Sayfa 111/852 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    macar 'ı bi yerden hatırlıyorum ama tam çıkaramadım. Fikirleri olması iyi, kafa yorduğunu gösterir.
    Problem, herşeyi Allah'tan geliyor sanıp direk kabul eden kesimde.

Kasiyer kadın olayında bir yöntem aklıma geldi. Çözüme yakın gibi.

Geçirdiği 10 TL lik 1 kg domates görünmüyordu demiştim. Poşetledikten, işim bitip kartı aldıktan sonra baktım, kasa önünde hiç bir şey kalmamıştı, boştu.
    Zaten sayılamayan, kontrolu yapılamayan bir ürünü, kasadan geçirmesinin mantıksızlığını yukarda anlatmıştım. Direk al çık, üzerinde elektronik çip de yok. Yada arkadaşın alsın kadının olduğu kasadan geçirsin, hiç kasa açılmadan.

Sanırım olay direk hırsızlık. Masum bişey değil.

Ben meşgulken, 1 kg lık bir ağırlığı tartıya koymuş olmalı, yada tartıya eliyle bastırmış olmalı, sonrada kasadan domates kodu girerek geçirmiş olmalı.

Domates, sayımı yapılamayan, çalınırsa eksikliği fazlalığı anlaşılmayan ürünlerden biri.

Kasada 10 TL fazla var. Nakit olarak kasadan 10 TL yi almıştır. Akşam kasa hesabında toplam hesabı yapılıyorsa, nakit ve kart ayrımı yapılmıyorsa.!

Durun yaw buda olmadı.!!! Abicim saçma çözümlerle gelmeyin bana yaw.

Kasadan geçen her şeyin akşam parasını vermek zorunda. Kasa nakit 100 TL, kredi 1000 TL gösteriyorsa, 100 TL nakiti vermek zorunda. Kartda 10 TL fazla var olduğu anlaşılmaz ki.???

Yok abicim, domates geçirmesinin bu kadına hiç bir MADDİ faydası yok.
    Domatesi kasadan geçirmeden direk al götür. Ya çantanda çıkarırken yakalanırsın ya yakalanmazsın. kasadan geçirmenin sana faydası yok, fişi sende değil.

Kadını daha önce görmüş, tanımış olsam, bana nefreti var diyeceğim. Hayatımda ilk defa gördüm.

Hata desem, nasıl böyle bir hata olur. Ben yarım kg almışım, onu geçirmiş, sonrada 1,15 kg geçirmiş.!!

Bu bilmece bayağı bir zorlu.. kasada elektronik arıza desem, bu türüne hiç rastlamadım.?

Bu işi ancak kasiyerlere sorarsan çözebilir. Direk sorsan olmaz. Bir dahaki gidişinde aldığın ürüne zehir katabilirler.

Öğrenmek için bi tane kasiyerle çıksam desem, yaş farkı büyük.
    Onlar üzerime atlıyorda, ben yapamıyorum. Kız benimle çıksa, sınıf atlamış olacak hemde 2 kademe birden.O sebeple talibim çok da, nasıl yapılır unutalı çok oldu.
    Öyle yabanileşmişimki, biriyle konuşmayı unutalı çok olmuş.

Bilmece gizemini korumaya devam ediyor. Kasiyer kadınla beraber mezara gidecek gibi.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aaaaaa bu sefer buldum sanki.

Şimdi çoğu insan fişi almadan gidiyor. kadında beni ilk defa gördü. "Erkek bu, fişi almadan gider" diye hesap yaptı ise.? Fiş kendisinde, domatesi alır çıkar. Fişteki diğer ürünler nerde.? Onlar sorun yaratmayabilir, onları arkadaşım aldı bunuda ben diyebilir filan. Fişin altında money kart isim var ama orada uydurma isim var, kadın ismi uydurdum yada arkadaşımın money kartı diyebilir.

Sanırım en mantıklı açıklama bu. Fişi almam kadının planlarını bozdu ama bi sonraki erkek müşteride aynı domatisi bi daha geçirir.
    Kadının yüzünde pek zeka emaresi yoktu, yakalanana kadar geçirir o domatesi.

Evet bir bilmece daha çözüldü. rafa kaldırabiliriz artık.

Kadına durumu anladığımı belli etsemmi.?
    Bir dahaki gidişte, kasada iken fişi tek tek inceleyerek, anladım ama ses çıkarmadım diyerek kadına ders versemmi.? Eve gidince hüngür hüngür ağlatsammı.?

Yaşı genç olana yapmıyorum ama bu kadın azmış.

Şimdi bazılarınızın aklına, yaw 10TL lik ürün için kimse bunu yapmaz diyebilir.
    Abicim o zaman halkın arasında yaşamıyorsunuz ve paranızın hesabını tutmuyorsunuz derim. Kolay kazanıyorsanız ki bu aslında farkında olmadığınız HARAM PARA dır, o zaman halkın durumunu bilmezsiniz, üç beş TL için adam öldürecek duruma geldiklerini fark etmezsiniz.

Üstte soyan kesim %40 içindeysiniz, bu 10 TL lik olay size komik gelecektir. Avrupada aynı, soyan ve soyulan var, ordaysanızda aynı. Siz farkında olmayan kesimde olabilirsiniz. Ya baba parası yiyorsunuzdur, yada haram. ya farkındasınız ya değilsiniz.

Herkesede geçirdikten sonra bu dosyayı kaldırabiliriz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,391
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aaaaaa bu sefer buldum sanki.

Şimdi çoğu insan fişi almadan gidiyor. kadında beni ilk defa gördü. "Erkek bu, fişi almadan gider" diye hesap yaptı ise.? Fiş kendisinde, domatesi alır çıkar. Fişteki diğer ürünler nerde.? Onlar sorun yaratmayabilir, onları arkadaşım aldı bunuda ben diyebilir filan. Fişin altında money kart isim var ama orada uydurma isim var, kadın ismi uydurdum yada arkadaşımın money kartı diyebilir.

Sanırım en mantıklı açıklama bu. Fişi almam kadının planlarını bozdu ama bi sonraki erkek müşteride aynı domatisi bi daha geçirir.
    Kadının yüzünde pek zeka emaresi yoktu, yakalanana kadar geçirir o domatesi.

Evet bir bilmece daha çözüldü. rafa kaldırabiliriz artık.

Kadına durumu anladığımı belli etsemmi.?
    Bir dahaki gidişte, kasada iken fişi tek tek inceleyerek, anladım ama ses çıkarmadım diyerek kadına ders versemmi.? Eve gidince hüngür hüngür ağlatsammı.?

Yaşı genç olana yapmıyorum ama bu kadın azmış.

Şimdi bazılarınızın aklına, yaw 10TL lik ürün için kimse bunu yapmaz diyebilir.
    Abicim o zaman halkın arasında yaşamıyorsunuz ve paranızın hesabını tutmuyorsunuz derim. Kolay kazanıyorsanız ki bu aslında farkında olmadığınız HARAM PARA dır, o zaman halkın durumunu bilmezsiniz, üç beş TL için adam öldürecek duruma geldiklerini fark etmezsiniz.

Üstte soyan kesim %40 içindeysiniz, bu 10 TL lik olay size komik gelecektir. Avrupada aynı, soyan ve soyulan var, ordaysanızda aynı. Siz farkında olmayan kesimde olabilirsiniz. Ya baba parası yiyorsunuzdur, yada haram. ya farkındasınız ya değilsiniz.

Herkesede geçirdikten sonra bu dosyayı kaldırabiliriz.
    Hay senin domatesine Ali Cemal abi ...yaw biz global dünyada ki gelişmelerden bahsetmeni istiyoz...Sen domates anlatıyon....Biz o işi tanzimde çözdük...Ahaberle de üstüne krema surduk yaw........Sen şimdi bırak onuda su Soçi'de ne oldu ne konuşuldu ?onu söyle bize ...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw salkım domates. Alelade tarla domatesi değil.

Her neyse.

Hafta sonu bilime dalıyorduk, şu ana kadar aklıma bile gelmedi. Kısmet değilmiş.
    Zaten salkım domatisin akıbetini bilimsele yakın açılardan ele aldık ve çözdük.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanayinin kötü verisinden sonra konut satışı veriside rezil geldi.

Geçen yaz sonundan beridirde otomotiv verileri kötüydü.

Otomotiv satışı düzenli düşüyor, Sanayi üretimi düşüyor, inşaat üretimi düşüyor.

Bu 3 üretimden otomotiv, içerde üreten firmalar, dış satımda aldığı yüksek gelirle durumu kurtarıyor. 100 USD ye sattığı arabanın 70 USD si ithal, o kısmı sayma. 30 USD satış geliri var. 2 sene önce bu 30 USD 90 TL ederken bu sene 150 TL ediyor.
    USD farkından kazandığı para ile, iç satış düşüşünü telafi ediyor.

Problem şurdaki avrupa da geriliyor, alımı kısabilir, bu durumunda bizimkiler fiyat kıracaktır. 30 USD olacak 20 USD.
    Bizde fiyat kırmayacaklar, bize geçirmeleri BAKİ. Dışarı ucuza verecekler. yahudi bunlar.

Yinede durumu kurtarma şansları var eğer avrupa alımı kesmezse.

İnşaatda ise, üretilen binalar bize pahalı ama yabancıya artık yarı fiyatına. Adam cebindeki atıyorum 1000 avro ile TR de ev alamıyorken, şimdi alabilir hale geldi.
    Bize ise pahalı, içeri geçirmek ve dışarıya hizmet etmek kültürümüze oturmuş. osmanlı denen garabetde dışarı hizmet ederdi. Kısa süreli Atatürk yönetimi istisna, Atatürk ten sonra yine dışarı hizmet edip, birbirimize geçirmeye başladık. Aslında doğru değil. İçimizdeki yahudiler bize geçiriyor. Onlar olmasa zamanla doğru yolu buluruz, hep bulduk, yine buluruz.

İnşaatda içeri satış çakılıyor ama dışarı satışda katlanarak artıyor. Yinede dış satış çok az, içerdeki düşüşü kurtarmaz.

Sanayi ise en berbatı.
    İthal aramalları getirip monte edip dışarı satıyoruz. Böyle bir sahtekarlığı başarı diye millete kakaladılar.
    Aramallarıda içeride üretmeye başlamazsak, sanayide durumu uzun vadedede kurtaramazsın.

Üç daldada durum kötü.
    İnşaat sektörü akp tarafından yönetildiğinden, bunların mesleğide imamlık okduğundan gelecekleri karanlık.
    Otomotiv sektörü yahudilerin elinde. İçerde parça üreteceğine, avrupadaki yahudi fabrikalarından parça ithal edip, montaj edip dışarı satıyorlar. Bu sistemle yahudi soyuna hizmet edip, bizi sömürüyorlar. Otomotivi yahudilerden almazsan, oradan bişey bekleyemezsin. İhraç ettiği kadarda ithal ediyor. Ülkeye yükler.

Sanayi ise, yahudilerin elindeki otomotiv gibi kısımlar problemli, kalanda yetmiyor.

Çok iyi eğitilmiş bebelerimiz var fakat engelleniyorlar. hem akp hemde yahudiler tarafından engelleniyorlar. Hoş akp de yahudi sisteminin ürünü.
    Eğitimli bebeler kaçıyor, eğitimsiz 4 milyon Suriye li geliyor. %10 fayda sağlar, %90 ı yük.

Tabi bütün bunlar bizim milletin problemi.

BIST başka türlü bişey. Orada endeksi belirleyen farklı mekanizmalar var. Millet moka battı diye BIST düşecek olarak algılamayın.

neyseki kudretli keçi var ve size yol gösteriyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın bi kaç hafta durakladıktan sonra gaza basmış görünüyor. Bakalım önceki tepe 1350 ye gelince ne yapacak. Önceki tepe 1350 dedim ama başka rakamda olabilir, grafiğinde eski fiyata bakmadım. O sebeple rakam farklı olabilir, ama önemli olan önceki tepeyi geçecekmi.? Gidişata bakılırsa alıcılar hevesli, geçme ihtimali yüksek.

BIST de durum farklı değil, seçime kadar 100 110 aralığı oyalanır dedik.
    Bu arada kötü verilere çok kötü veriler eklendiği gibi avrupa ve asyada kötü verilerde istikrarı yakaladılar.

Tabi biz dipteyiz onlar dipte değil. Bizim aşağı şelale durumu zor, onlarda kolay.

Bizde aynı kârı eden aynı işletme 5 TL ise avrupada 25 TL.
    Yani bizim kötü devlet yönetimlerimiz zaten fiyatların içinde.
    Bunu anlaması zor ama durum böyle. 3-5 yıllık net kârına devlet şirketi sattık.(ttelecom-TPAO...) Aynı şirketi avrupada 10-15 yıllık net kârına zor alırsınız.

Yani biz hep diplerdeyiz. Ama millet dibe alışıp yeni nesillerde dipte doğduğundan.
    Bizdeki normale, avrupada olsa dibin dibi derlerdi.

90bin endeks, düzgün yönetilen, devleti dolandırıcı olmayan bir Türkiyede BEDAVA demektir.
    Mevcut şartlarda ise normal sayılır. Bi sonraki sene, devletin kimden alıp kime vereceği, kime geçireceği belli değil çünki.

Vatandaş bu ortamda doğduğundan düzeltmeninde imkanı yok. Vatandaş bu ortamı normal görüyor. Sorun görmediği içinde onlara rağmen düzeltemezsin.

Sen anormal olarak algılanıyorsun.
    Beni anormal görüyorsanız, bilinki gübreli ortam, sizin normaliniz olmuş.

Tabi bu sizin suçunuz değil, babanızın suçu, çünki nenenize akıllı ol dememiş. Eveeet her yazının sonunda millete geçirmek adet oldu gibi. nasıl oluyorda yazılar buraya varıyor anlayamıyorum.

BIST e döneyim en iyisi.

hükümet bi aptallık yapmaz, yerel seçimlerdede en az bir %40 hile yaparsa, krallığını bi sonraki seçime kadar sürdürür ama bunun BIST le alakası yok.

BIST de yukarı sağlam çıkaracak durumu 72 kere yazdım. IMF veya benzeri bir kurum yada devletle anlaşma yapacak. Onları sömürge valisi gibi, eskiden olduğu gibi başımıza getirecek. Onlarda ülkede kalan ne varsa tapusunu alacak.

%40 hile yapmayı beceremezde, seçimleri kaybetmiş görünürse, o zaman millet akp olmadı saadet yada iyi parti demeye başlayacak, borsa belki... her neyse yaw. ülkede mantık yok ki, mantıklı bi analiz yapabilesin.

Altında durum iyiye gidiyor, BIST de seçime kadar bi 110 bin yapsaydı iyi olurdu. Ancak daha öncede yazdığım gibi, mevcut durumda 110 a yaklaşınca satacak çok kişi olacağından, yaklaştırmazlar gibi görünüyor. Zaten önemide yok.

Uzun vadeciyiz, bekliyoruz koyun gibi.

Tek tek senet analizi yapıpta kazananlara helal olsun. başka türlü UZUN VADEDE kaz***** görmedim zaten. Ben uzun vade kazanıyorum ama ancak harçlığımı çıkarabiliyorum. İyi kazananlar tek tek senet analizi yapanlar. Yani şirket seçip çok iyi şekilde o şirketin takipini yapanlar. Onun haricinde endeks yada çizgi takip edenlerde UZUN VADEDE kaz***** görmedim. Üç kat 6 kat kazandım diyen bebe ler çokda. 30 yılda ciğer okuma uzmanı olmuşuz, o tür konuşma yapanları biliyoruz.

Adam acaip kazanıyorum diyor. bakıyorsun mandalina bahçesini satmış. Anlıyorsunki parayı batırmış, taze para getiriyor. yaw bana ne. Bat yada çık. yalanı yine kendine söylüyorsun. Kazansan millete faydası ne, kaybetsen millete zararı ne.? Yalan niye.?

Benim durumum istisna. Türkiyenin normaline uyan biri değilim, hiç bi zamanda olmadım.

Konuyu kendime getirdikten sonrada sorumluluğumu yerine getirmiş gibi rahatladım.

Bol şanslar.

EK: ons altında önceki tepeye baktım, 1350 civarı imiş. Doğru hatırlamışım.
    Son düzenleme : alicemal; 19-02-2019 saat: 18:35.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dolarda millete kötü geçme ihtimali var.?
    Bakıyorum her yerde seçim sonrası dolar uçacak kaçacak konuşmaları.

Ev kadınlarından 2 tanesi aradı dolar konusunda bilgi aldı. Aklıma 2001 bankalar krizi geldi Rus kadınlar bile aramıştı hesabımın olduğu banka batarmı diye.

O kadar saklandığım halde beni buluyorlar.

Yine bir ev kadınını 15 binden bitCoin almaktan kurtarmıştım. Şu an bitCoin kaç oldu. 4 bin filan. Kadının komşuları almış, hala bitCoin alın diye ikna etmeye çalışıyorlarmış.

Altın 300 USD den 2000 USD ye çıkarken doğrusu hiç bir kadın aramadı. Yanlız bi garson beni samimi bulup annemin birikimi ile 1600USD den altın aldık diye mutlu mutlu dolanıyordu. Üzmek istemedim. Altınde en az 2-3 yıl bişey kazanamazsın demiştim. Olsun bekleriz demişti. Kaç yıl oldu bilmiyorum, hala bekliyorsa 2 yıl sonra aldığı fiyata belki gelir ve geçer. Enflasyonuda katarsan altın 2000i geçecekki zararları çıksın.

TV EKONOMİSTLERİ MAALESEF İNSANLARI TAMDA YAHUDİLERİN İSTEDİĞİ GİBİ YÖNLENDİRİYORLAR. 100 ekonomist konuşuyorsa TVde, bunlardan 10 tanesi yahudilerden maaşlı kötü niyetli uşak, diğer 90 taneside cehalet ve yetersizliklerinden o 10 kişiyi takip edip, maaş alanlardan daha çok reklam yapıp milleti ağıla sürüyorlar. Tamamen bilinçsizlik ve cehalet.

Peki şu anki DOVIZ krizi.
    Seçim sonrası uçup kaçacakmı.?

HAYIR.
    Yükselirmi? Yükselir. Ama 1 yıl beklediğinize değermi bilmem. Şu an alanlar için demiyorum.
    Zaten yükselirse, profesyonel olmayan çoğunluk, dahada yükselecek diye ellerinde tutacak, yine zarar yazacaklar.

Ekonomik veriler Doviz krizini destekliyor, ama zaten fiyatın içinde.
    Yükselecek beklentisi tamamen halkın şartlandırılması ile ilgili.
    Sıradan vatandaşta, iş adamlarıda, ekonomistlerde 80 yılda şartlandırılmışlar.

Hükümet sabah akşan dolar ile verdiği ihaleleri anlatıp duruyor, herşeyi dolarla yapan bir devletin varsa halkın zaten hiç şansı yok. imam osurursa millet zıçar diyede atasözümüz var.

Yine aradı kadınlar. Seçim sonrası USd uçacakmış ne yapalım diye.?

%50 %50 dedim. Yukarıda gidebilir aşağıda. yukarı gitse fazla kazanmazsınız en fazla 7 olur 7,5 olur. Ondada daha yükselecek diye satmazsınız, sonra düşer 5e, yine zarar yazarsınız.

"Kararı sen ver, yukarıda çıkabilir, aşağıda gidebilir." dedim.

para piyasalarının en önemli ip uçlarından biri nedir. Herkes bilir.

"Ev kadınlarıda almaya başlamışsa, satma zamanı gelmiştir. Almamışsan uzak durma gerekir." diye.

Her hafta milyar dolarlar elınıp stoklanıyor, seçim sonrası uçacak diye.? Millet bu kadar almışsa, kim yükseltir USD yi.?

Soruyorum size kim yükseltecek.? Adam alacak 8 e çıkaracak sizde adama satacaksınız. Uzaylılarmı yapacak.?

Bunu yapsa yapsa gücü yeten Türkiye düşmanı ülkeler yapar. Al papazı ver papazı olaylarındada arkada abd ve sunni-selefi katiller suudi ler vardı. bunlar tetikledi bizim sürü takip etti. Sürü kolu bacağı kaptırdı.

Hükümet bunlarla anlaştı ise, kim yükseltecek dolarıda sizi zengin edecek.?

Ekonomik veriler desteklediği ve kötüye gittiğimiz için, evet USD yükselebilir, ama şu anki Doviz seviyesinde mevcut veriler zaten fiyata dahil.
    USd 10 TL olsun, artık afganlar ve sefil ırakla suriyelilerde gelir ülkende her şey dahil 5 yıldızlı tatil yaparlar.

Ekonomik veriler sebebi ile fifty fifty diyorum. Yukarıda çıkar aşağıda inebilir. İki tarafada fazla yolu yok.
    Yukarı giderse ilk anda bi zıplama ihtimali var ama sonra düşer ve yükselişini yıllara yayar. Belki 3 yıl sonra 8...
    dur yaw, bu hükümetle 3 ay sonrası muaallak iken 3 yıl sonraya bişey söylemek akıllıca değil.

Birde seçimi kaybederlerse.? Diğer partilerde aynı akp gibi abd üretimi.

Her neyse yaw. Son söz, çıksada fazla yolu yok. Bende %de kaçtı, galiba 34 dü altın var.
    Her şeyimi dovize bağlamazdım.

ons altında kaptırmış gidiyor. Son tepesine gelmek üzere... bu hızla geçer gider. Belki bi realizasyon gelir, sora devam...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaya sın, karşıdan karşıya geçiyorsun, bi araba geliyor, geçme hakkı sende ama tehlikeli şekilde seni rahatsız ediyor.

Arabaya değil, direk şoforun gözünün içine bakarım. Aradan arabayı çıkarırım.
    Adam titremeye başlar çünki zırhını, silahını, kamuflajını elinden almışımdır. Frene basar durur, usluca beklemeye başlar.

USD ye bakarsanız, güçlü USD olur. Yener sizi.
    Ama USD yi kim yükseltecekte MİLLETİ zengin edecek diye bakarsanız, aracılar ortadan kalkar çıplak gerçeği görürsünüz.?

Aynısı endeks içinde geçerli. Neden hep büyüklerden yani endekse yön verenlerden bahsediyorum.?

Bu soruyu doğru cevaplayabilen zarar etmez.
    öyle embesil bi hükümetimiz varki, bizzat kendileri USD alıyorlardır şimdi. USD yükselecek diyorlar, USD alıp man adasına taşıyalım diye.?
    Hükümetle damadı USD almamışlarsa bende hiç bişey bilmiyorum.

İşte o sebeple kesin USD çıkmaz demiyorum. %50 %50 diyorum.

1 ay içinde Diğer ülkelerle siyasi bir kriz çıkmazsa, USD 6 yı geçemez. Siyasi kriz çıkarsad a seçimleri beklemez şimdiden yükselmeye başlar.

Şu anki hafif yükselişin sebebi, uluslar arası piyasadada diğer paralara karşı USD yükseliyor.
    ABD verileri iyice gelirken, avrupa ve asyada veriler çok kötü, o sebeple abd parası yükseliyor.

Tekrar son kez yazayım. %50 %50 diyorum. Kesin yükselmez demiyorum. Ama kim yükseltecek diye kendime sorduğumda cevap bulamıyorum.?
    Avrupa ve asya da kötüye gidiyor.
    Mevcut kötü durum yaklaşık olarak fiyatların içinde.

6 yı geçirecek bir ekonomik HIZLI, DAHADA kötüye gidiş yok. Milleti ihalelerle hafifletmeseler, halkın mallarını talan görünümünde paylaşmasalar bu halede gelmezdik.

Şu an en büyükler, halkın bu USd beklentisini nasıl olurda paraya çeviririz diye durmadan hesap yaptıklarından eminim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 111/852 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •