Sayfa 112/852 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Altin grammi yoksa ons mu yada fon ?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Altin grammi yoksa ons mu yada fon ?
    Altın banka FON u var.
    Hisse portfoyumde banka fonu.

Sebebi: Tam gün borsa takip edemiyorum bir proje üzerinde çalışıyorum. Senet alırken sektör ve şirket araştırma işinide ben yapmamış oluyorum, banka fon yöneticileri yapıyor.

Hoş onlarda yan gelip yatıyordur. Şirket araştırma, gelecek tahmini, sektör araştırma hepsini yazılımlara, algoritmalara teslim etmişlerdir.
    Bütün yük yazılımcılarda, bu parlak etiketli bebelerde bedavadan lüks hayat yaşıyorlar.

Doktor yazılım yapmışlar, hastalara organik doktordan daha yüksek doğru teşhis koymuş. %85 doğru teşhis. Doktorlarınki daha düşük.

2030 a kadar işlerin %50 si yazılımlara geçecek deniyor.

En çok rağbet, avukat yazılımlara olur. Avukatlık tamaaaamen ezbere dayanıyor. Yorumu yok denecek kadar az. Bi kaç kez duruşmaya girdim, avukat mal gibi kağıdı verip oturuyor. Yok öyle dizilerdeki gibi sağa sola parmak sallama. Zaten hık dese, bizim komleksli hormon deposu hakimler odunu indiriyor.
    Her neyse... hepsi FON.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. Alicemal bey bu günlerde hep dünyevi işlerini yazıyon etrafa bakmıyon
    bak reis suriyelileri gönderirim avrupaya birazda onlar baksın diyor
    bir ara 3 çocuk diyordu bu aralar demiyor
    yoksa kotayı suriyeliler mi doldurdu
    Türkiye senin nufusun 90 olsun diye masada baskımı yapıyorlar ha ne dersin

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    Alicemal bey bu günlerde hep dünyevi işlerini yazıyon etrafa bakmıyon
    bak reis suriyelileri gönderirim avrupaya birazda onlar baksın diyor
    bir ara 3 çocuk diyordu bu aralar demiyor
    yoksa kotayı suriyeliler mi doldurdu
    Türkiye senin nufusun 90 olsun diye masada baskımı yapıyorlar ha ne dersin
    Abicim bu sefer neye kızdın anlamadım.
    Yine eskisi gibi yazmıyorummu.?
    Ekonomiye biraz daha az değiniyorum, oda bu yıl epey artıda olduğum için.

Yaşlandık, ekonomi okumak ve anlamlandırmaya çalışmak yorucu oluyor. Benim bu yaşta hobi işleri ile uğraşmam lazım, genç kızları kovalayıp "deli moruk" dedirtmem lazım.

Ama haber kovalayıp sinirlerimi bozuyorum. Tabi bu benim suçum. Benim suçumda değil, karakter böyle. Millet nasıl çoban buluyor, yoksa içlerinden birini yüceltip hemen çoban yapıp peşlerine takılıyorlar. Bende sinir olacağım şeyleri görme konusunda maharetliyim.

Şu kendimden bahsetme huyunu bırakamadım, bide alaycılığı. En kötü taraflarım bunlar... ama değiştiremiyorum. Bak yine kendime döndüm.

Ne yazayım bilemiyorum.

Yapmayı düşündüğüm süper projeler var onlarımı yazsam.?
    Onları yazsam, başkaları yapar ben nal toplarım.
    Bi kez yazmıştım, anında başkaları yaptı. Şu erke dönengeci ve devridaim motoru benim projemdi. İnternette yazdım, baktım 3 yıl sonra yapmışlar. Şimdi dünyayı dolaşıyorlar pazarlamak için. Ama yahudilerle anlaşmazsalar, enerji piyasasında tutunamazlar.

Her neyse. Kafamı karıştırdın.
    Biraz haber okuyup, işime bakayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kazayla habertürk sitesi sayfasını tıkladım.
    Girmişken bi kaç yazar okuyayım dedim.

Aman allahım. Sanki birileri bunların ellerine kağıt tutuşturmuş, bunları yazacaksın demiş. Korkunç. Sahipleri 2 ortak. Biri Türk yahudisi, diğeri abd yahudisi.

Ons Altındaki geri çekilme biraz fazla oldu sanki.? Sebebini ticaret savaşlarına bağlasalarda gerçek öyle değil. Uluslararası önemli emtia ların uzun vadeli fiyatları, hep abd ve ingiliz dev şirketlerin, dev finans kurumlarının çıkarları doğrultusunda belirlenir.

Şimdilik böyle.

Asya ve rusya da alternatif piyasalar geliştirmeye çalışıyorlar. Tabi asya da abd kuklası ülkeler var. Onların piyasaya hakim olması, abd nin hakim olmasından farklı değil. Güçlü ülkelerden batıdan en bağımsız gibi görüneni ÇİN, diğeri Rusya ama rusyadan hep şüphe ettim. Tüm ekonomisini batılılara veren bir ülkenin, batıya alternatif olduğuna inanması çok zor.

ÇİN i bigün yahudiler sömürge haline getirirse ve dünyada yahudilere rakip kalmazsa. putin in çıkıp, "aslında biz devlet olarak yeltsin'den beridir yahudilerin uşağıyız, mahsus batı ülkeleri ile rakip gibi davrandık" derse şaşırmam.

Yahudilerin taktiğidir.
    Meydanda kavga eden grupların hepsini kendileri yaratır, örgütler, eğitir ve besler büyütür. Grupların birbirlerinden haberi olmaz.
    O kavgadanda nemalanma konusunda çok beceriklidir yahudiler.
    Bizde kavga eden partilerin hepsinin sahibi yahudiler.
    Eskiden sağ sol gruplar birbirini öldürürdü. İki grubu yaratanda yahudiler.
    Öldürülen ermenileri(hırant dink) misyoner okulu robert kolejlerde eğitip medyaya ve devlete sokan ve öldüren fetullahı yaratanda yahudiler.

Her neyse...
    Son düzenleme : alicemal; 22-02-2019 saat: 11:00.
    @NeAcaipDunya

6. migros daki kasiyer i anlattın bak senin yüzünden fişlere bakıyorum
    yazarsan böyle ....
    şimdi ben de dışarda yada birileri ile etkileşim halinde ne iken
    tabikide sen den ondan çok az benden katarak konuşuyorum
    yoksa bu şunu dedi şu yvşk konu oraya gidiyor en son karı
    kız ve sohbet iğrenç bir şekilde dewam ediyo

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    migros daki kasiyer i anlattın bak senin yüzünden fişlere bakıyorum
    yazarsan böyle ....
    şimdi ben de dışarda yada birileri ile etkileşim halinde ne iken
    tabikide sen den ondan çok az benden katarak konuşuyorum
    yoksa bu şunu dedi şu yvşk konu oraya gidiyor en son karı
    kız ve sohbet iğrenç bir şekilde dewam ediyo
    Yine suçumu tam anlamadım ama Migros dedin aklıma geldi.

O migros un müdürü ve yardımcısı aradılar. Genel müdürlüğe şikayet maili atmıştım. Böyle bi huyum var. Arıza görürsem düzeltmeye çalışıyorum.
    Müdür benden mağazasındaki genel problemler konusunda bilgi almaya çalıştı.

Zeki adammış, durumdan faydalanıp kendini düzeltmeye çalıştı. Aslında adamın iyi niyetinden etkilendim ve acaba mağazasını çok daha iyi yönetip fiyatları, kazancını azaltmadan düşürebileceği bir rapor yazıp göndersemmi diye düşündüm. Aslında tüm sorunlarının çözümleri basit. Sonra neden uğraşayımki dedim.?

Müdür yardımcısı kadın çaya davet etti ve çok ısrarcı oldu. "Lan dedim, ben bi daha hayatta mağazanıza uğramam. kasiyerlerin yüzüne bakamam." dedim. Böylede bi öküz tarafım var. Çok aşırı hassasım ama yazılarımda aynı hassasiyeti karşımdakilere karşı göstermiyorum.

Her neyse. Migrostaki kadına müdür yardımcısı kadın kefil oldu. Ama yapılan hatayı tam açıklayamadı.
    Fakat mantıklı bir şeyde söyledi.
    Salkım domates ten sonra soğan geçirmiş. Soğanla salkım domatesin kg ı aynı. Yani poşetini tutması zor olan soğanı 2 defa kasadan geçirmiş gibi görünüyor. kameradada net değilmiş.

Mantıklı bir açıklama ama soğanı 2 kez geçirmesi ve kodunu farklı girmesi yinede zor. Kuyruk yoktu, baskı altında değildi, rahat ve boş bir ortamdı. Üstelik yaşı 30un üstünde ve tecrübeli bir kasiyer olmalı.

Her neyse. Bi daha o mağazaya gitmeyeceğim. 200 metre karşısında daha büyük bir migros var, oraya gideceğim. Böyle bi kaçma huyum var. SOSYAL AÇIDAN korkunç derecede korkağım.

Dehaların yarı deli olduğunu biliyormuydunuz. Medyada deha denilenler değilde GERÇEK DEHALAR hep arızalıdır. Mesela Tesla şizofrendi.
    Normal bir adam koyundan farksızdır. Doğamız böyle. Ancak ağır arızalı olanlar koyunlar arasından ayrılıyorlar.

Her neyse. Yine kendime döndüm...

Bi kaç haber daha okuyup, dükkanı kapatayım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Suriyeye girip, arap BAE liderin dediğine göre 130 milyar doları alıp suriyedeki saldıran gruplara veren davutoğlu, parti kuruyormuş.

akp nin rezilliklerini en sonunda görüpte(altında kaldıklarından görmeleri zor oluyor tabi), akp den daha mükemmel parti arayanlara duyrulur. suriye rezilliğini yaratan, oradaki savaşı büyütüp besleyen fikir babası davutoğlu parti kuruyor.

davutoğlunun direk abd den emir almış gibi abd ile beraber suriyeye bizi sokmasıda ARTI PUAN.
    suriyelilerin sokaklarımıza bıraktıkları dışkılar, tarımımızda ürün patlaması yaptı. Çok faydalandık.

Hakkatende 2-3 yıl önce otobüsle İstanbula gittim. Otogarın bitişiğinde bir randevum vardı. Yürüyerek giderken baktım suriyeli gruplar kümelenmişler yaşamaya çalışıyorlar. Yürüme yollarıda insan dışkısı doluydu.

Aynısı Muğlanın bodrum ilçesi kapalı pazar binasında vardı. Pazar kapalı iken suriyeliler dipte gördüm ve çevreye gübre kokuları yayıyorlardı.

Suriyeliye değil, onları o hale getirenleri suçla. Yazarken suriyelileri aşağılamıyorum. Onları o hale sokan bir ölçüde kendileri ama asıl suç suriye emelleri olan batılı ülkelerle onlara uşaklık yapan bizim içimizdekiler.

davutoğlunu tebrik ederim.

Yüzde 10 cu özal ailesi deve yükü ile heybeleri doldurup yorulduktan sonra, yerine heybeleri ile çiller, mesut yılmaz ki deve uzmanı olmalı en büyük yükü o tuttu, sonra akp geldi ve deve kervanlarının haddi hesabı yok, rekor kırmıştır, şimdide develeri ayarlamaya çalışan davutoğlu geliyor.

Kendisine ve girecek ağıl arayan kalabalıklara selam olsun. Yeni çoban hazırlanıyor. Az kalmış.
    Bi kaç din iman dedimi, bizim milleti kıvama getirir.
    Ama "eeeeeeyyyy" demesini bilmiyor. HATİP DEĞİL.

Bizim kalabalıklar hatip ister. Bağırıp çağıracak çoban ister. Değneği sallayacak çoban sever. O sebeple, batı misyoner okullarında eğitim alan abdullah gül, nasıl tayyip erdoğanı parti başına getirerek akıllılık etti ise, davutoğluda kendine iyi bağıran bir hatip bulmalı. Yoksa şansı az.

Bak cübbeli süper olur. chp ye önerdim tayyipin karşısına cübbeliyi çıkarın, ama karar alma yetkisi olmasın, yetki chp ihtiyar heyetinde olsun dedim. Aptallar yapmadılar. davutoğlu yapabilir. O zaman erdoğanı ezip geçer emin olabilirsiniz. yanlız adama karar alma yetkisi verirseniz, sizide ezip geçer.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 112/852 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •