Sayfa 252/1252 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    sabah bana 19.25 diyen fiba şimdi bir tanıdığa 19.50 demiş...tl faizler yükseliyor olabilirmi?
    https://www.youtube.com/watch?v=lrqR9PazC1s

2.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku

Hemen hemen her allahın günü büyük bankalardan böyle haberler geliyor..
    10 Milyar tl

az buz rakamlar da değil..

Dikkatimi çekti paylaşayım dedim..
    bende onu diyorum gecende dediydim madem kredi veremiyorlar neden bu kadar borclanıyorlar ne yapacaklar bu paraları syn blue nun dedigi gibi ya faizler dusukken borlanmak istiyorlar ..ya herkesin bekledigi gibi bir kredi daralması yok ve hala kredi vermeye devam ediyorlar ( mevduat stogu yetersiz oldugu icin ) ...yani baska ne yapacaklarki bu paraları ...birde tahsisli veya nitelikli yatırımcıya satıs ...yani bunu alacak olan godomanlar aptal degildir haralde diye dusunuyorum bankalarda risk olsa bu kadar buyuk meblagları vermezler bor olarak......bilancolarda sermaye yeterlilik rasyolarına bakmak lazım 12 altına dusen varsa onlara mesafeli olurum ( en azından ana ortagın sermaye koyup rasyoyu yukseltecek parası yoksa )

3.  Alıntı Originally Posted by streneee Yazıyı Oku

AKTİF BANK ORANI PAYLAŞMIŞ ARKADAŞ ORAN ÇOK İYİMİŞ
    nedir hocam bulamadım oranı

tşk

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku

Hemen hemen her allahın günü büyük bankalardan böyle haberler geliyor..
    10 Milyar tl

az buz rakamlar da değil..

Dikkatimi çekti paylaşayım dedim..
    Faizi kaç onuda yazın bari .

5.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku

tşk
    NKolay'ı diyor: 19,59

6.  Alıntı Originally Posted by pythagoras Yazıyı Oku

tşk

19.58 paylaşmış günlükte aktif bank

7.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    bende onu diyorum gecende dediydim madem kredi veremiyorlar neden bu kadar borclanıyorlar ne yapacaklar bu paraları syn blue nun dedigi gibi ya faizler dusukken borlanmak istiyorlar ..ya herkesin bekledigi gibi bir kredi daralması yok ve hala kredi vermeye devam ediyorlar ( mevduat stogu yetersiz oldugu icin ) ...yani baska ne yapacaklarki bu paraları ...birde tahsisli veya nitelikli yatırımcıya satıs ...yani bunu alacak olan godomanlar aptal degildir haralde diye dusunuyorum bankalarda risk olsa bu kadar buyuk meblagları vermezler bor olarak......bilancolarda sermaye yeterlilik rasyolarına bakmak lazım 12 altına dusen varsa onlara mesafeli olurum ( en azından ana ortagın sermaye koyup rasyoyu yukseltecek parası yoksa )

bu bankaların daha önceden almış oldukları tahviller şu an zarar yazıyor. Yurtdışı borçları dolar bazlı bundan dolayı paraya ihtiyaçları herzaman var.mevduat fazileri kısa vadelidir.fonlamalarda payları düşüktür.

8. mevduat faizlerinde artık yükseliş beklemeyin,kredi talebi azalırsa verdikleri oranlarda bile kırpma yapabilirler,resmen kur-faiz ikileminde faizden yana oldular,doları(turizm-ihracat-büyüme) açısından serbest bıraktılar ülkenin zamana yayılmış devalüasyon ihtiyacı var net olarak.

Sayfa 252/1252 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •