Sayfa 887/1252 İlkİlk ... 387787837877885886887888889897937987 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,089 - 7,096 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    glp nin açılıp toplamda 300 bazlık faiz artışı olabileceğnden bahsetmiş 17.75 den 19.25 e ordan 20.75 e gerçekten ne olacağını kestiremiyorum
    Evet 13 Eylül'e kadar dayanabilmek için istisnai olarak GLP'yi tekrar kullanma ihtimali var ama bunu piyasaya sözlü olarak çok iyi anlatması gerekli. Acil toplantının olumsuz bir görüntüsü var tcmb'yi güçsüz ve plansız bir görünümde gösteriyor. Tcmb'nin güçsüz veya plansız olma hakkı var ama bunu algısal olarak göstermek istemeyebilir.
    O nedenle 13 Eylül'de faiz artışı yapacaksa sözlü olarak yönlendirmek koşuluyla 13 Eylül'e kadar GLP'yi kullanabilir. Ama eğer 13 Eylül'de faiz arttırmamak gibi bir niyeti varsa para politikasını sıkılaştırmak için GLP'yi işin içine karıştırması ciddi anlamda negatif fiyatlanabilir. Çünkü piyasaya verdiği para politikasındaki sadeleşme sözünü tutmamış olur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet 13 Eylül'e kadar dayanabilmek için istisnai olarak GLP'yi tekrar kullanma ihtimali var ama bunu piyasaya sözlü olarak çok iyi anlatması gerekli. Acil toplantının olumsuz bir görüntüsü var tcmb'yi güçsüz ve plansız bir görünümde gösteriyor. Tcmb'nin güçsüz veya plansız olma hakkı var ama bunu algısal olarak göstermek istemeyebilir.
    O nedenle 13 Eylül'de faiz artışı yapacaksa sözlü olarak yönlendirmek koşuluyla 13 Eylül'e kadar GLP'yi kullanabilir. Ama eğer 13 Eylül'de faiz arttırmamak gibi bir niyeti varsa para politikasını sıkılaştırmak için GLP'yi işin içine karıştırması ciddi anlamda negatif fiyatlanabilir. Çünkü piyasaya verdiği para politikasındaki sadeleşme sözünü tutmamış olur.
    ben glp falan anlamam, direkt cds'e bakarım. tl'nin faizini yükseltmezlerse cds yükseliyor. daha fazla tl faizi vermiyorlar ama dış borç dolar/euro faizini daha fazla veriyorlar. öyle veya böyle, faizden kaçış yok...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    ben glp falan anlamam, direkt cds'e bakarım. tl'nin faizini yükseltmezlerse cds yükseliyor. daha fazla tl faizi vermiyorlar ama dış borç dolar/euro faizini daha fazla veriyorlar. öyle veya böyle, faizden kaçış yok...
    Aynen dogru söze şapka çıkarılır.!!
    Döviz faiz kıskacında kısır döngünün içindeyiz..!
    durmak Yok yola devam.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    bizi uyaran forumdaşları zamanında dinleseyedik kapı pencere umurumuzda bile olmazdı neyse olan olmuş umarım yeni güçlü bir atak olmaz bayramda

Eski Dünya Bankası Baş Ekonomisti Prof. van Winjbergen: Türkiye en sonunda IMF'ye gidecek
    https://www.bbc.com/turkce/amp/haber...mpression=true
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bizi uyaran forumdaşları zamanında dinleseyedik kapı pencere umurumuzda bile olmazdı neyse olan olmuş umarım yeni güçlü bir atak olmaz bayramda
    Açıkçası ben balta yukarıdan aşağıya inerken tcmb'nin kolunu altından son anda da olsa çekeceğini düşünmüştüm. Ama bana göre yüzde bir ihtimal gerçekleşti ve çekmedi. Kolunu kopardı.
    Tcmb'nin kolunu baltanın altından çekmeyeceğine oynayanlar kazandı. Evet bizler belirli bir varlığımızı deval ile kaybettik ama kolunu baltanın altından çekmeyen ,Türk ekonomisine milyonlarca ek işsiz ekleyecek inanılmaz bir tahribat yarattı. Bu tahribata önümüzdeki aylarda bire bir şahit olacağız.
    Genelde çok düşük gördüğüm ve hamleyi yapanın herkesten çok zarar göreceği ihtimallere şahsen daha az para koyarım. Ama bu sefer şaşırtıcı bir şekilde bu ihtimal gerçekleşti.
    Sırf bu yüzden onlarca senedir uyguladığım yatırım stratejimi değiştirmem güç. Umarım süreci genel anlamda bir kaos ile sonuçlanmadan atlatırız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. gecelik repo ile 19.25 yapıldı yani 150 baz artış yapıldı bu yüzden de birçok banka oranları yükseltti glp kullanılırsa 150 baz daha artmış olur ve tl oranlar 21 üstüne çıkar burada gösterge tahvil ve cdsler belirleyici olacak,eylüldeki ppk'de emin değilim zira kur 7.30 olmadan yeni bir faiz artışı yapmayacaktır ,erdoğan hele faiz lobisine teslim olmayacağız demeye devam ediyor,o iş o kadar kolay değil yani,düşünebiliyor musunuz 24 temmuz son ppk'de 4.73 idi dolar ve merkez tüm piyasanın fiyatladığı 100 baz artışı yapamadı yapsa dolar bir 10-15 kuruş daha gevşeyebilirdi,iddia ediyorum abd gerginliğine rağmen kurda 6 liranın üstünü görmezdik şimdi 150 artış yaptı dolar yine de 6.01 gösterge tahviller 28 lerde hala ,tüm kredi derecelendirme kuruluşları 2-3 basamak aşağıdan notladı,resmen arjantinden kötü durumdayız elimizde imf bile yok,üstüne abd yaptırımları var ve biz her meydanda bağırmaya devam ediyoruz,seçmen de iphone kırıp doları kıyma yapıyor.haberleri okuyunca bu ülkede dolar 20 de olur 30 da olur diyorum.

Hiperpower ENFLASYON..!!!
    Hiperpower STAGFLASYON..!!!
    Ayvaların Büyükleri daha Heybede.!!!
    KAOS tüm HIZIYLA otobanda..!!!

Sayfa 887/1252 İlkİlk ... 387787837877885886887888889897937987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •