Sayfa 889/1252 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 7,105 - 7,112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bahri sadece teoride değil pratiklikte de yanlışlıklar var. Geçen gün mevduatı %21.5'tan bağladım. Eğer merkez bankası sürecin başında , zamanında faiz artışı yapsa ve önden yüklemeli bir dengede çalışsa idi ben şu kadarını söyleyeyim belki de %21.5'tan daha az bir rakam ile bağlayacaktım. Kur ve ekonomik dengeler de çok daha stabil olacaktı. Tüm bunlar aslında bir şeye işaret ediyor olabilir. Merkez bankası bizim düşündüğümüzden daha fazla bir oranda politikacılardan etkileniyor ve o yönde kararlarını değiştiriyor.
    Bu bir tercih ama bu tercih piyasa ile bu şekilde paylaşılmıyor. Bir şekilde gizleniyor. Asıl sorunda burada.
    Merkez bankasının özerk ve bağımsız olması zorunlu değil. Bu bir tercih. Asıl sorun bu yöndeki tercihin samimi olarak piyasa ile paylaşılmaması.
    üstad bununla ilgili tarafsız bilimsel konuşan ekonomistler kısa vadede faizini artıracaksın ki uzun vadeli faizlerin düşük olsun diye dillerinde tüy bitti piyasa faizini yükseltir dendi ama nedense bu şekilde su akar yolunu bulur tarzı benimsendi yapabilecek bir şeyimiz yok adeta uygulamalı deneysel ekonomi dersi görüyoruz şu olursa ne olur yararları zararları

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Kadında yaşlandı, normaldir bospo, gençliğinde pek fena sayılmazdı.
    Desene merkez bankasıda Hülya gibi menepoz oldu.!!!:
    http://m.uzmantv.com/menopoz-belirtileri-nelerdir
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3 Eylül'de anyayi Konya'yi görucekler enaz 18 bekliyorum.
    dolar 6. Liradan 5 liraya dusse kimse indirim yapmaz ama cikarken herkes firsattan istifade zam yapti.
    alsana faiz artirmamanin sonucu;
    yuksek dolar> yuksek enflasyon >yüksek faiz.

Kadında yaşlandı, normaldir bospo, gençliğinde pek fena sayılmazdı.
    fena sayılmazmıydı lütfen hatunu öldür hakkını ver bir içim su idi
    https://www.google.com/search?q=h%C3...s8uZvFqavJWMM:
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Yerel seçimlerin erkene alınacağına fark edemedik. Maalesef papaz olayı seçimlerde çok önemli koz olacak
    Yerel seçimleri erkene almak için anayasal çoğunluk gerekiyor diye biliyorum. Bu koşullarda o iş nasıl olacak onu çözemedim.
    Sn. rxpu'nun dediği gibi 600 milletvekilin 400'ünün oyuna ihtiyaç var. İyi partinin desteği bile yetmez. CHP ya da HDP'den birinin de olur demesi lazım. Yani yerel seçimlerin erkene alınması imkansız gibi.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Sn. rxpu'nun dediği gibi 600 milletvekilin 400'ünün oyuna ihtiyaç var. İyi partinin desteği bile yetmez. CHP ya da HDP'den birinin de olur demesi lazım. Yani yerel seçimlerin erkene alınması imkansız gibi.
    Artık muhalefetin bu erken seçim oyununa düşmemesi lazım. Marta kadar ekonomi iyice soğur işsizlik artar artık makarnayla karınlar doymaz hale gelir. Bir musibet bin nasihattan iyidir.

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    chp en önde koşar merak etmeyin ama chp yede gerek yok hdp nin elindeki tüm belediyelerde kayyum var erken seçim desinler hdp de en önde gider
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    fena sayılmazmıydı lütfen hatunu öldür hakkını ver bir içim su idi
    https://www.google.com/search?q=h%C3...s8uZvFqavJWMM:
    Ben o tarihlerde Gülşen Bubikoğlu ile Aydan Şener'i ilk sıralara aldığımdan çok hastası değildim, ama hastası çoktu onun da zamanında. Şimdi hepsi yer çekimine yenildi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 889/1252 İlkİlk ... 389789839879887888889890891899939989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •