Sayfa 52/852 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Durun, durun urmayın. Aman diliyor, "pişmanım" der gibin bakıyor. Gözleri dile gelmiş "Ben ettim siz etmeyin" der gibi.

Ayakları pişman, elleri pişman, cüzzdanı pişman.

Durun.
    Yaw biz niye uruyoduk.?

"USD aldı diyemi.?"

"Urun la komayın, kaçış yollarını kapayın, kedili çuvalı azırlayın.
    Ayşe teyzenin alamadığı 200 gram yağsız dana gıyma için urun, Veli dayının alamadığı euro6 mazot için urun, feride bacının alamadığı çift kameralı cep telefon için urun, haydarcan bebenin alamadığı ses kaydedicili zuumlu drone için urun."

Durun yaw bi nefes alalım, zibidi sağlam çıktı. Biz niye uruyoduk yahu.

"Durmayın urun la, ses geliyo hala. Uruun."
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada dünki mi, önceki günki mi ne, yazımda teknik görüntüyü anlatırken, son duruma alışkanlıkla dik üçgen demiştim. Simetrik üçgen olacak.
    Önceki hali alçalan üçgendi. Alçalan üçgen, dik üçgen oluyor. Şimdiki hali ise simetrik üçgen ama sağa bakıyor dik tarafı.

Plan, çok yavaşda olsa devam ediyor. Sitenin bugünki hızı da, benim plana uyum sağlamış.
    Son düzenleme : alicemal; 07-11-2018 saat: 15:22.
    @NeAcaipDunya

3.  Alıntı Originally Posted by Eyözgürlük Yazıyı Oku
    Alllll allll alll ,toplaaa toplaa topla üzülen taraf sen olmayacaksın,

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tabi alll allll dersiniz para benim zarar benim .

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cefax sağol abicim de bu şekilde bi liste işe yarar ama tam fikir vermez.

Endekse oynayan için, en büyük oyuncuların senetleri yeterli. Bankalar, arçelik, beko, eregl, vestel, tupras,kardmr, tofas,ford, petkim,tcell, şişe cam. vb...

Ayrıca net kârın yanında, en azından ciro lazım, F/K lazım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dünden beridir şüphedeyim, bir miktar senet satıp, ikinci parti altını alsammı diye.?

5.30 da bi sürü yamyam toplanmış, USD ye saldırıyorlar. Kurumsal alıcı varmı çözemedim, ama sadece 10 kuruş yükseldiğine bakarsan, bizim yamyam KY lere kurumsallar 5.40 da mal geçiriyor gibi.

Ya dip 5.30 sa. Devlet hedefi bile bu seviyelere uygunki BJK 5.40 vermiş futbolculara buda son noktayı koyar.

Diğer tarafta ya bizim hükümet katil sürüsü ile anlaştı ise.?

trump ve arap katil bi şekilde desteğe ufaktan devam ederse.?

Bekle gör desen, altını bu seviyelerden kaçıracaksın.

Al desen, dovizde kurumsal alıcı varmı yokmu belli değil. Topu topu 10 kuruş yükseldi, sora biri girişti 5.40 tan.
    Acaba MB hala aktifmi, omu kırdı KYlerin dişini.?

Endeks 120binden aşağı gelirken haziran ayındada tam böyle bi durumda kaldım. Hatalı karar verdim.

Endeksin 100bini aşağı kıracağından emindim. Altın ve EMTIA ile bekliyordum.
    Bi kaç deneme oldu 100 bin aşağı geçilmedi, epeyde bi süre geçti.

Sora "100 bini aşağı kırmayacak galiba" dedim, ilk parti senedi aldım. Ben aldım 100 bini aşağı kırdı endeks.

İşte bu KY sürüsü psikolojisi.

KY malı aldığında yada sattığında, sadece kendisi aldı yada sattı sanıyor. Halbuki pekçok KY aynı psikoloji içinde oluyor ve toplu olarak işlem yapıyorlar.

Büyükler bekliyor. KY sürü halinde bi işlem yaptığında, büyükler hemen kendi işlerine yarayacak pozisyonu alıyorlar, buda hep KY nin zararına oluyor. İstisna dönemler hariç. Hoş herkesin kazandığı tek dönem hatırlıyorum oda borsanın ilk açıldığı yıllardı.? Sora borsa yönetimi KY yerine büyükleri ve manipulatörleri koruyunca, borsada KY kalmadı. Kumarbazlar, mafya ve kurumsallar kaldı. Bi dahada herkesin kazandığı yıllar olmadı. Suçlu tamamen borsa yönetimleri.

Ben 100bin kırılmadı deyip ilk partiyi aldığımda, KY sürüsüde mal almış olmalı. Büyüklerde sürüye daldılar, kıyım yaptılar.
    O ara sürü içindeymişim.

Demek hep sizin yüzünüzden. Bi tek ben alsaydım... yok ama diğerlerinin(KY) almasınıda bekleyeceklerdi çünki yukarı gitmek anlamsızdı, onu görememişim... Sadece KY lerin yeterince mallanmasını beklemişler.

İşte o ilk aldığım parti sebebi ile, hisse maliyetim 97 bin civarında. Yoksa 94 bin civarında filan olacaktı. K/Z oranımda %20 civarı artıda olacaktım. öf ülen öfff...

Her neyse...

KY derken en büyükler yani endekse yön verenler hariç diğerleri demek istiyorum.

Şimdide 5.30 u aşağı geçemiyor gibi görünüyor.

Belki geçemeyecek, çünki iyi bir yer ve devletin kurumların hedefi bu civarlar.

Belkide yeterince KY doviz e geçtiğinde kıyıma başlayacaklar.

O sebeple parti parti almalı ve uzun vade oynamalı, ne tepeyi ne dibi bulursun. Bulmuşsan, şansa 1 kez bulmuşsundur.

Her neyse... naapıcaz şimdi.

KY ne yapıyor demeye gerek yok, USD ye saldırıyorlar. Her hafta bi kaç milyar dolar artıyor USD mevduatları.

Bu arada USD yerine avro ya geçseniz iyi olur. Tabi "ben deliyim illede doviz alacam" diyorsanız.

Neyse biraz haber okuyup, kendime geleyim.
    Son düzenleme : alicemal; 08-11-2018 saat: 10:38.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Büyüklerin yerinede kendimi koyuyorum.

Her kesin dovize hücum ettiği bu dönemde, dovizi yükseltseler, bu işten bi şekilde kazanç sağlarlarmı.?

Bunun cevabınıda bulmak lazım da. Büyüklerin ellerindeki olanakları, enstrümanları bilemem, bilsem çözemem. O kurumda çalışan eleman olmak lazım.

Herkes USD yükselecek diye pozisyon almışken, yükseltmeleri işlerine gelirmi.?

Tabi şuda var, bu seviye büyüklerin belirlediği seviyemi.? BISTI yönlendiriyorlarda, aynı adamlar USD yide belirliyormu.?

Aslında bunun cevabı evet.

Londrada, sahipleri yahudi olan en büyük 5 banka(hadi 10 de), global değerlerin fiyatını belirliyorlar. Bunları anlatmıştım.

Her neyse bu konular benim bilgi edinemeyeceğim konular.

En iyi yaptığım şeyi yapayım. Haber okuyup, haberleri analiz edeyim. Durumu anlamaya çalışayım.

Önce VOB tarafına bakayım. Ordada benim atladığım güzel bilgiler çıkıyor.
    @NeAcaipDunya

8. durum bellli mokoko milyar dolar harcayarak medyaları toplarladıkları için özgür haber kaynakları harici okduğunuz haberler hep yönlendirmeli olacaktır. altın demişken 200 den 1000 lere çıktı arjantin piyasasında altın o aklıma geliyor. ne kadarda benzer 200 civarındayız. rahmetli demişti 1000 leri. tam film koptu diyip hayat durduğunda nasıl olurda dolar 5.28 lere indirilebilir işte bu bir sığlık başarısıdır. arjantinde 7 sonrası 30 40 lar banamısın dememişti. belediyelerde ki ekmek belki de o kadar çok ki seçim öncesi bu maliyete katlanılıp indirildi parsayı sonra toplamak için. belkide herşey çok basit.

Sayfa 52/852 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •