Sayfa 30/1252 İlkİlk ... 20282930313240801305301030 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 233 - 240 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Kazanacaksın bahri önümüzdeki 1 yıl TL yılı doları sevmiyorsun biliyorum ama biraz altın işini öğren bence ufaktan ufaktan heleki uzun vade altın asla sasmaz ..16 yıl önce 9 TL den çeyrek alıp 170 kusurlerden satmisligim var hesaplasana nerede var böyle bir getiri
    haklısın arada çeyrek yarım alıp saklamak lazım 😄ancak altınla ilgili belki uçuk gelecek ama ilerde uzay madenciliği yapılmaya başlanırsa yüksek rezervler bulunduğunda altın sıradanlaşır mı

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    haklısın arada çeyrek yarım alıp saklamak lazım 😄ancak altınla ilgili belki uçuk gelecek ama ilerde uzay madenciliği yapılmaya başlanırsa yüksek rezervler bulunduğunda altın sıradanlaşır mı
    Yok olmaz öyle birşey su an baskilanan 2 emtiadan biri diğeri de gümüş ..dünyada büyük spekulator ve kurumlar bunu topluyor birşeylere hazırlık için
    .ileriki yıllarda anlayacaksın

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Altın için yorum yapmam ne kadar doğrudur bilmiyorum ama .

Global piyasadan dolar çekilirken Euro sırada iken .

Ve verilen faizler artacakken .

Nasıl olurda altın girecek acaba bu paralar .

Amerika’da tahviller 5 olduğu zaman ons unda 800-900 civarına düşmesini yüksek olasılık görüyorum .

Dolar Euro veya herhangi bir para birimi almak altından daha mantıklı geliyor bana

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Dolar yükselince altın da yükseliyor.. Euro dolar orta vadede dalgalı ama daha karlı kalabilir ama 2 sene gibi bir sürede altın çok farklı yerlere gidebilir(olumlu anlamda).. Ayrıca paranın alım gücünü koruyacak en sağlam ürün.. İç kriz dış kriz dinlemez kendini korur..

Yatırım tavsiyesi değildir...

4.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Yok olmaz öyle birşey su an baskilanan 2 emtiadan biri diğeri de gümüş ..dünyada büyük spekulator ve kurumlar bunu topluyor birşeylere hazırlık için
    .ileriki yıllarda anlayacaksın
    Aynen.. Hazırlık doları sıradan bir para birimi haline getirmek için.. Uluslararası ortak para birimine geçmenin hazırlığı bunlar..

5.  Alıntı Originally Posted by yeniozrumeli Yazıyı Oku
    sn bahri
    şuan reel piyasanın içindeyim.izlenimim şu ki özel bankaların çoğu kredi vermekte çok hevesli değil.fakat bu ilelebet böyle
    gitmez. geçen gün ykb nın bedelli sermaye artırımı ve dün yoncadan gelen bedelli istekleri gösteriyorki banka rasyolarında sıkıntı olduğu.dolayısı ile önümüzdeki günlerde birçok banka bedelliye gidecek.peki neden ?
    özkaynağını güçlendirip kredi musluğunu açmak için mi? yoksa
    bataklarım var sermayem boka gidiyor para lazım alacaklarımı alamıyorum.kredi vermeye sonra bakarız modumu?
    burayı kestiremiyorum.
    dolayısı ile bankalar şuan para lazım ve her halukarda faizi yukarda tutarlar diyorum.
    syg.
    şu an en yüksek mevduat faizini kamu bankaları veriyor hem burada yazılan oranlardan hemde kendi çevremden gördüklerime göre en az 2 puanlık fark oluştu özel banka oranları ile ! Özel bankalarda taşın altına eline soksun mesajı da verildiğine göre kamu özel arasında oluşan bu oran farkının kapanacağı bir sürece girmiş olabiliriz diye düşünüyorum !

6.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Aynen.. Hazırlık doları sıradan bir para birimi haline getirmek için.. Uluslararası ortak para birimine geçmenin hazırlığı bunlar..

Katiliyorum ainen öyle ..daha 2_3 sebep daha var toplamaları için ama konuşmak için erken..Ons cikarma maliyeti falan bunlar hikaye her ülkeye göre değişir bu altin cikaran ülkelere göre ham maliyet 850_1050 dolar arası buna taşıma işleme dahil değil onları da kattinmi zaten aşağı yukarı buralar...Fed in yıllardır bunca tantanasina rağmen 1080 dolar altına inmedi ons...2 yıldır Fed faiz artırıyor 1150 dolar altına inmedi bu yıl bakarsan 1200 dolar altına inmedi ...ons dibi olan 1080 dolara yeniden inse komple altına girer bidaha çıkmam

Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Katiliyorum ainen öyle ..daha 2_3 sebep daha var toplamaları için ama konuşmak için erken..Ons cikarma maliyeti falan bunlar hikaye her ülkeye göre değişir bu altin cikaran ülkelere göre ham maliyet 850_1050 dolar arası buna taşıma işleme dahil değil onları da kattinmi zaten aşağı yukarı buralar...Fed in yıllardır bunca tantanasina rağmen 1080 dolar altına inmedi ons...2 yıldır Fed faiz artırıyor 1150 dolar altına inmedi bu yıl bakarsan 1200 dolar altına inmedi ...ons dibi olan 1080 dolara yeniden inse komple altına girer bidaha çıkmam
    aynen bende komple girerim.
    önümüzdeki 5 yılda 1 e 5 hatta 1 e 10 düşünüyorum.
    tabiki bu şahsi düşüncem.
    (basılan paranın karşılığı altın koyma muhabbetine istinaden global düşünce)
    syg
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

Sayfa 30/1252 İlkİlk ... 20282930313240801305301030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •