Sayfa 939/1252 İlkİlk ... 4398398899299379389399409419499891039 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,505 - 7,512 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Millet olarak beton severiz. Bu sevgi bitmeyecek. Yandık
    90'lı yıllarda bu sevgi nedense YOKTU! acaba neden? Yüksek reel faiz olabilir mi? düz araba parasına ev alındığı günleri hatırlayın.....

2.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    90'lı yıllarda bu sevgi nedense YOKTU! acaba neden? Yüksek reel faiz olabilir mi? düz araba parasına ev alındığı günleri hatırlayın.....
    Evet . Haklisiniz . 20 yılda milletin algısı bozuldu. Faiz de maalesef yukselmeyecine göre. Yüksek kur ve büyüme. Çöp ekonomi sine evriliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    Hep vardı ve olacak bu .Sadece bankerler zamanı ve böyle dönemlerde betona ilgi azalır.Onun dışında insanlar paralarını hep betona yatırmışlardır.Çünkü riski en az olandır .Birde bizim millet sabırsız millettir.Beton alıp hemen kira almaya başlarsın .Hisse alıp 5 yıl bekleyen görmedim .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Hep vardı ve olacak bu .Sadece bankerler zamanı ve böyle dönemlerde betona ilgi azalır.Onun dışında insanlar paralarını hep betona yatırmışlardır.Çünkü riski en az olandır .Birde bizim millet sabırsız millettir.Beton alıp hemen kira almaya başlarsın .Hisse alıp 5 yıl bekleyen görmedim .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    1990-2000 arasını hatırlayın!!! beton dipteydi. demek ki bu sevgi reel faize endeksli.

5.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    Evler kalitesiz ve ucuzdu. Arabalar çok pahalıydı, mevcut üretim imkanları ile arabalar ucuzladı yeni teknikler ve büyüyen metrekarelerle evler degerlendi. Nüfus da arttı. Faiz de düşüktü; daha ne olsun...

Ev = araba günleri de geri geliyor elbette. Evin işçiliği ucuz, arsası ucuz, döviz pahalı faiz yüksek olunca ev = araba olur belki ama geçici olur tahminime göre.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evler kalitesiz ve ucuzdu. Arabalar çok pahalıydı, mevcut üretim imkanları ile arabalar ucuzladı yeni teknikler ve büyüyen metrekarelerle evler degerlendi. Nüfus da arttı. Faiz de düşüktü; daha ne olsun...

Ev = araba günleri de geri geliyor elbette. Evin işçiliği ucuz, arsası ucuz, döviz pahalı faiz yüksek olunca ev = araba olur belki ama geçici olur tahminime göre.
    eşitlik henüz sağlanmadı ama olacak, faiz uzun yıllar yüksek olacak. şu an gençlerin g.tler yere inmiş durumda,3 sene öncesine kadar ev ev diye anıranlar.şimdi bu faizlerle aklından bile geçiremiyor. ne de güzel oldu. hele araç kredileri of of. tüketici kredileri %48 mükemmel oldu.dahada beteri geliyor.cash döviz sahibi kral olacak.

7. İTÜ, KTÜ ve YTÜ gibi üniversiteler teknik üniversitelerdi ve en çok patent buradan geliyordu. İTÜ kimleri mezun etmedi ki? En kıymetli mühendisler ve teknisyenler bu teknik üniversitelerden çıkardı. Buraları sosyal bölümler açarak çöp ettiler.

Geçen televizyon seyrediyorum. Bu tipleri gördüm ümidimi kaybettim. YTÜ de normalde sadece mühendis, teknisyen veya mimar yetişirdi. Felsefe bölümünün işi ne? Yıldız Teknik Üniversitesi adı üstünde tekniktir. Hangi iyi aile çoçuğu bu teknik üniversitelerde sosyal bölümler açtıysa vatan hainidir. Aynı şekilde İTÜ ve KTÜ de de sosyal bölümler açılmış. Tam bir kahpelik ve kepazelik. Bizim teknisyene ve mühendise ihtiyacımız var. Goygoycu zaten çok Türkiye de. Fazlasına gerek yok.

YTÜ Felsefe Prof.Dr. Teyfur Erdoğdu

YTÜ Felsefe Prof. Dr. Caner Taşlaman

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Moruk inan ki gaz vermiyorum..

Demek istemem; şudur...

Bardak ın yarısı dolu, yarısı boş...

Boşa geçirilecek 1 gün dahi yok...

Büyümeden vazgeçip TL ye yeniden itibar kazandırıp, nüfus kontrolüne geçmemiz şart...

Eğer hükümet yetkililerinden birisi büyümeden asla taviz vermeyeceğiz gibi şu FED faiz artırım süreci ve ABD ekonomik yaptırımında bu saçmalıkları yaparsa TL BİTER...

O sebeple işin ciddiye alınması şarttır..

8. Dolarmi tlmi mesele bu
    Son düzenleme : breakeven; 24-08-2018 saat: 01:37.
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 939/1252 İlkİlk ... 4398398899299379389399409419499891039 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •