Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Zarar riski

1. Zarar riski

Bir hissenin bir gün içinde en fazla kayıp riski %20 midir? Örneğin elimde bir hisse var ve taban yaptı, onu taban fiyattan satamama gibi bir risk olabilir mi?

2.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Bir hissenin bir gün içinde en fazla kayıp riski %20 midir? Örneğin elimde bir hisse var ve taban yaptı, onu taban fiyattan satamama gibi bir risk olabilir mi?
    Yaklaşık günlük taban seviyesi bir önceki kapanış fiyatına göre %20 dir.Tabandaki hisseyi alıcı satıcı dengesine göre satma şansınız bulunmaktadır.

Alıntı Originally Posted by tarkantatlitug Yazıyı Oku
    bir hissenin bir gün içinde en fazla kayıp riski %20 midir? örneğin elimde bir hisse var ve taban yaptı, onu taban fiyattan satamama gibi bir risk olabilir mi?
    gün için de %10 yukardan alısan kağıt taban olursa %30

ya da kağıdı tavandan %20 yukardan alırsan kağıt taban olura o zaman %40 olur

bu demek ki en fazla 40 kaybeder ya da %4o kazanırsın

4.  Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    Yaklaşık günlük taban seviyesi bir önceki kapanış fiyatına göre %20 dir.Tabandaki hisseyi alıcı satıcı dengesine göre satma şansınız bulunmaktadır.
    Anladım, teşekkürler. Peki, satış emirleri hangi sırayla işler, ilk emir veren kişinin hissesi satılır diye düşünüyorum? Zincir emirler daha mı avantajlı?

5.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Anladım, teşekkürler. Peki, satış emirleri hangi sırayla işler, ilk emir veren kişinin hissesi satılır diye düşünüyorum? Zincir emirler daha mı avantajlı?
    Aynen ilk emiri kim girdiyse onun hissesi satılır.zincir yada normal farketmez

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    gün için de %10 yukardan alısan kağıt taban olursa %30

ya da kağıdı tavandan %20 yukardan alırsan kağıt taban olura o zaman %40 olur

bu demek ki en fazla 40 kaybeder ya da %4o kazanırsın
    Eğer hisse ard arda 2-3 taban yaparsa mesela ve herkez aynı anda çıkmak isterse, hisse elimde kalabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    Aynen ilk emiri kim girdiyse onun hissesi satılır.zincir yada normal farketmez

Zincir emir uzun süreli mi yoksa günlük ayarlanan bir şey mi?

8.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Eğer hisse ard arda 2-3 taban yaparsa mesela ve herkez aynı anda çıkmak isterse, hisse elimde kalabilir mi?
    Burada önemli olan hızlı olmanız.Hizli olursanız ilk açılışta taban yapacak olan hisseyi bile satabilirsiniz.Sayet yeteri miktarda alıcı olursa.Hisse elinizde kalmaz sadece uzun vadeli yatırımcı olur beklersiniz.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •