Sayfa 148/852 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada dün gece itibarı ile, sörvayvır seyretmeyide bıraktım.
    Amacım ORADAKİ Yunan lılarla Türk ler arasındaki büyük farkı anlamaya çalışmaktı.

Yunanlıları, ülkelerinin tamamına genelleyemem ama, çözemediğim bişey kalmadı. Tüm sorular yanıtlarını buldu ve Şam şeytanlarını seyretmeme gerek kalmadı.

Bora denen vatandaşın olayı kafama takılmıştı. Neden daha içerdeki kimseler birbirlerini tanımıyorken, bu adamın çevresine 7-8 kişi toplanıp biat etmeye başlamışlardı. Sebebinin güç olduğunu biliyordumda, hangi gücü temsil ettiğini bilmiyordum. Sürü güce tapar. Günümüzde güç ise, para, kariyer, devlet gücü, bazen fiziksel güç, dış görünüş filan bu tür şeyler gücü temsil ediyor ancak ana güç para çünki para ile diğer tüm saydıklarınızı alabilirsiniz.
    Peki bora hangi gücü temsil ediyordu. Hıyar ağası meğer hem acun un hemde Murat Boz un arkadaşıymış. Bizzat Murat söyledi. Kimbilir daha kimlerin arkadaşı. bora, yönetimi ve pop dünyasını temsil edenlerin yakın arkadaşı olduğundan, tüm zayıflar daha ilk günden biat etmeye başlamışlar.

acun orada her hafta 3-4 gün kalıyor ve kameralar yokken hep yarışmacılarla beraber. Hali ile, yarışmacıların içindeki kendi arkadaşları ile sürekli muhatap olduğundan, diğerleride bunu görüyor ve yarışmada adalet bozuluyor. Çünki sürü oluşturanları, milletde bişey zannedip oy atıyorlar. Artı kameralar sürekli acun un arkadaşlarının çevresinde. En çok onlara söz veriliyor. Onlarda kendilerini güçlü hissedip, öne geçiyorlar, diğerleri sinmek zorunda kalıyor. Çok güçlü karakterseniz, kâhya hikmet gibi veya yusuf gibi, belli ölçüde öne çıkabiliyorsunuz. Hoş Yusuf'ta, acun un arkadaşının arkadaşı. O sebeple onada sık sık söz veriliyor. (bu arada açıkça şuda görülüyor, eğer Dalaka İstanbul a gelirse, Atakan'dan önce Yusuf kızı ufalayacak. Bu tür öyledir. Kardeşindir ama karını kızını ayartıp düdüklemek kardeşliği bozmaz. Hayatları uçkur ve mide arasında geçer.)
    Okay gibi ortalama karizmanız, medeni cesaretiniz varsada geri planda kalıyorsunuz ve destekçiniz az oluyor, kazanma şansınız azalıyor. Okay ın lafı her açıldığında, acun kısa kesti lafı değiştirdi. Adam sumo yarışında çok başarılıydı. acun başarısını küçültmek için elinden geleni yaptı. Yani acun tarafsız kalmayı başaramıyor. Zaten tarafsız olmasıda gerekmiyor. Kendi programı, isterse ailesini dldurur. Seyredilmesi ona yeter, benide ırgalamaz. Tek çabam, anlamak üzerine, yoksa benide ırgalamaz.

Bir şey daha gördüm. İçerdekilerin yarısı acun un çevresinden. Arkadaşları, arkadaşlarının arkadaşları. hep onlar ön planda.

350 bin kişi müracaat etti diyor. 20 kişi seçecek, 10 tanesi kendi çevresinden adalete bak. Kameralarda hep onları gösteriyor. TV deki acun un yorumcularıda onları parlatıyorlar çünki onlarında arkadaşları. Zaten maaş garantisi için acun un arkadaşlarına fazla lafada edemezler.

Her neyse.

Yunanlılar ise yavaş yavaş bozuldular. Artık bizimkilermi bozdu yoksa kendilerini daha azmı kontrol ediyorlar tartışmaya açık.

Yarışmanın patronu Türk olduğundan, çok rahat açık davranamazlar. Bu tür durumlarda sıkı bir sürü oluşur. Doğasında bu var.
    İkinciside bizimkiler, tamamen acun un hayat tarzını yansıtıyor. Acunun hayata bakışının bir kesiti. Adamın hayatı berbat, yarışmadaki Türk takımıda onu yansıtıyor. Türkiyenin tamamını yansıtmıyor.
    Berbat lafını benim dünyaya bakışıma göre söyledim. Yoksa hepiniz yahu benimde öyle berbat hayatım olsa mutlaka dediniz.

Yansıtıyor ancak abartılı olarak. acun değilde o yarışmanın patronu abdullah gül olsa. Aynı yarışmacılar çok daha farklı davranır, kemal kılıçdaroğlu olsa çok daha farklı.
    Yunanlılarda gerçek karakterlerini tam gösteremiyorlar, biraz baskılıyorlar. Türklerde acun öyle istiyor diye abartılı adileşiyorlar. Hali ile ortaya böyle bişey çıkıyor.

Artık seyretmiyorum, bana öğreteceği bişeyi kalmadı.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. siyasi yazıların , hisselerin temel analizi alakası nedir

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    azak belliki ekonomi temel bilgin yetersiz. Sebep sonuç bağlarını doğru kurmak, temel analizin bel kemiğidir. Temel analiz nedir, topiğin birinde detaylı anlatmıştım, onu bulmalısın.
    Siyasetçinin tek kelimesi ile ekonomin gümlüyor, tek kelime ile dev şirketler batıyor. 2006 dan beridir siyasetçilerin isteği ile devlet verilerin uydurma.
    Tek emirle ilaçlaımızın %85 ini karşılayan SGK nın ilaç kurumu kapatılıyor yabancı ilaç tekellerine teslim oluyorsun, SGK da dağ gibi zarar oluşuyor herkesin emekli maaşı düşüyor, ilaç hastane doktor katkı payları artıyor.
    Tek emirle dedelerinin kurduğu tank fabrikası ne idüğü belirsiz birilerine bedava veriliyor.
    Siyasetçinin keyfiyeti ile savaşa giriyorsun, 4 milyon kişiyi ülkene alıyorsun, siyasetçinin isteği ile sınırların terörist grupların yol geçen hanı oluyor. Bu ortamda onlarca yıldır yaşıyorsun, bağ kuramamışsın ve ve üstüne borsadasın. İyi cesaret
    Haftasonu yazıları ise yeşillik için, okumazsın.

Neyse boşa cevap verdim görmemezlikten gelmeliydim..

yeni haber abd ile ilgili.

"ABD imalat PMI göstergesi önceki ay kaydedilen 55.3'ten Nisan'da 52.8 seviyesine geriledi."

Anormal olan 55 lerde gezmesiydi. Bizimkiler gibi uydurma veridir de diyemiyorum çünki abd derin devleti, trump a karşı gibi görünüyor. Uydurma yayınlasalardı, ekonomiyi kötü göstermek isterlerdi, o sebeple 55 leri doğru kabul ediyorum.

Şu an düştü 52.8 e. Bu daha mantıklı ve tekrar yükselişe geçermi, sanırım Çin anlaşmasına bağlı. hala son noktayı koymadılar.

ABD verileri 2 kötü 1 iyi şeklinde ilerleyip duruyor. Taş yolda ilerler gibiler. Tabi günün sonunda yine FED in basacağı trilyonlara bağlılar. Yoksa sapır sapır dökülecek dünyaca ünlü yahudi finans kurumları.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada, bi konuyu araştırırken, eski notlarım içinde dünya finans sektörüne ilişkin tuttuğum listeye denk geldim. Burayada asayım. J:Sahibi Jewish demek. ?:Sahibi yahudimi bulamadım demek.
    Bu arada notu aldığım günden bu güne kadar, halka açıklık oranları yada sahipleri değişmiş olabilir. Çok el değiştirme var. Yanlız yahudi satarsa ve şirket batmak üzere değilse, yine başka bir yahudiye satıyor.

Bankalar - yabancı ve yabancı ortaklılar.
    ------------------------------------------------------------------------------
    Kod:
    garanti 	J	ispanyol		%49 BBVA ispanyollar %58 halka açık. BBVA nın %49 unda, borsadan topladıklarıda olmalı.
    yapı kredi	J				%18 halka açık.	%41 koç holding %41 uniCredit-italya
    akbank		EJ				%41 Sabancı  %10 citiBank
    bank asya 	JU				%54 halka açık - kalan fetö grubu
    TEB		J	fransa			%68 BNP-Paribas Fransa.  %28 çolakoğlu grup.
    ING Bank	J	Hollanda. 		eski Oyak.
    HSBC		J	İngiliz.

finansBank	?	yunan			National Bank of Greece
    denizbank	?	Rus			Sberbank of Russia. %25 halka açık.
    Şekerbank	-				%32 halka açık. %34 şekerbank çalışanları vakfı. %34 kazakistan devleti.
    aktif bank	J				çalık grubu
    FibaBank	J				özyeğinler-fiba grup. küçük ortak dubai merkezli abraaj kapital(10-2018 de, dubaideki ana şirketi battı).
    Odeabank	?	Lübnan
    burganBank	?	Kuveyt (tekfen inde sahibi)
    alternatifBank	?	ABank - katar

Dünyadaki bankalar ve finans kurumları
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ICBC				-	Çin		Dünyanın BIS den sonraki en büyük bankası.
    Bank of England(BOE)		J	İngiltere 	İngiltere Merkez Bankası. Sahibi yahudiler.
    PBOC				-	Çin 		Çin Merkez Bankası
    FED				J	ABD		
    Deutche Bank			?	Almanya	-(aydınlıkta sabahattin önkibar siyonist banka diye yazmış?) 
    						ABD’de ipotekli emlak piyasasında yaptığı işlemler nedeniyle 14 milyar dolar, libor faizlerinin yapay şekilde belirlenmesi skandalında da 2.5 milyar dolar ceza aldı.
    Commerzbank			?	Almanya Frankfurt - Kurucu: Theodor Wille et al. Deutschebank'tan sonra en büyük ikinci banka. 
    Danske bank			?	Danimarka. - deutche bank ile ortak yıllık 100 milyarlarca avro kara para akladığı ortaya çıktı. Bu sistemin abd ayağı ise JPMorgan ve Bank of America. ABD ayağı yahudi. Diğer ikiside yahudimi acaba.?
    BNP-Paribas			J	Fransa - 2008 krizinde, uyuşturucu parası ile kurtarılan bankalardan biri. Bankalar, kara parayı bir ülkeye sokup, sahibine meşru iş kurarak aklanmasını sağlıyor. Kriz döneminde 352 milyar dolar aklanmış.
    Societe General 		?	Fransa -(aydınlıkta sabahattin önkibar siyonist banka diye yazmış?)
    Goldman Sachs			J	ABD
    Merrill Lynch			J	ABD
    BIS				J	ABD 		rothschild ’lerin. ülke merkez bankalarına “köprü borçları†verir. Batı banka sisteminin tamamı BIS tarafından kontrol edilir. Merkez bankalarının Merkez Bankası.Dünyanın en büyük bankası.
    Morgan Stanley			J	ABD
    Wells Fargo			J	ABD
    JP Morgan, 			J	ABD		Rockefeller
    Bank of America, 		J	ABD
    Citigroup, 			J	ABD		Rockefeller
    U.S. Bancorp, 			J	ABD
    Bank of New York Mellon,	J	ABD
    --Sahibi 10 aile olan 4 banka, Bu 4 banka FED i yönetiyor ---
    BlackRock			J	ABD
    State Street, 			J	ABD		Rothschild
    Vanguard ve 			J	ABD
    Fidelity			J	ABD
    Carlyle Group			J	ABD		
    Royal Bank of Scotland(RBS)	J	ingiltere	Londra- libor açıklayan kurum. 
    Unicredit S.p.a.		?	İtalya-milano	Yapı kredinin %41 ortağı. 1998 yılında 5 italyan bankasının birleşmesi ile kuruluyor.

"City of London" şirketi-devleti. 	ingiltere		Londra - Vatikan gibi kendi anayasası ve bayrağı olan, kanunlardan muaf bağımsız bir bölge. Bu devlette 225 banka var. egemen bir finansal devlettir. Yerel yetkili, City of London Şirketi’dir.

Dünyada en büyük 500 şirketin arkasındaki çekirdek 10 şirket ---
    Barclay Bank			J	(İngiltere), 	Rothschild
    CapitalGroupCompanies 		J	(ABD), 
    FidelityInvestments 		J	(ABD), 
    AXA 				J	(Fransa), 
    State Street Corporation 	J	(ABD), 		Rothschild
    JP Morgan & Chase 		J	(ABD), 		Rockefeller
    Legal & General Group 		J	(İngiltere), 
    VanguardGroup 			J	(ABD), 
    UBS 				J	(İsviçre), 
    Merrill Lynch 			J	(ABD).

SoftBank 			?	Japon		SoftBank group- Halka açık, telekomünikasyon şirketi. yahoo bunların. 

Rothschild ailesi; Bank of England, Federal Rezerv Bankası, Avrupa Merkez Bankası, IMF, Dünya Bankasıve BIS’i kontrol etmektedir. 

LONDRA - KARA PARA AKLAMA MERKEZİ -----------------

“İngiltere küresel para aklama faaliyetlerinde bulunanlar için kilit önemde bir destinasyon. Dikkate değer seviyede para aklanıyor. Bu işte aracılık yapanlar var.†

İngiliz Ulusal Suçlarla Mücadele Kurumu'nun (NCA) resmi sitesinde ise "Uluslararası boyutta kara para aklama faaliyetlerinin hacmine ilişkin eldeki en iyi tahmin, 2009 yılında küresel Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'nın (GSYH) yüzde 2,7'sine eşit olduğu, yani 1,6 trilyon ABD dolarına eşit olduğu yönünde. NCA yüzlerce milyar İngiliz sterlinin İngiltere'deki bankalar ve iştirakleri üzerinden aklandığını değerlendirmektedir." ifadelerine yer veriliyor.

Dankse Bank’ın eski yöneticilerinden Howard Wilkinson, yakında zamanda 2007-2015'te Danske Bank’ın Estonya’daki şubesi üzerinden geçen yaklaşık 200 milyar avro hacmindeki kara paranın üç muhabir bankaya transfer edilerek aklandığını açıklamıştı.

Uluslararası bir haber ajansının 21 Kasım’daki haberinde ise bu üç bankanın Deutsche Bank, JPMorgan ve Bank of America olduğu belirtilmişti.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim yanar döner hükümet, bir fırıldaklığa daha hazırlanıyor gibi görünüyor.

USD nin, seçimden sonra, yurt içi yerleşiklerin satışa başlamasına rağmen düşmemesi, bankaların hala sıkı durması dovisi yukarda tutması, veeeee trump ın Türkiye ziyaretinin konuşulması.

Geçen yıl mıydı, ÇİN den füze alımı anlaşması yapmıştık. Her şey bitmişti. Füzeler gelecekti aynen S400 lerde olduğu gibi. ÇİN füzelerinden vazgeçildiğini ÇİN devlet başkanı ne zaman öğrendi. tayyip le girdikleri uluslararası bir toplantıda.
    Sürpriiiiz, füze almıyoruz.
    Böyle bir hakarete uğradı ÇİN devlet başkanı.

S400 füze lerinin gelmesine 2 ay kaldı, Temmuzda gelmeye başlıyor. Almasak bile ödenen milyarları geri alamazsın. O paralar bize zam olarak girecek, kaçarı yok. Zaten ilk parti zamlar gelmeye başladı. Cep teller bu hafta 300-500 pahalandı. OTV leri arttı.

trump ın geliş zamanının konuşulmaya başlaması, şu an telefonla müzakereler sürüyor anlamına geliyor.

Bizim fırıldakların, alacağımız S400 lerle ilgili ortak komisyon kuralım. abd lilerin Suriyede ortak hareket edelim, gibi cilveleşmeleri, telefonla pazarlıkların devam ettiğini, kamuoyu denen sürünün olaylara hazırlatıldığını gösterir.

Birdenbire trumpla enseye tokat haline gelebilirler. Göstergeleri var.
    BISTin, 94 altına bırakılmamasıda, ucuza mal kaptırmama düşüncesi olabilir. Yukarıda çıkarmıyorlarki, devlet üzerinde baskı devam etsin. Hem BIST hemde USD üzerinde baskı devam ediyor.

Şaşırılacak konu ise, fırıldakların her hafta çıkıp, S400 kesin demeleri. Tabi abd ile ortak komisyon kuralım ne anlama geliyorsa artık. parasını biz verecez siz kullanınmı demek istiyorlar, kontrol sizde olsunmu.?

İyide gelecek S400 lerin başında, ilk zamanlar Rus askerleri olacak. Onları ne yapacaksın. Rusya ne kadar izin verecek abd kontrolune.?

Hoş rum ların aldığı S300 ler israil kontrolunde.!

Neyse bakalım ne olacak. trumpla anlaşırlarsa, ülke bi kez daha batıya satılır. yahudilerle fırıldaklar YİNE kucaklaşır. Millet sömürülmeye zaten her halukarda devam edecekti.

Fakat benim portfoy için iyi olur... Bu seneyi kurtarırım..

haydi bebe trump, haydi fırıldaklar...
    Son düzenleme : alicemal; 02-05-2019 saat: 12:08.
    @NeAcaipDunya

6. Dayı kızma ama 100 kırılmaz dedin kırıldı, 94 kırılmaz dedin o da kırıldı. Başka kırılmaz neresi var ona göre aşağıları bekleyelim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Dayı kızma ama 100 kırılmaz dedin kırıldı, 94 kırılmaz dedin o da kırıldı. Başka kırılmaz neresi var ona göre aşağıları bekleyelim.
    Yok yav, mantıklı şey söyleyene kızmam. Bide saygılı olana.

Hoş seninki pek mantıklı değilde, yinede kızmadım. Niye bilmem.?

Belki faydalı olmaya çalıştığın içindir.

Mesela geçende azak rumuzlu vatandaş, sen niye siyaset yazdında temel analiz yazmadın diyor. Ona kızarım hemde çok. Çünki haddini bilmemiş. Senin bana ne faydan olduda benden temel analiz bilgisi istiyorsun demem gerekirdi. Demedim.
    Kardeşim senin millete ne faydan olduda milletten bişey bekliyosun. Bunlar o anda aklıma gelmedi. Gelseydide yazarmıydım bilmiyorum.

bana hiç bir faydası olmamış zibidi, benden temel analiz istiyor. Neye dayanarak istiyorsun.? Paramı verdin, anam babammısın.?
    Bu uyarıyı ancak bana site yönetimi yapabilir. Temel analiz kısmında başka şey yazma diye.? Onların hakları var.

Ama hadisiz vatandaşlar herşeyi istemeye hakları olduğunu sanıyorlar.!

Her neyse...

maydanoz, senin itirazına gelirsek. 100 kırılmaz demişmiydim.? Demişsem mutlaka hükümet arıza çıkarmazsa diyede eklemişimdir.

Hükümet bu yıl epey arıza çıkardı. Önce trumpa israil golan tepeleri konusunda ayar vermeye çalıştı, o ara usd bayağı bi zıpladı, sorada seçimler dolayısı ile akp yi göndermeye çalışan güçler harekete başladı filan..

Aslında haklısın. Bütün bunları öngörmem lazımdı. Kesin 100 aşağı inmez dediysem Yanılmışım.

Dolar 6.0 yı bu sene geçmez demiştim, ondada çuvallayacağım gibi.

Her tahminime, hükümet kriz çıkarmazsa diyorum. Hükümette kriz fabrikası. Savunmam sağlam ama yinede haklı sayılabilirsin.
    Endeks 100 bini aşağı kırarken mutlaka hükümet bi haltlar yemiştirde, önemi yok.

Yanılmak sorun değil. herkes yanılır.

Dow dada, ons altındada her söylediğim çıkmıyor.

Şant Manukyan TV de ne demişti. "Yaw bana yıl sonu endeksi soruyorsunda, 30 aralıkta tahmin yapsam bile, 1 ocağı doğru bilemiyorum."
    Ki bunlar para piyasaları ile yatıp kalkıyorlar.

Demek istediğim. Yanılmak sorun değil. Herkes yanılır. Profesyonelsen, herkesin yanılacağını bilmen lazım.

Yıl sonu K / Z oranım yeterli ise, isterse yıl içinde 10 kere yanılayım. Bunun önemi yok.

Tabi 100 aşağı kırılmaz deyip sana para kaybettirdi isem, özür dilerim. Bidaha tahminlerimi buraya yazmam. Benim için sorun olmaz.
    Son düzenleme : alicemal; 03-05-2019 saat: 19:01. Sebep: kendime zopa.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Buldum, BIST 100 bin altına %70 ihtimalle düşmez demişim, eğer kriz çıkaran olmazsa.

Aynı gün tayyip konuşmuş, golan tepeleri israilindir diyen trumpa çatmış. tayyipin konuşmasından sonra USD 5.40 lardan 5.75 lere çıkmış, BIST de 100 bin altına inmiş.(bu arada 94 kırılmaz dememiştim. "Galiba yeni dip 94" demişim. 94 kırılmaz deseydim eldeki nakitle hisseye girer, girmeden öncede yazardım. nakit duruyor.)

Tabi bu bahane. Gerçek olan, seçimler yaklaşırken, akp yi baskı kötü göstererek diğer partilerin kazanmasını sağlamak. Seçimlere doğru herşeyi kötüleştirecekleri açıktı.

Bunu yazdım diye akp li sanmayın. Gerçeği söyleyince bi tarafı tuttuğunuzu göstermez. Gerçeği söylemek başka bişey, taraf tutmak başka bişey.
    Sana ceza vermeyeceğiz deyin. Elimede makineli verin. İlk geberteceğim parti akp olur. Sonada chp yi saklarım sömürgeci uşağı oldukları için. aradada diğer meclis partilerini temizlerim...

Kriz çıkarmış hükümet, BIST de düşmüş.

Yanılmışım, ama dayanağım var.

Uzun vadeci için bunlar büyük sorun değil. Kısa vadeci zaten kumarbaz demektir ve ilgi alanımda değiller, onlara bol şans dilerim.

Bu ülkede para piyasalarında oynamak çok zor. Bunu kabul edersiniz herhalde. Yıllsonuna artı kapamışsak, enflasyonada yenilmemişsek ne ala.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 148/852 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •