Sayfa 609/852 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: Bana kalırsa.

UMUT ne için biliyor musunuz?
    Az yukarda yazdıklarınızın hesaba -kitaba geleceklerine dair.
    "Hareket etmeyen, zincirlerini fark edemez." Roza Luxemburg

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Gece topiğe biraz takıldım.

Bana kalırsa.... güzel yer.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    UMUT ne için biliyor musunuz?
    Az yukarda yazdıklarınızın hesaba -kitaba geleceklerine dair.
    Tunceli belediye başkanı var, şu an TR deki BENİM GÖRDÜĞÜM en düzgün, ahlâklı siyasi.(Bilmediğim temiz düzgün ahlâklı başka belediye başkanı veya vekil varsa onlardan özür dilerim) Eskişehir belediye başkanıda var. Hangisi daha iyi bilmiyorum. Eskişehir belediye başkanı kirlenmiş ve kapasitesiz chp ye ait. Tunceli belediye başkanı ise TKP ye ait. TKP yi geçen yıl araştırmıştım, net bir şey bulamadım. Eski genel sekreterinden şüphelenmiştim.

Meclisteki partiler gibi(chp hariç) abd tarafındanmı kurdurulmuş(BENCE) yoksa halkın partisimi anlayamadım. Belki Tunceli belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu umut olabilir diyeceğim ama TKP yi bilmiyorum. İsmindeki kominist kelimesine takılmayın, sağcı solcu komunist hepsinin arkasında abd ve ingiltere var gibi görünüyor.

TKP de net olmadığına göre geriye ben kalıyorum.

Tanıdığım Ankara lılar balkonda saksıda domatis biber sarımsak yetiştiriyorlar. Toprağa yalınayak basmak istersen, hoşuna gidecek yerde toprak almak 2003 den beridir herkesin ulaşamayacağı bir LÜKS haline geldi. Bu doviz fiyatları ile yabancılar gelip bedavaya yakın toprak ev alıyorlar, yerli onların yanında temizlikçi, bahçıvan, işçi durumuna düştü. Aynı afrika kabile ülkeleri gibi bir görüntü oluştu.

.
    Son düzenleme : alicemal; 21-06-2021 saat: 08:43.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BISTi etkileyecek gece verilerine bakıyorum, pek iyi bir görüntü yok.

Asya tarafı biraz satıcılı kapamış, Çin yatay diğerleri eksi, japonya çok eksi. USD/TL gece hafiften alınmış, bizim CDS 400 altında 389 da yatay.

abd vadeliler biraz ekside ama S&P 4125 lere inip yatay-yukarı hafif çıkışa geçmiş. Şu an 4135 de. Dow ne nasd** da benzer görüntüde.

Kırmızı açacağız gibi görünüyor. Sonrasıda batı piyasalarına göre hareket edeceğiz gibi görünüyor. Yerli, FED e bağlı olarak son 2 iş günü satmıştı, yabancı FED e bağlı satmamıştı.

Elimde az miktar long var. Bugün 200 günlük hareketli ortalama 1370 civarını göreceğiz gibi görünüyor. Sonra FON lar, önemli teknik destek olduğu için mutlaka alışa geçerler ancak yükseliriz anlamına gelmiyor. O alıştan sonra BIST'e yön veren yerli öküzler satmaya devam edecekmi etmeyecekmi o belli değil.

Ekonomik veriler TR de düşüşü desteklemiyor, abd de balon oldukları için bir düzeltmeyi destekliyor ve abd ye bakarak biz düşüyoruz. İşin ilginci hep TR deki yabancılar satar öyle düşerdik, bu kez satışa yerli öküzler liderlik ediyor. Bizim piyasa yapıcılar işbank akbank ve katarlı qnb finansbank. işbank yerli sömürgeci büyük sermayeyle iş çeviren sahipsiz bir banka, akbank ermeni olduğu söylenen sabancı ailesinin, qnb tayyib'in "gelin burda para çok, bol kazanırsınız" diyerek çağırdığı katarlıların.

.
    Son düzenleme : alicemal; 21-06-2021 saat: 09:02.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen gün kapattığım az miktar hisse longu geri aldım.
    1370 aşağı kırılırsa kaparım. Bu ihtimal hala var.

Para piyasası ekranımı kapatacağım, arada cepten kontrol ederim.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

Açılın secbul üstad sıfıra kadar şort...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku

Heralde,
    Çok itina ile yazıyoruz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd vadelileri yükseliyor, BIST seyrediyor. Üçüncü gündür satışta. Bu sefer hem yerli hem yabancı bir miktar satıyor.

1370 lerdeki 200 günlük hareketli ortalama civarından yukarı döner gibi yaptı durdu. Ciddi alış gelmedi. Sanırım gözler abd tarafında. abd yükselişine inanmıyor olsalar gerek.

garan tahtası ayak diriyor. Anladığım kadarı ile bankacılık tahtalarından garan tahtası katarlıların eline geçti. Bazı günler diğer bankalardan bağımsız hareket ediyor.

abd borsası bugün aşağı dönmezse, BIST bugün 200 günlük hareketli ortalamayı aşağı kırmaz gibime geliyor.

İmdi gidip Rus heyetini arayayım, hala ortada yoklar.

EK: hdp kapatma iddianamesi anayasa mahkemesinde kabul edimiş, incelenecek. Bundan yabancılar tırsarlar. bakaların alıcılı olmaması bu sebeple olabilir. Haber öncesi bankalar alıcılıydı.
    Mahkemeler siyasetçinin etkisinde olduğundan hdp kapatılabilir ama akp ye ters teper. Aynen İstanbul seçimlerinde olduğu gibi. kendi rakiplerine yapacağı her türlü saldırı, akp ve mhp ye oy kaybettirir. cumhur ittifakının oyları çok düşmüş olmalı.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 609/852 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619659709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •