Sayfa 16/1252 İlkİlk ... 6141516171826661165161016 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Teminat almadan ticari kredi verir mi banka bugün mt 200000 tl için iki tane tapu ipotek edince verebildiğini söyledi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Dolardan son voleyi vurarak, TL. ye dönülecek. Sonra ne olacak ? TL. ile yaşanacak. Bugün keşfettiğim bir iş modelini yazayım.
    Kalabalık bir aptm veya sitenin kapıcısına 3-5 ışıldanır. Kapıcı her ay, bir bloğun çatı antenini bozar. İtina ile arıza büyütülür , oturanlar yöneticiye homurdanmaya başlar ve yöneticinin gözü parayı görmez. 25 liralık adaptörü 100 tl. yazar, 40 liralık servis ücretini de 60 lira yazarız. Sonraki ay bir başka blok veya apartman itina ile soyulur. Arada diğer işler de çerez.
    Yine su tesisatçılığı doktor kadar para getiriyor. Bizzat test edilmiştir. Üstelik insanlar çağırdığında en az 3 saat sonrasına randevu vererek gidilirse kazanç katlıyor. Bu işler acil ve paraya bakılmıyor. Yeğenim aylık 5000 tl. kazanıyor. Daha 5 aylık tesisatçı ama zengin muhitte.

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Teminat almadan ticari kredi verir mi banka bugün mt 200000 tl için iki tane tapu ipotek edince verebildiğini söyledi

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ticari kredi 25 in üzerinde çıktı bu arada

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bro bu dolar ne olacak 6 -7 liradan alacağız ikimizde sanırım

bazı arkadaşlar siyasi açıklamalarla gerçekleri biraz fazla mix yapıyor diye düşünüyorum ! ekonominin patronu dün enflasyonu tek haneye düşürmek ana hedef dedi ! benim baz aldığım açıklama bu ! ne zaman en yetkili kişi enflasyon hedefi artık koymayacağız enflasyonu düşürmek gibi bir önceliğimiz yok der o zaman zaten bahri de dolara geçer !!

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Banka bilançolarının 2008 ile şu anı kıyaslamak yanlış olur ...O zaman ne doğuş , ne ülker ne de bilem kim borcu ödeyemiyoruz -yapılandırın , ya da Arapların yaptığı gibi borcu ödemiyorum alın malınızı geri dememişti....

Yani bilançolar da ciddi makyaj var , banka batma işi birazda siyasidir...Özsermaye yetmez ise bedelli yapar kasaya para koyarsın... Mesela Pamukbank YKB birleşmesini onaylamamışlar ve adamın YKB sininde satılmasına ,Tcell inde hissedar yapısının değişmesine neden olmuştu....YKB de 1 tl ye kadar düşmüştü....
    Doğuş holding, garan ın ispanyollara satışından 8 milyar dolar almıştı galiba. Yani cash parası vardır. Ödeyebilir. Ama yapmak istediği borcu öteleyip, bankalara yıkmak. Tabi diğer bankalar yerse...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. https://ahvalnews.com/tr/bankalar/il...anka-sikintida

bu makalede garanti en sıkıntılı büyük bankaydı bugünde en çok satışı o yedi. heralde doğruluk payı varmış.

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bro bu dolar ne olacak 6 -7 liradan alacağız ikimizde sanırım

Hiç sıkıntı değil. 3ncü havalimanı videosunu izliyorum. Kendimi bir anda merkel gibi görüyorum:-)

3ncü köprüyü yapan IC içtaş firması da 2.3 milyar dolarlık yapılandırma istemiş. Geçiyorum köprüden, Trump a yukardan bakıyor gibi hissediyorum :-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Moody's seçimler öncesi banka kredi notlarını düşürmüş ve aynı gün tekrar düürmek üzere izlemeye aldığını açıklamıştı. Son iki gündür bankacılık sektöründe giderek hızlanan ve genele yayılan satışların arkasında bankaların kredi notlarının muhtemelen tekrar düşürülmesini önceden haber alanların işlemleri olabilir.

Sayfa 16/1252 İlkİlk ... 6141516171826661165161016 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •