Special Days Image
Sayfa 888/1252 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Açıkçası ben balta yukarıdan aşağıya inerken tcmb'nin kolunu altından son anda da olsa çekeceğini düşünmüştüm. Ama bana göre yüzde bir ihtimal gerçekleşti ve çekmedi. Kolunu kopardı.
    Tcmb'nin kolunu baltanın altından çekmeyeceğine oynayanlar kazandı. Evet bizler belirli bir varlığımızı deval ile kaybettik ama kolunu baltanın altından çekmeyen ,Türk ekonomisine milyonlarca ek işsiz ekleyecek inanılmaz bir tahribat yarattı. Bu tahribata önümüzdeki aylarda bire bir şahit olacağız.
    Genelde çok düşük gördüğüm ve hamleyi yapanın herkesten çok zarar göreceği ihtimallere şahsen daha az para koyarım. Ama bu sefer şaşırtıcı bir şekilde bu ihtimal gerçekleşti.
    Sırf bu yüzden onlarca senedir uyguladığım yatırım stratejimi değiştirmem güç. Umarım süreci genel anlamda bir kaos ile sonuçlanmadan atlatırız.
    bende hep enflasyon bu kadar basite indirgenemez üretimimiz ithalata bağımlı bir şekilde buna faiz silahı çekilir dedim hele bu denli bir kur şokuna faiz silahının çekilmemesi beni ters köşe yaptı aslında son mb toplantısında piyasa artış bekleyip faiz artmayınca ipuçları verildi ama yinede bu derece bir kur şokuna sessiz kalınmasını gerçekten beklemiyordum teorik olarak bakmak bizi yanılttı diyelim ama benim aklımda tahvil faizindeki artış nasıl frenlenecek sorusu var dış politikada ve mb politikasında bir değişiklik olmayacaksa

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bende hep enflasyon bu kadar basite indirgenemez üretimimiz ithalata bağımlı bir şekilde buna faiz silahı çekilir dedim hele bu denli bir kur şokuna faiz silahının çekilmemesi beni ters köşe yaptı aslında son mb toplantısında piyasa artış bekleyip faiz artmayınca ipuçları verildi ama yinede bu derece bir kur şokuna sessiz kalınmasını gerçekten beklemiyordum teorik olarak bakmak bizi yanılttı diyelim ama benim aklımda tahvil faizindeki artış nasıl frenlenecek sorusu var dış politikada ve mb politikasında bir değişiklik olmayacaksa
    Yerel seçimlerin erkene alınacağına fark edemedik. Maalesef papaz olayı seçimlerde çok önemli koz olacak

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Bahri sadece teoride değil pratiklikte de yanlışlıklar var. Geçen gün mevduatı %21.5'tan bağladım. Eğer merkez bankası sürecin başında , zamanında faiz artışı yapsa ve önden yüklemeli bir dengede çalışsa idi ben şu kadarını söyleyeyim belki de %21.5'tan daha az bir rakam ile bağlayacaktım. Kur ve ekonomik dengeler de çok daha stabil olacaktı. Tüm bunlar aslında bir şeye işaret ediyor olabilir. Merkez bankası bizim düşündüğümüzden daha fazla bir oranda politikacılardan etkileniyor ve o yönde kararlarını değiştiriyor.
    Bu bir tercih ama bu tercih piyasa ile bu şekilde paylaşılmıyor. Bir şekilde gizleniyor. Asıl sorunda burada.
    Merkez bankasının özerk ve bağımsız olması zorunlu değil. Bu bir tercih. Asıl sorun bu yöndeki tercihin samimi olarak piyasa ile paylaşılmaması.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,944
    http://www.krttv.com.tr/canli.php

Tavsiye ederim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Yerel seçimlerin erkene alınacağına fark edemedik. Maalesef papaz olayı seçimlerde çok önemli koz olacak
    Yerel seçimleri erkene almak için anayasal çoğunluk gerekiyor diye biliyorum. Bu koşullarda o iş nasıl olacak onu çözemedim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Sistem emme basma kulumba gibi çalışır.!
    Üretiginin çok üzerinde tüketme modeli
    İle hep dışardan faizle borçlanarak ..!!
    Hep Hülya Avşar pozu verir.!!
    Makyaj dökülüncede hep topu taça atar.!!
    Merkez Bankası aslında zurnanın son deligidir.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Sistem emme basma kulumba gibi çalışır.!
    Üretiginin çok üzerinde tüketme modeli
    İle hep dışardan faizle borçlanarak ..!!
    Hep Hülya Avşar pozu verir.!!
    Makyaj dökülüncede hep topu taça atar.!!
    Merkez Bankası aslında zurnanın son deligidir.!!
    Kadında yaşlandı, normaldir bospo, gençliğinde pek fena sayılmazdı.

Sayfa 888/1252 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •