Sayfa 254/1252 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354754 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. İlk yerli ve milli roketimiz

tvc_1de05bd4b9504c390629ef83285e625e.jpg
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    -Yabancılar zaten tüyüyorlar. Ucuzdan dolar alıp tüymeleri daha da hızlanmasın.

-Betoncular en başta olmak üzere ,kobiler , şirketler artan faiz oranlarıyla iflas etmesinler.

-Bankacılık , artacak faizlerle karlılıkları daha da düşüp daha fazla özsermayeden yemesinler.

-Büyüme daha fazla baltalanmasın .

-İhracat kısmen artıp, ithalat az da olsa düşsün. Cari açık bir nebze de olsa bu sayede azalsın.

Yukarıda sayılan faktörler ,

-Döviz borcu olan firmaların kur farkı zararları artması

-Enflasyonun , en azından makyajlanmış tüik oranları ile kağıt üzerinde de olsa göreceli bir miktar artması

faktörlerinden daha ağır bastığı inancıyla böyle bir karar vermiştir sayın başkan.

(merkez bankası bağımsız olarak bu kararı almış ! )
    oysa piyasa ile zıtlaşıldığında yukarıdaki olumlulukların hiçbiri gerçekleşemiyor. dolara bağlı enflasyon artıyor. betoncuların bütün girdileri artıyor, demir fiyatı nereye geldi? buna karşılık ev satış fiyatını arttıramıyor. bu şartlarda inşaat yapımı duracaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    İlk yerli ve milli roketimiz

Dolara güvenip yaya kalamadığımız bir günü daha yaşayıp tatmin olduk çok şükür

4.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    İlk yerli ve milli roketimiz

bayrağı dikecek mi diyosun

5.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    neden devalüasyon ihtiyacı olsun ki dostum? bence ülkenin ciddi bir faiz arttırımına ihtiyacı var...ben öyle görüyorum şu an...

merkez bankası faizleri arttırmasa da farketmiyor yakın zamanda piyasa arttıracak diye düşünüyorum...ne dersiniz? görüşüme katılır mısınız?
    merkez bankası artırmazsa sadece tahvil bono piyasasında faizler artar mevduatlara yansımaz,zamanla göreceğiz burada 20 üzerinde orandan kimse bağlayamaz(1-2 milyon üzeri durum farklı)
    devalüasyon konusuna gelirsek
    düşük dolar demek sadece faizle doları düşürmek demek yabancının,türkiyeden çıkmak isteyenlerin,dolarda alım fırsatı bekleyenler için ucuz dolar demek yani bugün 150 baz artış gelseydi kur 4.60 olsaydı belki bir süre bu aralıkta oyalanırdı ama borsadan çıkmak isteyenler için ya da şartların kötüleşeceğini düşenenler için çok ucuz kur demekti,şimdi çıkmak isteyen 4.90 dan çıkacak
    yine turizm gelirleri döviz sayesinde artıyor 2 sene önce 1000 euro harcayan adam bugün gelip 1000 euro harcayınca 6000 tl harcıyor çok ama çok ucuzuz artık
    büyüme için (makul düzeyde bile olsa) ihracat artışı hedefliyor hükümet o yüzden ithalat odaklı büyüme bile olsa ihracat artışından memnun ekranlarda ballandıra ballandıra anlattığı iki şeyden birisi bu
    dolar ucuzlarsa ithalat daha hızlı artabilir bu da cari açığı düşüremez,kısacası ülke için yüksek kur daha makul gibi ama tek sorun enflasyon ve yüksek reel sektör borcu,her halükarda işler çok zor,bağımsız olmayan mb tercihini bu yönde kullandı.
    ben faiz kararına%30 dövizli girdim bugün 4.86 biraz daha aldım,en az %50-50 yapmayı düşünüyorum artık mevduatta 18.50 ötesinde günlük göremedim aylık da asla bağlamam parayı döviz fırsatlarını kaçıramam.
    geçen yıl tedbir olsun diye öylesine 3.48 den aldığım dolar hayal etmeyeceğim parayı kazandırdı
    doların önü açıldı artık,olumlu değil aksine çok olumsuz haber beklentileri var o yüzden yeni hedef 5.20 orada realize olmayı düşünüyorum.

6. Tükeniş sendromu ve dolar ;

Tükeniş sendromu süregelen bir yükseliş trendinin sonuna geldiğini,
    trend değiştirip düşeceğinin belirtisidir.

en az 2 dalga en çok 3 dalga olarak gözlemlenir.

belirtileri nelerdir ?

yüksek volitilite ve gap li açılışlar anormali yükşelişler ( %5 ve üzeri yükşelişler.)

her dalga bir önceki dalganın üzerinde olmalı.

1.ci dalga 4.52 ile başlayan dalganın 4.92 kadar ani yükselişi değerlendirebiliriz.

henüz 2.ci dalda görülmemiştir.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7. yüksek kur düşük faiz kurgulanan ekonomi de

kuru şişirir.

balon oluşturur.

önümüzdeki günlerde köpürmüş döviz kur görmemize neden olur.

balon patladığında üstünde oturmamak makat açısından uygun olur.

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Tükeniş sendromu ve dolar ;

Tükeniş sendromu süregelen bir yükseliş trendinin sonuna geldiğini,
    trend değiştirip düşeceğinin belirtisidir.

en az 2 dalga en çok 3 dalga olarak gözlemlenir.

belirtileri nelerdir ?

yüksek volitilite ve gap li açılışlar anormali yükşelişler ( %5 ve üzeri yükşelişler.)

her dalga bir önceki dalganın üzerinde olmalı.

1.ci dalga 4.52 ile başlayan dalganın 4.92 kadar ani yükselişi değerlendirebiliriz.

henüz 2.ci dalda görülmemiştir.
    hocam bununla ilgili internette nerede bilgi var.?

Sayfa 254/1252 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •