Sayfa 50/852 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 393 - 400 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. alicemal bey HALKBANK GYO isimli hissem hiç yükselmemiş nötr kapatmış tarihi düşüğünden 5 kademe üstte borsa yükselmiş kime ne

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    alicemal bey HALKBANK GYO isimli hissem hiç yükselmemiş nötr kapatmış tarihi düşüğünden 5 kademe üstte borsa yükselmiş kime ne
    proleter abicim ya.!!!

Madem sektör ve şirket araştırmıyorsun, ülkenin gidişatını yeterince takip etmiyorsun, paranı faize yatırsaydın keşke.

Paran yeterli ise küçük bi işyeri açsaydın, küçük bi organik sera kur, ne biliim turizme gir 4 odalı küçük pansiyon yap. 10 koyun al besle çok iyi para var, devletde 7 tanesinin parasını ödüyor tabi başka şartlarıda var.

USD seviyesine bakılırsa, tüm senetler az çok yükselecek, GYO larda biraz yükselir ama ne kadar yükselir bilemem. İnşaat sektörü kötüye gidiyor ve ufukta umutda görünmüyor.

Karadeniz ormanlarını araplara yağmalatmaya çalışıyorlar. Eğer senin GYO, yağmaya aracılık ediyorsa, belki kurtarabilirsin.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç,
    bu BIST i anlayan, tesla gibi dahi olarak tarihe adını yazdırır herhalde.

Hala alıcılar nazlı, satıcılar nazlı. Ne rahatça yükseliş bekleyebiliyorsun, nede rahatça düşüş. 2 tarafa oynayanada vuruyorlar hemde 2 günde bir.

Dün yazdığımda gerçeklik payı verdı demekki. Tam muafiyet alsaydık, 90bini görme ihtimalimiz yüksekti.

Tabi aslınde ülke ekonomisi analizi yaparsan, BISTI yönlendirenlerede hak vermek gerekiyor.

20 yıldır aynı adam TEK ADAM olarak yönetiyor ve geldiği yer ortada. Aklı başında olan için gelecekte umut görünmüyor.
    Aklı başında olmayan sürünüyor ama farkında değil çünki hergün TV de hipnoz seansları var.

Hırsızlar her siyasi dönemde olduğu gibi tek kazançlı çıkanlar, durmadan çuvalları doldurup yurt dışına çıkarıyorlar. Gösterge uzan ailesi. Her şeylerine el koyuldu ama yurt dışına çıkardıkları milyar dolarlarla, kral hayatı sürüyorlar. Başka kimseye dokunmadılar bir tek Uzanlara vurdular oda hükümetin ayağına bastı diye. Basmasaydı, bu ülkeyi soymaya devam ediyordu.

USD 5 in altına düşse bi türlüüü, düşmese bi türlü.

Düşse, ezilen halk yani %60, birazcık nefes alma fırsatı yakalayacak, ama akp yerel seçimleri garantileyecek ve halkın nefes alması 6 ay filan sürecek, tekrar USD yukarı dönecek.

USD 5 altına düşmese, enflasyon sebebi ile faiz yükselecek, faiz sebebi ile tüm fabrikalar zammı dayayacak, sonra herkes zammı dayayacak. Ezilen %60, 6 ay bile nefes alamayacak.

Böyle bir gelecek, çok açık ortada iken, nasıl hisse alıpda BIST i yükseltsinler. Büyük oyuncularada kızamazsın.

O zaman düşürsünler diyeceksin.

Zaten düşürmüşler.
    Dahada düşürseler, pek çok şirket normalin çok altına fiyat düşmüş olacak. Bu ortamda para kazanan şirkette çok. O şirketleri satamazlar. Ayrıca ihracatçı şirketlerin kârları artıyor, onlarıda satamazlar. İthalattan, içerde üretmeye dönen şirketler var, onlarıda satamazlar.
    Özellikle tüm bankalar soyguna devam edecekler ve kârları geçiş döneminden sonra tekrar artacak. Bir tek devlet bankaları ile yüksek döviz borçlu özel bankalar sıkıntı yaşayacak.

Her neyse... bi gün biri seviniyor, bi gün diğeri... VOB cuların işi çok zor, yukarımı oynasın aşağımı, temel analize dayalı VOB oynanmaz. Teknikle ancak bişeyler kapan kapar ama oda tek seferde verir büyük ihtimalle. Büyükler çok sallıyorlar.

En iyisi proletere önerdiğim gibi küçükbaş hayvan işine girmek. Derdi az getirisi çok. Ama onada tarla lazım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim alçalan üçgen formasyonumu dün bozdular.

Dik üçgene döndürdüler.

Dik üçgenden, yükselen takoza dönerlerse ayvayı yedim demektir. Yükselen takoz; kuvvetli düşüş sinyali anlamına geliyormuş. Bunun için endeksin 100 ü geçip tekrar 95 lere filan dönmesi lazım.

Dik üçgenden, alçalan takoza dönerlerse yukarı bekleyenler için iyi. Alçalan takoz; Yukarı gidecem sinyali anlamına geliyor. Bunun için endeksin 85 filan yapıp yukarı dönmesi gerekir.

Takozlar uzun vadeli formasyonlar olduundan işime gelmez. O sebeple BIST yönetimine dilekçe verip, dik üçgen formasyonuna elleşmeyin diyeceğim.

@NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by Macar Yazıyı Oku
    Abi bende zengin olmak istiyorum. Saadete gel ( bizim köyde bir saadet vardı kız hala bekar, saadet lafı geçince o kız gelir aklıma ) 6ya aldığımız dolari satiyormuyuz, yoksa almaya devammi ondan haber ver

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Alllll allll alll ,toplaaa toplaa topla üzülen taraf sen olmayacaksın,

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    macar ben teknik elemanım.
    30 yıldır bilgisayar başında elektronik hesaplamalar yapıyorum. Senin için zordur benim için sıradandır. İnsanların standartları farklı.

Yük olma şimdi, çekil kenara araba yapacam. Bak yordun beni, vazgeçtim yapmıyom. Eşekle gidin.
    Manyak misin sen,

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    yaw odunlu derslere kadar kaybol demedikmi.

Madem sordun cevaplayayım.

Bi kere dolar aldığın için başına gelcek herşeyi haketmişsin. Direk ayva göbekli kasap nuriye havale etmek lazım seni ve sürüyü.

Dolar alanla işim olmaz, daha açıkça doviz alanla.

Aldın, sat diyemem zarardasın. ne halt yersen ye diyebilirim.

Dovizde aralık sonu ve önümüzde ki sene başı yükselişe başlayış bekliyorum.
    Ama, USD 1 ay içinde 5 altına inerse, sora yükselse bile anca 6 yı bulur.

5.40 altına yıl sonuna kadar kalıcı inmezse, belki yerel seçimlere kadar 6 yı yakalar belki geçer...

Ama larla belkilerle zararı kurtarmak istiyorsan tut usd leri.

Şu da varki, zararda olan birine akıl sormakta pek mantıklı değil. %30 Enflasyonu dahil edersem, benim portfoy %20 den fazla zararda. Yılı zararla kapatmamam mucizelere bağlı.
    haahaha toprak kabul etmeyecek üstad o zaman benii

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Suçluyu yakaladık, ey özgürlük müş.
    Hemde kamufle olmuş, rumuzu eyÖzgürlük seçerek USD, dolayısı ile abd ye bağlı olduğunu gizlemiş.
    "Yakalayın kaçıyor, urun komayın."
    @NeAcaipDunya

Sayfa 50/852 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •