Sayfa 504/852 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Geçmiş olsun alicemal covid öncesi 77 kilo olunca spor salonuna yazılmıştım haftanın 3 günü gidip spor yapıp buhar banyosu yapıyordum. 1 yılda 71 kiloya geldiydim sonra bıraktım üzerine covid geldi wvde kendimi yemek işlerine verdim 2 ay önce baktım 80.2000 olmuşum. Şubat ayında tekrar koşuya başladım haftanın 3 günü 10 km hafif tempo joşu ve yürüyüş yapıyorum 2 günde pafktaki spor aletleri ile 1 saat çalışıyorum 2 yada 76.200 e indim yani 4 kilo verdim hedefim 2 ay daha spor yapıp 73 ila 72 arasında bir yere inmek şu haftasonu sokağa çıkma yasakları etkilemezse becereceğim gibi ayrıca aralıklarla hergün 250-300 yarım mekik yapıyorum göbeğe çok faydası var
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    abigail senet bilmiyorum.

Temel verilere dayalı yükselişse normaldir. Bunu anlamak için bilanço okumayı öğrenmelisin.

Benim komşu topiklerden YALIN ın orta vade inciler topiğinde sayfa 75 de "TEMEL ANALİZ İLE ŞİRKET SEÇİMİ" başlıklı yazıyı okusan çok şey öğrenirsin.

Basit ve anlaşılır anlatmış. Konuya çok uzaksan başta anlaman zor olacaktır ama para kazanmak kolay değil. KY lerden çok az kişi kazanıyordur, onlarda çalışıp çabalayanlar.

Tabi Geçen yıl Nisandan beridir endeks düzenli yükseldiğinden herkes kazanıyor gibi görünsede istisnai yıl yaşadık, bu günler geçecek, sadece çabalayanların kazandığı aylar gelecek. Tabi girdikleri tahtada manipulatörlere yakalanmazlarsa.

.
    Selam, bol şans.

75. Sayfada bulamadım ama diğer sayfalara da bakayım, öneri için teşekkürler. Ayrıca geçmiş olsun.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan vay canına diyorum. Bu devirde kendi sağlığına ve fiziğine dikkat eden zor bulunur. Tekim sanıyordum. Birde himalayalarda biri varmış, karda ayağı kayınca uçurumdan yuvarlanmış ölmüş. 2 kişi kaldık. Bunu abigail gülüyor diye yazdım ama aynı espriye 2 kere gülerse şaşarım.

---

abigail, bilgisayardan girince 75. sayfa.
    O topikte toplam 77 sayfa var. Cep telden girdiysen sayfa sayısı çok farklı çıkabilir.
    Sayfada üstteki gelişmiş arama kısmında TEMEL ANALİZ İLE ŞİRKET SEÇİMİ diye arasan bulur. Ama arama kısmı tam düzgün çalışmıyor. Bulduktan sonra linki tıklayınca, ilgili linke değilde o topiğin ilk sayfasına gittiği oluyor.

Sayfadaki mesaj sayısı ayarıda önemli ben 20 mesaja ayarlamışım bu başlık şu anda 202. Sayfada 10 mesaja ayarlı olsa 404. Sayfada olurdu yada 15 mesaja atarlı ise 303. Sayfa o yüzden sayfa sayısından ziyade jaçıncı mesaj olduğu daha önemli

Alicemal sanırım ysşlandıkça bedene bakmaya başlıyoruz ama geç kalıyoruz. Gençken bedeni çok hor kullanıyoruz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünde iyi açtık, kırmızı için sebep yok. Ne batı borsalarında sorun görünüyor ne bizde.

Bir tek CDS imizi MB başkanı değişti diye %50 den fazla artırdılar, buda alışıldık durum. Biz bu duruma sessiz kaldıkça vuruyorlar. Tabi ses çıkarabilmen için önce ADAM olman lazım. Ben ses çıkarabilirim, yabancıda beni dinler. Meclisteki bizim siyasetçiler çıkaramazlar, ses çıkarsalar "önce aynada kendine bak" derler. Dinlemezler, ders verirler her zaman yaptıkları gibi. Bizim siyasetçilerin toplamda yüz milyarlarca dolarlık serveti batıda istifli durumda. Batılı her dövmek istediğinde bunu bizim siyasetçiye hatırlatıyor.

Batı covid-19 üçüncü dalgayıda pek takmadı. Dünya ve bizi en çok etkileyen abd borsaları. O borsadada son 1 ayda 5 trilyon USD ye yakın paket açıklandı, bir kısmı dağıtıldı-dağıtılıyor. Her ay abd finansı ve şirketlere dağıtılan 120 milyar dolar da ayrı. Nasıl düşsün o borsa.

usdtry'nin geçen pazartesi günki hareketi benim tezimi bir kez daha doğruluyor. Ne diyordum "vatandaşın aldığı doların önemi yok, seviyeyi TR deki siyonist bankalar istedikleri gibi belirliyorlar. Arz talebe göre belirlenmiyor."

Geçen Pazartesi günü MB başkanı krizi bizim piyasayı vurunca gece usdtry 7.20 den 8.30 lara çıkmış, 8.06 üzerinde durulmuştu. Bende "satış fırsatı, biraz çıkarsa üzülmeyin" diye yazmıştım.

O gün TV de yerlinin 6 milyar dolar sattığı yazıyordu. Kimseye İnandırıcı görünmedi çünki o gün doviz düşmedi. Gerçekten 6 milyar USD piyasaya 1 GÜNDE verilseydi doviz yeniden 7.20 lere düşerdi. Düşmedi. Bizde 6 milyar USD bozdurulduğuna şüphe ile baktık. O gün şunuda yazmıştım, eğer 6 milyar USD satıldı ise, yabancı hisse vb. satıp USD almıştır dengelenmiştir. Yabancı TR den çıkıyor görünüyordu.

Dün veri açıklandı geçen hafta yerli 8 milyar dolar satmış. Yabancı 2 milyar dolarlık hisse ve DİBS(devlet kağıtları) satmış. Bu 2 milyar doların hepsini dovize çevirse yine 6 milyar dolarlık 1 haftada piyasaya verilen para var. Bu para ile usdtry seviyesi yeniden 7.50 lerin altına düşmeliydi ama düşmedi tersine yeniden 8.50 lere doğru gitti.

Bu bize neyi gösteriyor. Yabancının bizi maymun gibi oynattığını. Piyasayı onlara satmışız, kukla gibi oynatıyorlar bizi. Onların işine gelmeyen şey yaptıkmı, GÖNÜLLÜ OLARAK 3 KURUŞ DOLAR İÇİN ONLARA SATTIĞIMIZ araçlarla bizi dövüyorlar. Kim yaptı bunu. özal ailesi başlattı, akp tüy dikti. Ne var ne yok yabancıya 3 kuruşa sattı halada satıyor, bu ülkenin çocuklarının geleceğini çalmaya devam ediyor. Ama akp ye kızmıyorum, doğaları bu. Şuçlu babam.

Yine tepem attı, neyseki artık kum torbam var, henüz kurmadım ama düşünmesi bile rahatlatıcı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün BIST de işlem hacmi düşük, artı kapamışız. xbank 13:00 civarı biraz satış yemiş ve sonrası doviz artmış sonucunda BIST yükselişi durdurmuş. Bankalar sorun çıkarmasa BIST güzel artı kapatacakmış.

xbank da ciddi satış görünmüyor, sadece bir kaç büyük bankada 13:00 civarı biraz satış olmuş. Buda piyasanın genelini rahatsız etmiş. Millet "acaba" diye korkmuştur.

Kabine henüz açıklandımı bilmiyorum, dovizin hala 8.0 üzerinde durmasının sebebi kabinenin belli olmaması olabilir. MB faiz toplantısına çok var ve faiz konusunda yabancıya mutlaka "azalmayacak" diye garanti vermişlerdir. tayyipi hazırolda tutmak için dovizi aşağı bırakmıyor olmalılar. Adam hiç ders almıyor, başka ne yapsınlar. tayyip vatandaşın malını mülkünü emeğini doğru pozisyonda tutmayı başarabilse, yabancılarda vatandaşın iliğini rahatça emmeye devam edecekler. Ancak tayyip beceriksiz, pozisyon bilgisi zayıf.

Her neyse, yazacak fazla bir şey yok. Yarında hafif kırmızılı yeşilli devam ederiz gibime geliyor. Yanlız kabine açıklandığında hafif bir sarsılma olabilir. Umarım yabancının beğendiği yakışıklı ve güzelleri seçmeyi başarır.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bugün BIST de işlem hacmi düşük, artı kapamışız. xbank 13:00 civarı biraz satış yemiş ve sonrası doviz artmış sonucunda BIST yükselişi durdurmuş. Bankalar sorun çıkarmasa BIST güzel artı kapatacakmış.

xbank da ciddi satış görünmüyor, sadece bir kaç büyük bankada 13:00 civarı biraz satış olmuş. Buda piyasanın genelini rahatsız etmiş. Millet "acaba" diye korkmuştur.

Kabine henüz açıklandımı bilmiyorum, dovizin hala 8.0 üzerinde durmasının sebebi kabinenin belli olmaması olabilir. MB faiz toplantısına çok var ve faiz konusunda yabancıya mutlaka "azalmayacak" diye garanti vermişlerdir. tayyipi hazırolda tutmak için dovizi aşağı bırakmıyor olmalılar. Adam hiç ders almıyor, başka ne yapsınlar. tayyip vatandaşın malını mülkünü emeğini doğru pozisyonda tutmayı başarabilse, yabancılarda vatandaşın iliğini rahatça emmeye devam edecekler. Ancak tayyip beceriksiz, pozisyon bilgisi zayıf.

Her neyse, yazacak fazla bir şey yok. Yarında hafif kırmızılı yeşilli devam ederiz gibime geliyor. Yanlız kabine açıklandığında hafif bir sarsılma olabilir. Umarım yabancının beğendiği yakışıklı ve güzelleri seçmeyi başarır.
    Dostum yarın cumartesi...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Alicemal yarın derken bir sonraki seansı söylüyor. O şifreli konuşur biz anlarız

Sayfa 504/852 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •