
    "Yönlendirmek" kelimesini siizn yaptığınız anlamda kullanmadım. Elinde TL olan kişilerin paralarını ne yapmaları gerektiği anlamında kullanmıştım. Seçim için Erken kelimesini yanlış kullanmışım.

Bugün Damatın iddialı söylemleri ve MB nın faiz artıracağına yönelik kendi iması 13 eylülde cılız bir artışla sonuçlanırsa dolara talep tekrar eder mi?

Ekonomistler min. 300 olmak üzere 600 puana değin artış beklentisi dillendirmeye başlaması akla bir takım sorular geliyor.

MB faizi 500 puan artırsa bunun mevduata yansıması ne kadar olması beklenir?

Geçen 500 puan artırdığında mevduat ne kadar artmıştı bilen var mıdır?

Benim gibi günlük likit gidip 13 eylülü bekleyenlerin kararı için önemli olacaktır.

Yatırımları TL ye çekebilmek için önlemler ne olabilir diye bir düşündüm.

Mesela Brunson bırakılıp aynı günlerde 600 puan artış olursa dolar bir süre sakinleşir mi?

Ancak benim önerim 3 ü birarada:

1-Brunson bırakılır.
    2-min. 600 puan artış .
    3-Uzun vadeli ancak Devlet güvenceli Süper bono ihracı. (faiz bir kereliğine yüzde 50-60)

Bunlar yapılırsa dolar 5 in altına rahat gelir.

Bunlar olmazsa belki yeni yılda şu an süper faiz olan 50-60 zaten olağanlaşabilir.

Ki MB piyasa faizi yüzde 13 iken hala yüzde 8 faizde direndiği günleri hatırlıyoruz. O vakit, biir MB yüzde 20 nin üzerine çıkaracak dese deli diye Bakırköye gönderirlerdi.

Sayfa 1200/1252 İlkİlk ... 2007001100115011901198119912001201120212101250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •