Sayfa 113/852 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Temel görüntünün bu kadar bozulduğu heran tv de beka beka sorunu diyip ülkenin yaşam mücadelesi verildiğinden bahsedildiği bir ortam ben hatırlamıyorum yaş itibariyle.

Ülkenin zirve yöneticileri böyle bahsettiği bir dönem ben hatırlamıyorum.

Ne yatırımı ne ekonomisi. Miroğlu eski akp li vekil geçen günlerde habertürk de bir konuşmalar yaptı aha dedik ülke bölünme riski mi var.

Ben ülkenin bu kadar sorun ve açmaz hem ekonomik hem politik hem yansıtılan bu kadar dönem hatırlamıyorum.

Bir tane olumlu beklenti yazınız dipteyiz hariç..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kafa gitmiş.

2 saattir bakıyorum endeks niye kıpırdamıyor diye.
    Sonrada 24 şubat yarım günmü diye araştırma yaptım. Derken VOB tarafına baktım, arıza varsa orda yazarlar diye.

Bugün pazar, ben pazartesi sanıyorum.

Öğle öncesi bayağı bi cep tel araştırdım. Bu ara yenilemem lazım.
    Sadece konuşma, nadirende foto için kullandığımdan, cep tel değiştirme işini pek yapmam. Hava atacak yaşta ve beyindede değilizki 3 yılda bir yenileyeyim. Sanırım üçüncü telefonum olacak.

Sabah bi inceleme yaptım. Vestel alayım dedim. Baktım Z30 çıkarmış.
    Sonra vesteli, aynı fiyatlı muadilleri ile karşılaştırdım. Baktım YERLİ diye reklamını yaptığı halde, ithallerle aynı fiyat. Üstüne üstlük, bi kaç özelliğide yok ve bazı özellikleride diğerlerinden daha kötü.

Rakip yerine vestel alırsan kazık yiyeceksin. Vestelin sahibi yahudi zorlu ailesi. Bu ülkeyi sömüren ve bilinçli olarak teknoloji üretmeyip, yurt dışındaki yahudi firmalardan ithal edip, bu millete kakalayan gruptan.

Ya tüm parçaları ithal etmiş, yada büyük kâr marjı koymuş. Yersen al.

İstediğim özelliklerde 3 model belirledim. Önümüzdeki hafta mağazada bakarım. Hangisi gözüme hoş gelirse onu alırım.

İstediğim özellikler şunlardı.
    Geniş ekran olacak özellikle eni 74 cm den büyük olmalı. toplamda 5.7 inc den büyük olmalı.
    YAHUDİ firma olmayacak. Güçlü çift işlemci. NFC. gorilla, EIS veya OIS, Type-C, en az 4 GB DDR4 RAM, filan.
    Garanti olayı çok önemli ama tüm firmalar, tamir yapmıyor parça değiştiriyor. Değişim içinde istanbula postalıyorsun. hangi markayı alırsa al. Fark şurada, apple gibi bazıları, sorun çıktığında seni gözetiyor. Ama malı satarken zaten güzel bi geçirme yapmış. Diğer firmalar ise kendini gözetiyor, çarpabildiği kadar para çarpmaya çalışıyorlar.

2 gündür bunlarla uğraşırken kafa gitti demekki.
    2 çinli bi taiwanlı firma belirledim. taiwanlı firma ASUS, sahipleri yahudimi bilmiyorum. Biraz ortaklık araştırdım bişey bulamadım.
    4 asyalı isimli vatandaş kurmuş. Soradan önemli kısmını satmışlarmı yüzeysel araştırdım. Borsaya açık firmayı, fon lar almışsa, sahipleri yahudi olabiliyor. Gizlenmek için kullandıkları yöntemlerden biri bu.
    Mesela LG firması kore li, ama sahipleri sanırım yahudi. Büyük oranda halka açıklar ve sahipleri FON lar. Ayrıca yahudi firmalar LG den parça alıyor, mecbur kalmamışlarsa samsung dan almıyor. Samsung da koreli ama LG gibi gizli değil. Gerçek koreliler başta. Bi ara yahudiler samsung u, sahip oldukları TV ler aracılığı ile batırmaya çalıştılar batıramadılar.
    Tabi bunlar benim tahminim. Doğruda olabilir yanlışta. Yanıldığımı hatırlamıyorum.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. Ali cemal abi yahudileri bukadar hor görme neolur bakarsın senin başına başbakan yaparlar...

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

4. televizyon seyretmem işim olmaz.(ekonomi üzerine konuşan her kimse bir potansiyeldir benim için bir gün kullanılmak üzere insanları yanıltmak için önce tahminleri doğru çıkar waw bu adam biliyor derler alıştırırlar ama öyle bir an gelir ya işte bizde yanılıyoruz bazen kardeşim derler ve bir güzel geçiverirler)
    bu günlerde orda burda kimle konuşsam şimdi emlak fiatları düştü tam alım zamanı diyorlar al şunu albunu diyorlar kira gelirini soruyorum çıkan ortak rakam 20 senede kendini amorti ediyor. bende işim olmaz diyorum ama ne bileyim?sizce?nasıl?benim işim olmaz şu an sizleri bilemem.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Kafa gitmiş.

2 saattir bakıyorum endeks niye kıpırdamıyor diye.
    Sonrada 24 şubat yarım günmü diye araştırma yaptım. Derken VOB tarafına baktım, arıza varsa orda yazarlar diye.

Bugün pazar, ben pazartesi sanıyorum.

Öğle öncesi bayağı bi cep tel araştırdım. Bu ara yenilemem lazım.
    Sadece konuşma, nadirende foto için kullandığımdan, cep tel değiştirme işini pek yapmam. Hava atacak yaşta ve beyindede değilizki 3 yılda bir yenileyeyim. Sanırım üçüncü telefonum olacak.

Sabah bi inceleme yaptım. Vestel alayım dedim. Baktım Z30 çıkarmış.
    Sonra vesteli, aynı fiyatlı muadilleri ile karşılaştırdım. Baktım YERLİ diye reklamını yaptığı halde, ithallerle aynı fiyat. Üstüne üstlük, bi kaç özelliğide yok ve bazı özellikleride diğerlerinden daha kötü.

Rakip yerine vestel alırsan kazık yiyeceksin. Vestelin sahibi yahudi zorlu ailesi. Bu ülkeyi sömüren ve bilinçli olarak teknoloji üretmeyip, yurt dışındaki yahudi firmalardan ithal edip, bu millete kakalayan gruptan.

Ya tüm parçaları ithal etmiş, yada büyük kâr marjı koymuş. Yersen al.

İstediğim özelliklerde 3 model belirledim. Önümüzdeki hafta mağazada bakarım. Hangisi gözüme hoş gelirse onu alırım.

İstediğim özellikler şunlardı.
    Geniş ekran olacak özellikle eni 74 cm den büyük olmalı. toplamda 5.7 inc den büyük olmalı.
    YAHUDİ firma olmayacak. Güçlü çift işlemci. NFC. gorilla, EIS veya OIS, Type-C, en az 4 GB DDR4 RAM, filan.
    Garanti olayı çok önemli ama tüm firmalar, tamir yapmıyor parça değiştiriyor. Değişim içinde istanbula postalıyorsun. hangi markayı alırsa al. Fark şurada, apple gibi bazıları, sorun çıktığında seni gözetiyor. Ama malı satarken zaten güzel bi geçirme yapmış. Diğer firmalar ise kendini gözetiyor, çarpabildiği kadar para çarpmaya çalışıyorlar.

2 gündür bunlarla uğraşırken kafa gitti demekki.
    2 çinli bi taiwanlı firma belirledim. taiwanlı firma ASUS, sahipleri yahudimi bilmiyorum. Biraz ortaklık araştırdım bişey bulamadım.
    4 asyalı isimli vatandaş kurmuş. Soradan önemli kısmını satmışlarmı yüzeysel araştırdım. Borsaya açık firmayı, fon lar almışsa, sahipleri yahudi olabiliyor. Gizlenmek için kullandıkları yöntemlerden biri bu.
    Mesela LG firması kore li, ama sahipleri sanırım yahudi. Büyük oranda halka açıklar ve sahipleri FON lar. Ayrıca yahudi firmalar LG den parça alıyor, mecbur kalmamışlarsa samsung dan almıyor. Samsung da koreli ama LG gibi gizli değil. Gerçek koreliler başta. Bi ara yahudiler samsung u, sahip oldukları TV ler aracılığı ile batırmaya çalıştılar batıramadılar.
    Tabi bunlar benim tahminim. Doğruda olabilir yanlışta. Yanıldığımı hatırlamıyorum.
    Ali Cemal bey,ben Asus kullanıyorum 1 senedir ve cok memnunum.Fiyat performans açısından en uygunu.....
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı içerisinde değerlendirilemez yatırım tavsiyesi içermez yatırım tavsiye niteliği taşımadığından Yatırımcı profilinize uymayabilir. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Tüccar Yazıyı Oku
    televizyon seyretmem işim olmaz.(ekonomi üzerine konuşan her kimse bir potansiyeldir benim için bir gün kullanılmak üzere insanları yanıltmak için önce tahminleri doğru çıkar waw bu adam biliyor derler alıştırırlar ama öyle bir an gelir ya işte bizde yanılıyoruz bazen kardeşim derler ve bir güzel geçiverirler)
    bu günlerde orda burda kimle konuşsam şimdi emlak fiatları düştü tam alım zamanı diyorlar al şunu albunu diyorlar kira gelirini soruyorum çıkan ortak rakam 20 senede kendini amorti ediyor. bende işim olmaz diyorum ama ne bileyim?sizce?nasıl?benim işim olmaz şu an sizleri bilemem.
    Nihayet düşünebilen birine rastladım yaw.

Bi örnekle bu yazıya ekleme yapayım. Özellikle siyasetçiler ve din adamları bu taktiği SÜREKLİ kullanırlar.

Asıl söylemek istediği 1 şey vardır ama o şey kendi çıkarına bişeydir. Direk söylese çakılacak.

Önce 9 tane genel geçer doğru söyler. Dinleyenler, tamam bu adam hep doğru söylüyor der. Sonra kendi çıkarına olan şeyi ekler.
    Millet o konuda cahilse şöyle düşünür. 9 tane doğru söyleödi, son söylediği konuyu bilmiyorum, ama ilk 9 doğru ise buda doğru demektir.

100 kişiden 50 tanesi konuyu bilmiyordur, ağa arayan gruptandır, bu kişiye inanır peşine takılır.
    100 kişiden 30 tanesi konuyu biliyordur, adamın 9 doğru ve 1 yalan söylediğini biliyorlardır. Ama kendi çıkarları için bilerek takip ederler. para kazanmayı umarlar, yada karı kıza yaklaşacaklarını umarlar, sürünün parçası olmayı kabul ederler. Sürü lidere tapmaya başlayınca bildiklerini şaşırırlar ve onların çoğuda tapmaya başlarlar. Taaki kendileri kazık yiyene kadar. O zaman bir ikisi çıkar, sende şöyle şöyle yalan söyledin aslında peygamber değilsin. Ama iş işten geçmiştir.

kalan 20 tanesi ise o konuda bilselerde bilmeselerde zaten karakter tahlili ile 3 dakkada adamın 10 doğruda söylese, rezil biri olduğunu görürler. Uzak dururlar. Bu 20 kişi orangutan ırkından evrilmedir. Sanırım tüccar da halis orangutanın. Sızma yani.

Basit örnek vereyim. Adam anlatıyor, yiğit bulut bunu çok yapar.

2 kere 2 dört eder kardeşim.
    üçe üç eklersen 6 eder hemşerim,
    5 ten ikiyi bi çıkardım, geride üç kaldığını görmeyeyimmi.!

7 ile sekizi çarptı 123 etti. Gözlerime inanamadım, efsaneydi.

Netçe:
    Baştan ilk okul mezunlarının bile anlayacağı 3 basit doğru işlemle ve anlatma tarzı ile milleti bağladı, sonra kendi çıkarına yalanı çaktı.
    Millete yedi ile sekizi verip 123 istiyor.

dinCİ ler bunu nasıl yapıyor.

Kurandan ayetler okuyorlar, en güzel hadisleri anlatıyorlar.
    Sonra kendi çıkarına şeyi söylüyorlar, cami de içki içtiler.
    Ben kuranı savunuyorum, bana yalancı diyenin karısı kızı parası helaldir.

Amma gereksiz yazı oldu yaw... beğenmedim... hep tüccarın yüzünden.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı bilgi için sağol. Bendede 10 yıldır küçük ekranlı samsung mini var. Pili ve kendisi hiç bir sorun çıkarmadı. Özellikle pile şaşkınım, ilk günki kadar dayanıklı.
    Yine samsung düşünüyordum ama maalesef kuyruğu kaldırmışlar. Muadil özelliklerdeki diğer telefonlara göre pahalılar.
    Sanırım apple ın hedef kitlesine göz dikmişler. Yani insani yönden hayatları boş, paraları bol olanlara.

Belirlediğim 3 telefonun 2 tanesi Çinli xiaomi, 1 tanesi taiwanlı asus. üçüne bakıcam, hangisinin görüntüsü hoşuma giderse onu alacağım.
    Aslında acil ihtiyacımda yok ya.!
    Son düzenleme : alicemal; 25-02-2019 saat: 11:05.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by selimhan01 Yazıyı Oku
    Ali cemal abi yahudileri bukadar hor görme neolur bakarsın senin başına başbakan yaparlar...

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yaw ne hor görmesi. Fazla soymayın diye ağlayıp duruyorum... beniki yalvarma, aman dileme durumu...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 113/852 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •